دنیای  بازیگران و چهره های ایرانی

دنیای دانستنی ها

دختری عجیب با پاهای قورباغه ای!! عکس

دختری  عجیب با پاهای قورباغه ای!! عکس
نازوب، پا عضوی از بدن است که شاید کاربرد آن بسیار بالاتر از بخش های دیگر بدن باشد. شما روزانه با پا راه می روید، ورزش می کنید و … . در صورتی که این عضو به هر دلیلی نتواند به شما کمک کند دچار مشکلات بسیار زیادی خواهید شد.
بسیاری تا انتهای عمر پاهایی سالم و پرتوان دارند ولی برخی به علت ها مختلف پای خود را از دست می دهند و مجبورند از اعضای مصنوعی استفاده کنند. یکی از مهمترین دلایل از دست رفتن پا بیماری های مختلفی است که وجود دارد.
"لیلی ریدینگ" دختر یچه4 ساله ای است که از بدو تولد مبتلا به یک سندروم عضلانی بود. این سندروم باعث شد تا پاهای او به مانند قورباغه همیشه داخل بدنش جمع باشد.
بیماری "پای قورباغه ای" باعث میشود تا در هنگام تشکیل عضله های بدن تنها دو ماهیچه در پا ساخته شود. این در حالی است که به صورت معمولی باید در پا 15 ماهیچه ساخته شود.

 

دختری عجیب با پاهای قورباغه ای!! عکس

دختری عجیب با پاهای قورباغه ای!! عکس

 
مادر لیلی می گوید در ابتدا فکر می کردیم مشکلی وجود نخواهد داشت و بچه ما تنها کمی پاهایش حساس است اما بعد از 20 هفته آزمایشات نشان داد که او مبتلا به بیماری است که تنها 1 کودک از میان 100 هزار کودک به دنیا آمده دردنیا به آن مبتلا است.
این کودک پس از 4 سال که به همین صورت از زندگی اش گذشته است با تلاش پزشکان می تواند راه برود. او در این مدت 13 بار زیرتیغ جراحان رفت که برخی از آن ها شکست های بزرگ پزشکی محسوب می شوند.
پس از تمام عمل های جراحی شکست خورده و پیروز او این روزها می تواند با دستگاه و اندام های مصنوعی که در بدنش کار گذاشته شده است راه برود. مشکل پای او باعث شده بود که چشمان لیلی نیز دچار مشکل شود که با پزشکان آن را نیز رفع کردند.

مطالب داغ چند روز گذشته
رقص این گربه همه را شگفت زده کرد (تصاویر)
رقص این گربه همه را شگفت زده کرد (تصاویر)
مشاهده بیشتر