laghari

باورنکردنی از پرخرج ترین عروسی

باورنکردنی از پرخرج ترین عروسی
برگزاری این مراسم 10 روز طول كشید. عروس، تیرونش دی‌بابا برنده 2 مدال طلای دوهای 5 و 10 هزار متر زنان در بازی‌های المپیك پكن و داماد، سیهینه دارای 2 مدال نقره المپیك در دوی 10 هزار متر المپیك است. بخشی از مراسم جشن نامزدی در تالار بزرگ شهر بود.
مراسم عروسی از خانه داماد آغاز شد. براساس سنت رایج در اتیوپی، شماری از مردان خانواده داماد او را تا خانه عروس همراهی كردند.

داماد سوار بر یك لیموزین گران‌قیمت بود. در خانه عروس، شمار زیادی در انتظار داماد بودند و پس از آن كاروان عروسی به یك هتل 5 ستاره آدیس‌آبابا رفت تا عروس و داماد ناهار را آنجا صرف كنند.

بعد از ناهار كاروان عروسی به میدان بزرگ مسكل‌ (Meskel) رفت. در آنجا و خیابان‌های اطرافش 500 هزار نفر از زوج جوان استقبال كردند و جشن باشكوهی آغاز شد.آنها یكصدا برای دی‌بابا و سیهینه، سعادت و خوشبختی در زندگی مشترك آرزو كردند.

مراسم شام در یك هتل 5 ستاره دیگر برگزار شد كه هزار مهمان ویژه داشت. هر روز از مراسم عروسی، برنامه‌های خاص خود را داشت.

روز پنجم، 27 اكتبر، عروس و داماد به همراه 16 نفر دیگر به كاخ ریاست جمهوری رفتند و شام را مهمان رئیس‌جمهور اتیوپی بودند.

روز بعد، مراسم عروسی در منزل باشكوه خواهر عروس ادامه یافت. خواهر دی‌بابا نیز دونده بود و در المپیك 2004 آتن، مدال نقره دوی 10 هزار متر زنان را به گردن آویخته بود.

روز 30 اكتبر نوبت به خانواده داماد رسید كه مراسم عروسی را ادامه دهند. در این روز عروس و داماد مهمانان سرشناسی از جامعه ورزش اتیوپی داشتند كه مشهورترین آنها هایله گبرسلاسی، ركورددار دوی ماراتن جهان و دارنده 6 مدال طلای المپیك و جهان در دوی 10 هزار متر بود.

گبرسلاسی پشت میز پیانو نشست و قطعاتی را به افتخار عروس و داماد نواخت كه شادمانی و تعجب مهمانان را به دنبال داشت.


راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان