laghari

عکس های شوکه کننده کشور عجیبی که کسی آن را ندیده!

عکس های شوکه کننده کشور عجیبی که کسی آن را ندیده!

حقایق و تصاویر شوکه کننده کشوری که کسی آن را ندیده و خبرنگاران با مشقت های زیاد و به طور نامحسوس بالاخره توانسته اند تصاویری از این کشور بسیار عجیب منتشر کنند و کمی از آیین و فرهنگ خاص این کشور اطلاعاتی ثبت کنند.

بله کشوری به نام کره شمالی که دست کمی از هند و عجایب خیره کننده و شوکه کننده فرهنگ آن ندارد.

کشوری که کسی آن را ندیده است کره شمالی است که ورود خبرنگاران را محدود و مردمانش را دور از تکنولوژی روزنگاه داشته است!!

نگاهی داریم به برخی از عجایب کره شمالی

کره شمالی یکی از مرموزترین و پررمز و رازترین کشورهای جهان است که اگر کسی فرصت بازدید از آن را بدست بیاورد با نادیده ترین های جهان مواجه خواهد شد.
چرا که در کره شمالی شما اجازه ندارید از بسیاری از قسمت های این کشور عکس بگیرید. هرچند این عکاس در سفر خود توانسته از جاهایی که امکان عکاسی وجود نداشته نیز به صورت مخفیانه عکس بگیرد تا با نادیده های این کشور نیز آشنا شوید.

 

عکس های شوکه کننده کشور عجیبی که کسی آن را ندیده!

 

خانه ملی Mangyongdae اصلی ترین جاذبه گردشگری خارج از شهر پیونگ یانگ است. اینجا محل تولد کیم ایل سانگ ، اولین رهبر خاندان کیم است که روز تولد او امروزه بعنوان یک روز مقدس تعطیل است و روز خورشید نامیده می شود.

این روز ، 15 آوریل است و سال تولد او که سال 1912 بوده است بعنوان اولین سال در تقویم جوچه کره شمالی ثبت شده است.(بدین شکل که برای مثال سال 2011 سال 100 جوچه است )

15 آوریل سال 1912 کشتی تایتانیک غرق شد ، به همین منظور مردم کره شمالی معتقدند در این روز خورشید در غرب طلوع و در شرق غروب کرده است!

 

عکس های شوکه کننده کشور عجیبی که کسی آن را ندیده!

 

مردم کره شمالی پیاده بین شهرها تردد می کنند ، حتی اگر بار سنگینی را حمل کنند. برخی دیگر از دوچرخه استفاده می کنند. بعنوان یک شهروند کره شمالی شما باید اجازه تردد بین شهرها را داشته باشید اما داشتن ماشین برایتان بسیار لوکس و غیرقابل تصور است.
به جایی رسیدیم که راهنمای ما در مینی ون به ما گفت ” از الان به بعد هیچ چیزی برای دیدن وجود ندارد و شما اجازه عکاسی ندارید و باید به خواب بروید.

” ما بسیار متعجب شده و به یکدیگر نگاه کردیم. تقریبا صبح زود بود و بعد از صبحانه و قهوه ، آخرین چیزی که ما می خواستیم خوابیدن بود. من همانند این ماجرا را در کتاب داستانی به نام ” رهبر عزیز” خوانده بودم.

در این کتاب نویسنده به ملاقات کیم جونگ اون در یک قطار سری می رود و وقتی او وارد قطار می شود به کارکنان آن گفته شده به خواب بروند و هیچکس حتی جرات انجام دادن کاری غیر از آن را نداشته است.

به DMZ نزدیک شدیم. اینجا منطقه ایست که بعد از جنگ کره غیرنظامی شده است. هرچند جنگ به طور رسمی به پایان نرسید اما این چیزیست که مردم کره شمالی باور دارند. آنها حتی فکر می کنند کره شمالی جنگ را به رهبری کیم ایل سونگ برده است.

و جالب است بدانید این منطقه غیرنظامی در حقیقت یکی از نظامی ترین مناطق کره زمین است.اینجا یک مسیر باریکی با بلوک های بتونی قرار گرفته است تا جلوی هجوم کره جنوبی گرفته شود.

در DMZ اجازه داشتیم از برخی نقاط عکس بگیریم اما با حضور این سرباز. اجازه عکس گرفتن از صحنه پشت سر او نیز وجود نداشت ، هر چند یکی از همراهان سعی کرد تا عکسی از پشت سر او بگیرد اما از او خواستند تا عکس را پاک کند.

 

عکس های شوکه کننده کشور عجیبی که کسی آن را ندیده!

 

این عکس را نیز من توانستم یواشکی از سایرسربازها بگیرم.

 

رستوران عجیبی که ظرفهای غذای آن مخفی است و شما باید به طور شانسی یکی از این غذاها را انتخاب کنی!!

 

عکس های شوکه کننده کشور عجیبی که کسی آن را ندیده!

