اگر عدالت اجرا نشود 6 فرزندم را می کشم!!

مجموعه : اخبار حوادث
اگر عدالت اجرا نشود 6 فرزندم را می کشم!!

این جمله ی پدر دختر سه ساله قربانی تجاوز می باشد! جزئیات را در ادامه دنبال کنید.

 

پدر یک دختربچه سه ساله که دخترش در شمال افغانستان مورد تجاوز قرار گرفته از دولت خواسته که عامل تجاوز را به دادگاه کشانده و عدالت را در مورد او اجرا کند.

 
این حادثه دو هفته پیش در منطقه «رستاق» در ولایت «تخار» رخ داد اما اکنون پدر این کودک سه ساله که صاحب پنج فرزند دیگر نیز هست، فرزندش را برای مداوا و درمان به کابل، پایتخت افغانستان آورده و تلاش برای تحقق عدالت را نیز شروع کرده است. این مرد که «عبدل» نام دارد گفته است که تجاوز زندگی دخترش را ویران کرده است.

 
این مرد هشدار داد که اگر دولت عامل تجاوز به دخترش را محاکمه نکند، هر شش فرزندش را جلوی ساختمان ریاست جمهوری خواهد کشت و افغانستان را ترک خواهد کرد.

 
عبدل می‌گوید: مادر و همسر او نیز گفته‌اند در صورتی که عدالت اجرا نشود، خود را خواهند کشت.

 

این کودک سه ساله که نیلوفر نام دارد، مشغول بازی با هم‌سن و سالان خود بود که از سوی مردی از همسایگانشان مورد تجاوز قرار گرفت. مرد متجاوز ظاهرا می‌خواسته نیلوفر را بعد از تجاوز بکشد که مادربزرگ نیلوفر او را با بدن خونین در نزدیکی خانه یافت و به بیمارستان منتقل کرد.

 
نیلوفر اکنون برای درمان بیشتر به کابل منتقل شده و باید جراحی شود و پزشکان می‌گویند حتی اگر حال او از نظر جسمی خوب شود به کمک‌های روان پزشکی نیاز دارد. مقام‌های محلی می‌گویند که یک نفر به اتهام تجاوز به نیلوفر بازداشت شده است.

 
ماجرای نیلوفر تنها ماجرای تجاوز به کودکان در افغانستان نیست و ماه گذشته نیز مردی در ولایت «قندوز» به دلیل تجاوز به یک کودک 10 ساله به 10 سال زندان محکوم شد. مواردی دیگری از تجاوز نیز در گذشته از مناطق مختلف افغانستان گزارش شده است.

 

روز گذشته (پنج‌شنبه)، سازمان نجات کودکان اعلام کرد که در افغانستان نهادی برای حفاظت از حقوق کودکان به ویژه کودکان آسیب پذیر وجود ندارد.

 

 


راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان