ماه رمضان نازوب

ماه رمضان نازوب

معرفی پر درآمدترین خوانندگان پاپ ایرانی

معرفی پر درآمدترین خوانندگان پاپ ایرانی
نازوب: معیارها تغییر کرده‌اند. حالا دیگر شاخص استار بودن در موسیقی، فروش بالای آلبوم نیست. دیگر بیشتر از هر چیزی فروش بلیت‌های کنسرت، شاخص میزان محبوب بودن خواننده‌ها است. دیگر هنرمندان با تعداد سانس‌هایی که در تهران و شهرستان‌ها به روی صحنه می‌روند و با قیمت بلیت‌هایشان برای هم کرکری می‌خوانند. به همین میزان مهم‌ترین و پولسازترین تجارت در زمینه موسیقی هم کنسرت‌ها شده‌اند.
تهیه‌کننده‌ها و هنرمندان دیگر بیشتر ترجیح می‌دهند سرمایه‌شان را در برگزاری کنسرت بخوابانند تا آلبوم‌های موسیقی که آیا بفروشد یا نه و پس از چند ماه به سودآوری برسد. جدای از اجرای شهرستان‌ها که نمی‌تواند معیار خوبی در فعالیت و موفقیت هنرمندان موسیقی باشد، کنسرت‌های تهران المان بسیار مهمی در این مقایسه به حساب می‌آید. افکارنیوز پردرآمدترین خوانندگان حال حاضر ایران و دلیل اقبال مردم را از آنها بررسی کرده است:

۱-مازیار فلاحی:
رکورددار کنسرت‌های تمام ایران
یک آلبوم، ۲۰ سانس کنسرت در تهران و تعداد زیادی هم کنسرت در شهرستان‌ها. این تقریبا یک رکورد در موسیقی پاپ محسوب می‌شود. البته ممکن است خواننده‌های دیگری مانند احسان خواجه امیری یا رضا صادقی هم توانایی زدن این رکورد را داشته باشند اما حداقلش این است که تا به حال کسی جرات انجام این کار را نداشته. اصلا خیلی‌ها فلاحی را به خاطر اجرای زنده اش دوست دارند. او از آن دسته خواننده‌هایی است که روی صحنه بسیار مسلط است و موسیقی تصویری دارد. اجرای زنده او به مراتب از اجرای استودیویی او بهتر است.

۲-احسان خواجه امیری:
آهنگ‌های داغ، کنسرت‌های داغ‌تر
احسان خواجه‌امیری با آنکه به نظر خیلی از منتقدان اجرای زنده چندان خوبی ندارد اما در عوض طرفداران زیادی دارد، آنقدر که بلیت‌های کنسرت او در کمتر از چند روز به پایان می‌رسد و همیشه عطش زیادی برای کنسرت او در بین هوادارانش وجود دارد. معدود خواننده‌ای مانند او پیدا می‌شود که آنقدر آهنگ داغ داشته باشد که بتواند در تمام کنسرت مخاطبش را همراه خودش بکشد.

۳-رضا صادقی:
متفاوت از صدای استودیویی‌اش
سال گذشته تنها کمی مانده بود تا به رکورد مازیار فلاحی در اجرای زنده برسد اما اختلاف‌های او با تهیه‌کننده‌اش باعث شد که نتواند به صورت منظم کارش را ادامه دهد. در تعداد طرفدار شاید رضا‌صادقی را بشود جزو سه تای اول قرار داد. بعد از او چند خواننده دیگر هم سعی کردند از سبک او برای شهرت و محبوبیت استفاده کنند اما به توفیق چندانی نرسیدند. رضا صادقی هم در اجرای زنده به خوبی اجرای استودیویی نیست. معمولا خیلی از آهنگ‌ها را متفاوت از آن چیزی که در استودیو ضبط شده اند اجرا می‌کند.

۴-بنیامین بهادری:
بهترین شومن کنسرت‌های پاپ
بنیامین بهادری بدون شک بهترین شومن موسیقی در کنسرت‌های پاپ است. او برای تمام حرکاتش روی صحنه برنامه دارد. برای هرکدام از آهنگ‌هایش حرکات متفاوتی را طراحی می‌کند. او حتی در مورد مدل لباسی که می‌پوشد و نوع رنگی که قرار است در صحنه اجرایش کار شود برنامه‌ریزی می‌کند. این باعث می‌شود تا خیلی از کسانی که حتی موسیقی او را هم دوست ندارند، بخواهند تا اجرای زنده او را تجربه کنند. برعکس خیلی از خواننده‌های دیگر، بنیامین خیلی کم روی صحنه صحبت می‌کند و بیشتر سعی می‌کند موسیقی‌اش برای تماشاگران هیجان‌انگیز باشد.

۵-محسن یگانه:
تک آهنگ‌های معروف
اگر سال گذشته مشکلات ممنوع‌الفعالیت شدن برای یگانه پیش نمی‌آمد، او هم این شانس را داشت تا رکورد تعداد کنسرت در تهران را بزند. برگزاری کنسرت برای یگانه تقریبا صددرصد تضمینی است. ویژگی مهم محسن یگانه تک آهنگ‌های معروف او است. چه تک آهنگ‌هایی که در زمان زیرزمینی بودنش خوانده و چه آهنگ‌های دو آلبوم رسمی‌اش که از پرفروش‌ترین آلبوم‌های بازار بودند. یگانه هم در یک سال گذشته بیشتر وقتش را به خاطر درگیری با مدیر برنامه‌ها و تهیه‌کننده از دست داد. به علاوه روی صحنه خیلی مسلط است و ارتباط خوبی با مخاطبان کنسرتش برقرار می‌کند.


جدیدترین مطالب

دیگر مطالب امروز
مطالب داغ چند روز گذشته