 

این یکی از بهترین لبخندهاییست که توانستم در کره شمالی به ثبت برسانم. در بقیه مواقع چهره مردم یا ناراحت بود یا بی تفاوت. تا چه مدت این مساله ادامه خواهد داشت؟ هیچکس نمی داند.

 

عکس های شوکه کننده کشور عجیبی که کسی آن را ندیده!

 

نامه نویسی از جانب آبراهام لینکلن در کره شمالی

 

عکس های شوکه کننده کشور عجیبی که کسی آن را ندیده!

 

توهین به مقامات کره جنوبی و آمریکا، برای کره شمالی تبدیل به یک عادت شده است. در آوریل 2016 آن‌ها یک‌ قدم جلوتر رفتند و نامه‌ای به نقل از آبراهام لینکلن در قرن شانزدهم به اوباما فرستادند. این نامه در وب‌سایت‌های داخلی کشور منتشر شد و نام آن “نصیحت لینکلن به اوباما” نام گرفت.

آن‌ها در این نامه نوشتند که اوباما مانند لینکلن خیال‌های زیادی در سر دارد و متهم به انبار کردن سلاح‌ هسته‌ای است، درحالی‌ که آمریکا از کره خواسته بود که تسلیحات خود را کاهش دهد.

در این نامه لینکلن خود را زیر اتوبوس پرت کرده بود و گفته بود که مردم آمریکا دیگر گول رئیس‌جمهور خود را نخواهند خورد.

 

 گروگان گرفتن کارگردانان سایر کشورها برای فیلم سازی در کره شمالی

شین سانگ اوک، نامی آشنا در صنعت فیلم‌سازی کره جنوبی است. کسی که در سال 1976 با فریب به هنگ‌کنگ آورده شد و نیروهای کره شمالی او را گروگان گرفتند. در سال 1983 هم او به ملاقات کیم جونگ ایل آمد و متوجه شد که همسر قبلی‌اش گروگان گرفته‌ شده است.

شین سانگ اوک در سال 1986 از کره شمالی گریخت و به هالیوود رفت. او تنها یکی از صدها گروگان چینی، کره‌ای و ژاپنی است که توسط کره شمالی در دهه‌های اخیر اسیر شده است.

 

عکس های شوکه کننده کشور عجیبی که کسی آن را ندیده!

 

تصویری از شین سانگ اوک

 

اجبار گردشگران برای فرم پر کردن در کره شمالی

 

عکس های شوکه کننده کشور عجیبی که کسی آن را ندیده!

 

خروج شهروندان کره‌ای از این کشور امری بسیار دشوار و تقریباً نشدنی است. همچنین ورود به کره به‌عنوان یک گردشگر نیز سختی‌های خود را دارد. وقتی وارد پیونگ‌یانگ می‌شوید باید فرمی مبنی بر عدم حمل سلاح‌ قتاله و حمل دارو را امضا کنید و تمام وسایل الکترونیکی خود را تحویل دهید. زیرا هیچ‌یک از این‌ها را نمی‌توانید وارد کشور کنید.

 

ساخت هتل قلابی و به ظاهر لوکس در کره شمالی

 

عکس های شوکه کننده کشور عجیبی که کسی آن را ندیده!

 

رهبر کره شمالی فقط به‌دنبال ظاهرسازی است و برای عالی نشان دادن این کشور دست به هر کاری از جمله ساخت هتل‌های ماکتی می‌زند. هتل رویانگ که به شکل یک موشک بزرگ است، 105 طبقه دارد و یکی از صد آسمان خراش بزرگ در جهان محسوب می‌شود.

این هتل 7 هزار اتاق و 5 رستوران دارد اما هیچ مهمانی برای اقامت در آن وجود ندارد، زیرا به‌خاطر مشکلات اقتصادی هرگز تکمیل‌ نشده است. این هتل دهه‌هاست که به این شکل باقی‌ مانده است.

قوانین عجیب برای عکاسی از مجسمه کیم ایل سونگ در کره شمالی

 

عکس های شوکه کننده کشور عجیبی که کسی آن را ندیده!

 

رژیم کره شمالی قوانین سختی درباره عکاسی از مجسمه‌های کیم ایل سونگ، پسرش کیم جونگ ایل و نوه‌اش کیم جونگ اون دارد. بخشی از قوانین به شرح زیر است:

اگر می‌خواهید از این اشخاص عکس بگیرید، باید نمای کلی آن‌ها یعنی از سر تا انگشتان را عکس بگیرید.
عکس‌های گرفته‌ شده را نباید پاره کنید یا دور بیاندازید یا به‌‌عنوان کاغذ باطله استفاده کنید.
وقتی روبروی مجسمه او می‌ایستید، باید در برابرش تعظیم کنید.

شاید امیدوار بود کره ی شمالی هم روزی نیز مانند عربستان برخی از قانوهای عجیب کشورش را حذف کند.


راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان