moharam

دردسرهای عجیب دستشویی در فضا!

دردسرهای عجیب دستشویی در فضا!

دردسر عجیب توالت در فضا

مشکل ساز شدن دستشویی های ایستگاه فضایی صف‌های دستشویی در شاتل‌ها و ایستگاه‌های فضایی روز شنبه را آنقدر طولانی کرد که فضانوردان را با مشکل روبرو ساخت.
یکی از دو دستشویی چند میلیون دلاری ایستگاه بین‌المللی فضایی به دلیل خرابی پمپ‌های فاضلاب آن دقیقاً در حین یک عملیات رباتیک پیچیده خراب و غیر قابل استفاده شد.

 

دردسرهای عجیب دستشویی در فضا!

 

مرکز کنترل مأموریت‌های ایستگاه بین‌المللی هم به فضانوردان توصیه کرد که تابلوی خرابی دستشویی را در مقابل آن قرار دهند و همه برای رفتن به تنها دستشویی سالم ایستگاه وارد صف بشوند.

7 فضانورد تازه وارد اندیور مجبور شدند از دستشویی‌های شاتل خود استفاده کنند. البته مسئولین توصیه کرده‌اند که حداقل چهار نفر از این فضانوردان از دستشویی‌ها ایستگاه استفاده کنند چون شاتل اندیور تا زمانی که به بدنه ایستگاه متصل است نمی‌تواند مخازن فاضلاب خود را تخلیه کند.

 

دردسرهای عجیب دستشویی در فضا!

احتمال می‌رود که این گرفتگی به دلیل بالا بودن تعداد دفعات استفاده بوده چرا که هم‌اکنون 13 نفر به طور همزمان در ایستگاه ساکن هستند. تا به حال این تعداد انسان بایکدیگر در فضا حاضر نبوده‌اند.

نحوه ی حمام کردن در فضا

با خراب شدن دستشویی ایستگاه فضایی و دردسرهای آن برای فضانوردان حمام کردن دچار مشکل نمی شود. حمام رفتن در فضا با زمین کاملا متفاوت و متحیر کننده است.

 

دردسرهای عجیب دستشویی در فضا!

 

به دلیل عدم حجم در فضا و معلق بودن همه چیز حمام کردن به معنی آب ریختن روی بدن و زیر دوش رفتن نیست!. در فضا با لوسیون و کرم های مخصوص و استعمال آن به بدن آن هم نقطه به نقطه و پاک کردن با حوله حمام به اتمام می رسد.

در فضا نمی توان آب روی بدن ریخت به همین دلیل تمیز کردن با لوسیون و دستمال های مخصوص بهداشت فضانوردان را تضمین می کند.


راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان