خدا

بازیگر زن معروف سینما داور شد!!

بازیگر زن معروف سینما داور شد!!
برگزارکنندگان نهمین جشنواره فیلم دبی روز دوشنبه فهرست فیلم های افتتاحیه و اختتامیه و همچنین اعضای هیات داوران این رویداد سینمایی را اعلام کردند. به گزارش نازوب به نقل از اسکرین دیلی، فاطمه معتمد آریا، بازیگر ایرانی یکی از اعضای هیات داوران بخش رقابتی جشنواره دبی خواهد بود. مایکل آپتد، کری فاکس، برونو بارتو و چانگ دونگ لی از دیگر داوران جشنواره فیلم دبی خواهند بود.

فیلم زندگی پی ساخته آنگ لی روز 9 دسامبر در افتتاحیه این جشنواره نمایش خواهد یافت. این فیلم سه بعدی برگرفته از رمان برنده ی جایزه بوکر زندگی پی نوشته ی یان مارتل است که داستان پسری هندی را روایت می کند که از یک حادثه کشتی جان سالم به در می برد. وی پس از این اتفاق 227 روز را در یک قایق با یک کفتار ، اورانگوتان ، ببر بنگال و گورخر مجروح سپری می کند.

همچنین در مراسم اختتامیه در روز 16 دسامبر فیلم سافیرس ساخته وین بلر به روی پرده خواهد رفت. امسال در مجموع 161 فیلم شامل 52 اکران جهانی ، 73 اکران خاورمیانه و 17 اکران کشورهای حوزه خلیج فارس در جشنواره فیلم دبی انجام خواهد شد. در برنامه آسیا آفریقا جشنواره دبی فیلم بازگشت به 1942 ساخته فنگ ژیائو گانگ از چین نمایش خواهد یافت.

براساس اعلام مقامات جشنواره دبی، امسال جایزه دستاورد سینمایی به محمود عبدالعزیز، بازیگر مصری و مایکل آپتد، کارگردان انگلیسی اعطا خواهد شد. از چهره های سرشناسی که امسال در فرش قرمز جشنواره دبی قدم خواهند گذاشت می توان به کیت بلانش، کالین فرث، فاطمه معتمدآریا ، فریدا پینتو و … اشاره کرد.


جدیدترین مطالب

دیگر مطالب امروز
بیوگرافی هنرمندان