فروش عجیب نوعی گوشت بعنوان محبوبترین غذا! عکس

فروش عجیب نوعی گوشت بعنوان محبوبترین غذا! عکس

به گزارش ناز وب، پرورش سگ برای کشتار در ویتنام رونق زیادی گرفته است. در گذشته گوشت سگ غذای ویتنامی های فقیر محسوب می شد اما رفته رفته علاقه قشر ثروتمند جامعه ویتنام نیز به این غذا بیشتر شد تا اکنون به یکی از مهمترین وعده های غذایی در ویتنام تبدیل شود.

خرید و فروش گوشت سگ در شهر های بزرگی چون هانوی و هوشی مین به تجارتی سودآور تبدیل شده است.

غذاهایی که معمولا از گوشت سگ در کشور ویتنام تهیه می کنند عبارت است از : گوشت سگ کبابی، گوشت سگ بخار پز، سوسیس سگ، سوپ سگ، سگ بخارپز در خمیر میگو با زنجبیل و ادویه وسرکه، شاخه های بامبو و مغز استخوان سگ، سگ سرخ شده در لیمو و فلفل قرمز.

نکته ای دیگر درباره کشور ویتنام و علاقه به گوشت سگ ها این است که طبق سنت دیرینه ی مردم ویتنام در شب تحویل سال نو میلادی بدن سگها بعد از کنتاکی شدن از وسط نصف و در معرض فروش قرار میگیرد این در حالی اتفاق می افتد که مردم ویتنام بر خلاف اکثر مسیحیان که بوقلمون بر سر سفره های خود میگذارند مردم ویتنام از گوشت سگ کبابی از میهمانان خود پذیرایی میکنند و هم چنین در روز های نزدیک سال نو بازار فروش سگ در ویتنام بسیار داغ می شود و از فروش این حیوانات سود قابل توجه ای وارد جیب فروشندگان می شود.

البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که گوشت سگ ارزان نیست و یک سگ کامل تا دویست و پنجاه دلار آمریکا قیمت گذاری می شود که رقمی بیش از متوسط حقوق ماهانه مردم در ویتنام است.

 


راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان