لاغری با نازوب

لاغری با نازوب

خدا

راهنمای اقامت

مدل مانتوهای تابستانی با نگین معتضدی!

مجموعه : لباس زنانه
مدل مانتوهای تابستانی با نگین معتضدی!

مروری بر مدل مانتوهای تابستانی و مجلسی نگین معتضدی

 

من به اين جمله معتقدم كه لباس پوشيدن در قضاوت افراد نسبت به شما موثر است. شايد به خاطر همين وجه اشتراكم با نگين معتضدي است كه وقتي صحبت از لباس پوشيدن مي‌شود، هر دوي ما هيجان‌زده مي‌شويم و ساعت‌ها در مورد تاثير پوشش روي خلق و خوي خودمان و قضاوت ديگران صحبت مي‌كنيم.

نگين معتقد است نحوه پوشش افراد و سليقه آنها در انتخاب لباس تا حد زيادي اكتسابي است و اعتراف مي‌كند خودش همواره در لباس پوشيدن از مادرش الگو گرفته است. وقتي صحبت‌هايش به اينجا مي‌رسد، ناخودآگاه هيجان‌زده مي‌شود. مي‌گويد من عاشق مادرم هستم و او هميشه براي من يك الگوي تمام عيار است. از دوران كودكي به لباس پوشيدن او و دوستانش دقت مي‌كردم.

به همين خاطر در دوران نوجواني وقتي به خودم آمدم، ديدم ناخودآگاه شبيه مادرم لباس مي‌پوشم؛ لباس‌هاي گشاد و رنگي كه پر از حس سرخوشي است و به نوعي شناسنامه زنان خانواده ما به شمار مي‌رود. حرف‌هايش که به اينجا مي‌رسد، مكث مي‌كند؛ انگار خاطراتي جلوي چشمش رژه مي‌رود و بعد ادامه مي‌دهد مادرم هميشه دوست داشت به دليل علاقه‌ا‌م به لباس در دانشگاه، طراحي لباس بخوانم اما عشق من به بازيگري باعث شد كه بين اين دو سراغ بازيگري بروم.

 

 

انتخاب تابستانی

پارچه اين مانتو از جنس كرپ مازاراتي به رنگ صورتي است كه با گيپورهاي فرانسوي به شكل گلدار و راه‌راه تركيب شده است. ويژگي اصلي اين مانتو لطافت و ظرافت پارچه به كار رفته در آن است كه با تركيب دو رنگ صورتي و مشكي مانتويي تابستاني اما رسمي و فاخر را عرضه مي‌كند؛ اين رنگ مانتو، پوست را درخشان مي‌كند كه به خاطر انعكاس رنگ صورتي روي پوست است. طراحان سانامدا با هوشمندي تمام از برش‌هاي عمودي و افقي براي اين كار استفاده كرده‌اند كه شما را متناسب‌تر نشان مي‌دهد.

مدل مانتوهای تابستانی با نگین معتضدی!

تاثير لباس روي قضاوت ديگران

مدتي قبل در جايي خواندم كه وقتي فردي را براي اولين بار مي‌‎بينيم، نحوه لباس پوشيدن‌مان به او اين امكان را مي‌دهد كه در 30 ثانيه ما را آناليز كند؛ به همين خاطر نمي‌توانيم نسبت به نحوه لباس پوشيدن‌مان بي‌تفاوت باشيم چون افراد به راحتي سعي مي‌كنند از اين طريق افكار، جايگاه اجتماعي و شرايطي را كه در آن قرار داريم، مورد بررسي و تحليل قرار دهند.

 

 

طراحي لباس با چادر

از همان دوران كودكي علاقه خاصي به طراحي لباس داشتم، به همين خاطر هميشه چادر نماز مادرم را مي‌گرفتم و رو به روي آينه مي‌ايستادم. سعي مي‌كردم با گره زدن‌هاي مختلف براي خودم لباس جديدي درست كنم و مادر هم هميشه من را به خاطر اين كار تشويق مي‌كرد. به خاطر همين روحيه هم بود كه وقتي بزرگ شدم و تصميم گرفتم در دانشگاه هنر درس بخوانم، او انتظار داشت كه رشته طراحي لباس را دنبال كنم اما علاقه من به بازيگري باعث شد كه در رشته بازيگري تحصيل كنم.

 

 

پانچو، ميراث مادرم است

نمي‌توان اين نكته را ناديده گرفت كه همه ما ناخودآگاه از پوشش اطرافيان‌مان تاثير مي‌‌گيريم و سليقه آنها اثر زيادي روي انتخاب‌هاي ما دارد. شايد به همين خاطر است كه از همان دوران كودكي جذب نحوه لباس پوشيدن مادرم و دوست‌هايش شدم. مادرم سليقه خاص خودش را در لباس پوشيدن دارد. او هميشه مانتو‌هاي گشاد رنگي با دامن بلند مي‌پوشد. همين موضوع باعث شد من از همان دوران كودكي دوست داشته باشم شبيه او لباس بپوشم. از طرفي دوستان مادرم اهميت زيادي به رنگ لباس مي‌دادند و مدام سعي مي‌كردند از پارچه‌هاي رنگي استفاده كنند؛ تركيب اين دو موضوع باعث شد وقتي به دوران نوجواني رسيدم، بدون اينكه در اين مورد چندان فكر كنم شبيه مادرم لباس بپوشم و در واقع به ميراث‌دار او در پوشيدن پانچو بدل شدم.

 

 

لباسي براي ورجه وورجه كردن

آدم به‌شدت فعالي هستم و به همين دليل هميشه دنبال لباس‌هايي مي‌روم كه آزادي عمل بيشتري را به من بدهند و اين امكان را در اختيارم قرار دهند كه آزادانه فعاليت بدني‌ام را انجام دهم. اگر لباس رسمي و اتو كشيده‌اي را بپوشم، بدون ترديد نمي‌توانم به اندازه زماني كه لباس گشاد و راحت مي‌پوشم، حركت بدني داشته باشم. به همين خاطر اين سبك پوشش به من امكان ورجه وورجه كردن بيشتري را مي‌دهد و از اين طريق آزادي عمل بيشتري دارم.

 

 

مشكي هميشه رنگ عشق نيست

سال‌ها سليقه عام مردم جامعه ما را رنگ مشكي تامين مي‌كرد و آنها ترجيح مي‌دادند در انتخاب رنگ لباس‌هاي‌شان سراغ نوع تيره آن بروند، البته علاقه به پوشيدن رنگ مشكي صرفا مختص به كشور ما نيست؛ مي‌گويند زنان فراعنه مصر هم علاقه زيادي به پوشيدن اين رنگ داشتند و معتقد بودند رنگ مشكي به آنها جذابيت و شكوه بيشتري مي‌دهد. اين گرايش و علاقه در ميان شرقي‌ها شدت بيشتري دارد و بخشي از آن به خاطر نوع چهره، رنگ پوست و چشم، ابرو و موهاي مشكي آنهاست كه ترجيح مي‌دهند از اين طريق جذابيت بيشتري به خودشان ببخشند اما من در لباس، مشكي را رنگ عشق نمي‌دانم و معتقدم اگر مردم بخواهند از اين رنگ صرفا استفاده كنند، روي روحيه عمومي جامعه تاثير زيادي مي‌گذارد.

شما تصور كنيد وقتي صبح سر كار مي‌رويد و همه كاركنان لباس تيره پوشيده‌اند، ناخودآگاه دل‌تان مي‌گيرد اما اگر همه از لباس‌هايي با رنگ شاد بهره بگيرند، بدون اينكه احساس كنيد، اين موضوع روي روحيه‌تان تاثير مي‌گذارد. شما نمي‌توانيد انرژي كه به‌طور مثال رنگ نارنجي دارد، با رنگ مشكي مقايسه كنيد و تاثير اين دو را روي روحيه افراد ناديده بگيريد.

 

 

هنوز پولدار نشده ام كه لباس ارزان بخرم

يك ضرب‌المثل قديمي انگليسي است كه مي‌گويد«هنوز آنقدر پولدار نشدم كه لباس ارزان بخرم». من هم به دنبال تبعيت از اين ضرب‌المثل هميشه سعي مي‌كنم لباس‌هايم را از برندهايي خريداري كنم كه به كيفيت آن مطمئن هستم. شايد خريد لباس ارزان باعث شود مثلا با پولي كه براي خريد يك عدد مانتو كنار گذاشتيد. بتوانيد دو عدد مانتو بخريد اما بي‌شك كيفيت دو مانتويي كه شما خريداري مي‌كنيد، قابل مقايسه نيست.

به همين خاطر هميشه سعي مي‌كنم در اين مورد سختگيرانه عمل كنم و سراغ برندي بروم كه ضمن داشتن زيبايي از كيفيت خوبي برخوردار باشد. از بين برندهاي ايراني هم كارهاي لوسين داووديان را مي‌پسندم و خيلي وقت‌ها مانتوهايم را از آنجا خریداری مي‌كنم. ضمن اينكه يكي از دوستانم مزوني با نام« انار» دارد و خريد از او هم هميشه برايم جذاب است.

 

 

تاثير سريال‌هاي ترك روي لباس پوشيدن ما

اين روزها كشور تركيه تاثير زيادي روي سليقه پوشش مردم جامعه ما گذاشته است. اصلا قصد قضاوت خوب يا بد بودن فرهنگ پوششي مردم اين كشور را ندارم. حرف من اين است كه آنها هرقدر خوب يا بد، فرهنگ پوششي خاص خودشان را دارند و ما نبايد اجازه دهيم كه آنها تا اين حد روي ما نفوذ پيدا كنند. طي سال‌هاي اخيرآنها باهوش و ذكاوت خاصي از طريق سريال‌هاي‌شان روي سليقه مخاطب ايراني تاثير گذاشتند و با تبليغات سعي كردند فرهنگ رفتاري و پوششي خودشان را به ما منتقل كنند.

 

 

طراحي لباس ژيلا مهرجويي بي‌نظير بود

از بين طراحان لباس مختلف همواره علاقه خاصي به كارهاي ژيلا مهرجويي داشتم. او در طراحي لباس به ويژه مانتو تبحر خاص داشت و در اين راه به نوعي پيشرو بودند. طي سال‌هاي اخير طراحي لباس در سينما و تلويزيون ما معنايش را از دست داده و بيشتر طراحان لباس، نقش انتخاب‌كننده را دارند؛ مثلا به ما مي‌گويند چند دست لباس بياوريم و از آنها چند دست را انتخاب مي‌كنند. در حالي كه من اعتقاد دارم كمد لباس نگين معتضدي متعلق به اوست و شخصيت او را نشان مي‌دهد؛ اما اگر بخواهد در كاري نقش زني را بازي كند كه همسرش را از دست داده و زندگي غم‌انگيزي دارد، اين كمد لباس سنخيتي با او ندارد. كمبود بودجه و مسائلي از اين دست باعث مي‌شود اين مهم ناديده گرفته شود.

 

 

بلندبالا باشید

مدل و جنس پارچه اين مانتو ريزش‌دار است و بدون آستر يا لايي دوخته شده است ولي براي اينكه اين مانتو بيش از حد ساده و معمولي به نظر نرسد و در عين حال شيك و خاص باشد، طراحان سانامدا دور تا دور مانتو را با پارچه گيپور مشكي با ظرافت اپليكه دوزي كرده‌اند. پارچه گيپور به كار رفته كه از گل‌هاي ريز و درشت تشكيل شده و به همين دليل زيبايي فراتري از پارچه‌هاي گيپور متداول دارد. جنس پارچه اين مانتو از شانتون ابریشم است.

 

 

مدل مانتوهای تابستانی با نگین معتضدی!

در تمام مانتو از برش‌هاي عمودي استفاده شده كه فرد را لاغرتر نشان مي‌دهد و خانم‌هايي كه هيكل درشتي دارند مي‌توانند از اين مانتو استفاده كنند زيرا قسمت جلو و پشت مانتو كاملا آزاد است و برجستگي‌هاي شكم و پهلو را كاملا مي‌پوشاند. لازم نيست به علت بلند بودن مانتو به كفش‌هايي با پاشنه‌هاي خيلي بلند رو بياوريد چون جلوي اين مانتو كوتاه‌تر از پشت آن است و اين باعث مي‌شود به هيچ وجه كوتاه به نظر نرسيد. پيشنهاد مي‌شود اين مانتو را با رنگ مشكي ست كنيد تا رنگ قرمز جذابيت خود را حفظ كند.

 

 

شيفته طراحي لباس «گذر از رنج‌ها» شدم

از بين كارهايي كه تاكنون در آن حضور داشتم، شيفته طراحي لباس سريال «گذر از رنج‌ها» شدم چون در آن همه لباس‌ها حساب شده و درست انتخاب شده بود. يادم است حين كار شيفته پيراهني شده بودم كه طراح لباس برايم در نظر گرفته بود. من اصرار داشتم كه اين لباس را كه رنگ شادي دارد، تنها در يك سكانس نپوشم و حداقل در دو سكانس از آن بهره ببرم اما طراح لباس كار با اين تصميم مخالفت كرد و به من گفت كه اين لباس را چون رنگ و طرحي شاد دارد، بايد در سكانس آشتي‌كنان با همسرت بپوشي؛ شايد آن سكانس كوتاه باشد اما زيبايي كه اين لباس دارد، اين حس را به مخاطب القا مي‌كند كه در آشتي و دلجويي با همسرت پيشقدم شدي. انصافا حرف‌شان هم كاملا درست بودم چون پوشيدن اين لباس به من كمك زيادي در بازي حسي در آن سكانس كرد.

 

 

تاثير هامون روي لباس پوشيدن دانشجوهاي هنر

از بين فيلم‌هايي كه در سينماي ما پخش شد بدون شك بيشترين تاثير را فيلم «هامون» در سليقه پوششي جامعه هنري داشت. اگر در آن سال‌ها سري به دانشگاه هنر مي‌زديد، بي‌شك شاهد هامون‌هاي زيادي بوديد که تا سال‌ها دانشجوهاي رشته هنر متاثر از اين فيلم لباس مي‌پوشيدند.

 

 

هنر مهران مديري در طراحي لباس

مهران مديري علاوه بر اينكه كارگردان توانايي است، در طراحي لباس هم ذوق و سليقه دارد. در سريال «ويلاي من» كه كار طراحي لباس بر عهده ايشان بود، ما شاهد يك كار متفاوت بوديم. در اين سريال من نقش هنگامه مهاجر را بازي مي‌كردم و مي‌ديدم كه ايشان چطور با دقت براي سكانس به سكانس حضور من و ساير بازيگران كار طراحي لباس انجام مي‌دهند.

 

 

فاطمه معتمد آريا، آرتيست شيك‌پوش

نمي‌توان نحوه لباس پوشيدن هنرمندان داخلي را با خارجي مقايسه كرد چون براي حضور در هر مراسمي، طراح لباس ويژه‌اي به كمك آنها مي‌رود و برايشان لباس طراحي مي‌كند ولي در ايران همه چيز به شكل خودجوش وجود دارد اما با اين حال از بين بازيگران علاقه زيادي به لباس پوشيدن فاطمه معتمد آريا دارم چرا كه در عين سادگي و زيبايي بسيار شيك است.

 

 

راحت، شیک و کاربردی

مدل مانتوهای تابستانی با نگین معتضدی!

جنس اين مانتو كرپ ولنتينو است كه نسبت به انواع كرپ. خنكاي بيشتري دارد و مناسب تابستان است. اين مانتو حالت كتي دارد و به خاطر پيله پشت و حالت گشادي كه دارد براي اندام‌هاي لاغر مناسب‌تر است. كوتاه بودن اين مانتو هم آن را براي افرادي با جثه ريزتر مناسب‌تر مي‌كند و براي افراد قدبلند مناسب نيست. اين مانتو براي هر رنگ پوستي مناسب است زيرا پوشيدن اين مانتوي رنگي چهره‌ را از يكنواختي و كسالت بيرون مي‌آورد و باعث نشاط بيشتر مي‌شود.

 

 

مشکی اما تابستانی

مدل مانتوهای تابستانی با نگین معتضدی!

جذابيت اين مانتو به خاطر دانتل ظريف كرم رنگ است كه روي پارچه مشكي مانتو كار شده؛ تركيبي كه روي مجلسي بودن اين مانتو تاكيد مي‌كند. پارچه اصلي اين مانتو كرپ گوني بافت است كه از ميزان رسمي بودن آن كم مي‌كند و بيشتر مورد پسند خانم‌هاي جوان قرار می‌گیرد. دانتل هم پارچه ظريفي است كه طراحان فرانسوي براي فاخر كردن يك مانتو پيشنهاد مي‌كنند. تركيب رنگ كرم با مشكي، سليقه شيك طراحان سانامدا را در طراحي نشان مي‌دهد. اين مانتو به خاطر كمر پاپيوني‌اش قدرت معجزه آسايي در متناسب نشان دادن اندام خانم‌ها دارد. هنر طراحي در آستين‌ها هم كه غير قابل انكار است.برچسبها: ،

بیوگرافی هنرمندان