شگفتی مستاجران از قیمت های جدید اجاره!

مجموعه : اخبار
شگفتی مستاجران از قیمت های جدید اجاره!
نازوب، گرانی اجاره بها در سال جاری موجب شگفتی مستاجران شده است و اغلب آنها توان پرداخت اجاره های سنگین را ندارند.

بازار این روزهای مسکن درگیر موضوع انتخابات و شایعاتی است که در مورد قیمتها پس از انتخاب رئیس جمهور جدید مطرح می‌شود. در واقع این شایعات موجب شده است که خریداران محدود بازار عجله زیادی برای خرید داشته باشند و از سوی دیگر، فروشندگان به انتظار گرانی بیشتر، واحدهای خود را نفروشند.

گزارش میدانی از بنگاه های املاک نشان می دهد رکود زیادی در خرید و فروش مسکن وجود دارد و مالکان هم به امید گران شدن حاضر به کاهش قیمتها نیستند، این در حالی است که اغلب کارشناسان معتقدند پس از انتخابات ریاست جمهوری، بازار آرامش بیشتری پیدا می کند و احتمال ثبات قیمتها وجود دارد.

در حال حاضر بنگاه های املاک بیشتر به معاملات اجاره اختصاص دارد و متقاضیان زیادی برای این موضوع به بنگاه ها مراجعه می کنند اما گرانی اجاره بها اعتراض متقاضیان را به دنبال دارد به‌طوری‌که اغلب مستاجران پس از مراجعه به بنگاه ها از قیمتهای جدید شگفت زده می شوند.

نرخهایی که در بازار امسال از سوی مالکان تعیین شده بالاتر از عرف بازار است، به طوری‌که اغلب مستاجران توان پرداخت این رقم ها را ندارند و با اعتراض بنگاه های املاک را ترک می کنند.

یکی از فعالان بازار مسکن در این رابطه می گوید که در حال حاضر اجاره بها تا 40 درصد افزایش یافته است و  صاحبخانه ها هم حاضر به کاهش نرخها نیستند و گرانی مسکن را بهانه ای برای افزایش افسار گسیخته اجاره بها می دانند.

اجاره بها در برخی از محله های تهران

واحدی 38 متری و نوساز در سبلان شمالی با انباری، 20 میلیون تومان رهن و 200 هزار تومان، اجاره داده می شود و یک سوئیت 25 متری در چیذر، با شرایط 10 میلیون تومان ودیعه و 350 هزار تومان به اجاره گذاشته شده است.

واحد 45 متری دیگری در میدان فلاح با شرایط 20 میلیون تومان ودیعه و 100 هزار تومان اجاره داده می شود و در رودکی – مرتضوی برای یک آپارتمان 40متری طبقه2 یکخواب با 6 مترانباری با 20 میلیون تومان ودیعه و 100 هزار تومان اجاره تعیین شده است.

یک واحد 51 متری در هروی و یک خوابه با عمر 2ساله، با پارکینگ و انباری با نرخ 50 میلیون تومان رهن و 500 هزار تومان ماهیانه، اجاره داده می شود و واحدی دیگر در امیر آباد شمالی با متراژ 52 متر با انباری، بدون پارکینگ 68 میلیون تومان رهن کامل داده می شود.

در محدوده آذربایجان آزادی هم واحدی 55 متری و دوخوابه، با 20 میلیون تومان رهن و 540 هزار تومان اجاره داده می شود و در تهرانپارس – ساجدی برای آپارتمانی 68 متری و یک خوابه با انباری و پارکینگ 10 میلیون تومان ودیعه و 950 هزار تومان اجاره تعیین شده است.

واحد دیگری در سهروردی جنوبی با متراژ 70متر و دو خوابه با 10 میلیون تومان رهن و یک میلیون و 400 هزار تومان اجاره داده می شود و در دروس – یخچال برای یک واحد 70 متری و 2 خوابه، نوساز ، 100 میلیون تومان ودیعه تعیین شده است، همچنین در شهرک گلستان منطقه 22 یک آپارتمان ۱۰۰ متری و دو خوابه با پارگینگ وانباری 80 میلیون تومان رهن کامل داده می شود.


راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان