بهترین و بدترین نوشیدنی هایی برای لاغر کردن

مجموعه : تغذیه مناسب
بهترین و بدترین نوشیدنی هایی برای لاغر کردن

این بخش مهم کمک زیادی به افرادی که میخواهند کاهش وزن داشته باشند می کند با معرفی بهترین و بدترین نوشیدنی ها برای لاغر و کاهش دادن وزن آشنا شوید و به راحتی در رژیم غذایی خود بگنجانید و تناسب اندام ایده آل خود را بدست آورید.

 

آبمیوه‌ها و بالأخص آبمیوه‌های صنعتی برای لاغری مناسب نیستند. اما اسموتی‌ها کالری کمتری به نسبت آبمیوه‌ها دارند و تا حدی در رژیم لاغری مجاز هستند.

 
فصل بهار و تابستان که از راه می‌رسد، افراد نیاز بیشتری برای مصرف انواع نوشیدنی‌ها دارند. از طرفی بسیاری از افراد به دلیل تمایل به لاغری، به کالری این نوشیدنی‌ها توجه بیشتری نشان می‌دهند. در این مقاله سعی داریم شما را با نوشیدنی‌های مناسب و نوشیدنی‌های مضر برای روند کاهش وزن آشنا کنیم.

 
آب؛ همیار لاغری است

نوشیدنی‌های کربناته (مانند انواع نوشابه ها و نوشیدنی‌های ورزشی) را با آب جایگزین کنید. همین امر باعث می‌شود هزاران کالری در روز را کاهش دهید. 2 لیوان آب پیش از هر وعده غذایی بنوشید زیرا باعث می‌شود احساس سیری کنید درحالی‌که چیز خاصی میل نکرده‌اید. در ضمن نوشیدن مقادیر کافی از آب باعث اثرات مثبتی بر روی متابولیسم شما می‌شود.

شربت‌ها؛ تباه‌کننده روند کاهش وزن

هر بار که شما یک بطری از انواع شربت‌ها، لیموناد، نوشابه‌های غیر گازدار و … را مصرف می‌کنید چندین کالری دریافت می‌نمایید. اگر شما غذاها و نوشیدنی‌هایی مصرف می‌کنید که بیش‌ از حد به شما کالری می‌دهند، سعی کنید مصرف آن‌ها را متوقف نمایید.

 
آبمیوه‌های صنعتی؛ مناسب نیستند

آبمیوه‌ها به‌اندازه شربت‌ها کالری دارند. اما دارای مواد مغذی مناسبی نیز می‌باشند. مشکل اینجاست که شما تمام مواد مغذی و آنتی‌اکسیدان‌های موجود در آبمیوه‌ها را می‌خواهید اما به شیرینی اضافه موجود در این آبمیوه‌ها نیازی ندارید. آبمیوه‌های 100 در صد طبیعی را جستجو کنید. مطمئناً آبمیوه‌های شفاف و فرآوری شده دارای شیرین‌کننده‌ها و افزودنی‌های دیگری هستند. برچسب مواد غذایی را چک کنید تا مطمئن شوید که آنچه در دست دارید از چند درصد آبمیوه طبیعی تشکیل یافته است. شما می‌توانید میزان کالری دریافتی خود را از طریق نوشیدن مخلوط آب با مقدار کمی آبمیوه کاهش دهید.

 
آب سبزیجات؛ کمک‌کننده روند لاغری

آب سبزیجات به‌اندازه آب‌میوه‌ها دارای مواد مغذی هستند؛ درحالی‌که به‌اندازه نصف آب‌میوه‌ها کالری دارند و از سدیم بیشتری تشکیل یافته‌اند. یک فنجان آب گوجه‌فرنگی دارای 41 کالری است. درحالی‌که یک فنجان آب پرتقال دارای 122 کالری است. آب‌میوه‌ها و آب سبزیجاتی را انتخاب کنید که پالپ دارند که احساس گرسنگی را کنترل می‌کنند.

 
اسموتی‌ها؛ مناسب‌تر از آبمیوه‌ها

موز، توت‌فرنگی و آناناس را در یک مخلوط‌کن بریزید و یک اسموتی میوه‌ای خوشمزه درست کنید. سعی کنید اسموتی را خودتان در خانه تهیه کنید تا بتوانید مواد تشکیل‌دهنده و نیز کالری آن را مطابق با سلیقه خودتان تنظیم کنید. شیر نیم درصد چربی یا شیر بادام و میوه‌های تازه یا میوه‌های فریز شده تمام چیزی است که شما نیاز دارید تا یک اسموتی سالم، خوشمزه و مقوی تهیه کنید.

اسموتی‌ها به علت اینکه از مخلوط میوه‌ها به‌طور کامل تشکیل یافته‌اند، به نسبت آبمیوه‌ها که فیبر ندارند. برای لاغری مناسب‌تر هستند و میزان کالری کمتری به نسبت آبمیوه‌ها با مقدار مشابه دارند. اسموتی‌های کافی‌شاپ ممکن است دارای بستنی، عسل، یا سایر شیرین‌کننده‌ها باشند که میزان کالری آن را افزایش می‌دهند.

 
شیر کم‌چرب؛ همیار شناخته‌شده لاغری

مصرف مواد غذایی سرشار از کلسیم باعث تناسب‌اندام شما می‌شود و کمک می‌کند تا شما لاغر شوید. تحقیقات متعدد نشان می‌دهد نوشیدن مقادیر فراوانی شیر یا مصرف انواع دیگر لبنیات باعث کاهش وزن می‌شود. برای بهره‌وری بیشتر، از لبنیات کم‌چرب استفاده کنید. زیرا چربی شیر خود به‌ اضافه‌وزن کمک می‌کند. اما مصرف لبنیات کم‌چرب یا نیم درصد چربی به علت دارا بودن مقادیر فراوانی کلسیم برای شما مفید است.

 
نوشابه‌های انرژی‌زا؛ تباه‌کننده روند کاهش وزن

بسیاری از نوشیدنی‌های ورزشی یا نوشابه‌های انرژی‌زا مانند یک بمب انرژی عمل می‌کنند. آن‌ها کالری اضافه‌تری دارند. اما میزان ویتامین‌ها و مواد معدنی در آن‌ها با سایر نوشیدنی‌های کم انرژی مشابه است. اگر شما در حال لاغر شدن هستید، تمرینات شدید بدنی انجام می‌دهید و تعریق شدیدی دارید؛ سعی کنید بدن شما همیشه هیدراته باشد یا به عبارتی همیشه مقادیر فراوانی آب بنوشید. اما مصرف نوشیدنی‌های ورزشی و انرژی‌زا برای شما مناسب نمی‌باشد.

 
قهوه سیاه؛ پیشنهادی مناسب برای لاغری

وقتی شما به مقداری کافئین نیاز دارید، قهوه گزینه بهتری به نسبت نوشیدنی‌های انرژی‌زا است. قهوه سیاه بدون کالری است و سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ها می‌باشد. تحقیقات نشان می‌دهد نوشیدن مقادیر متعادلی قهوه (حدود 3- 4 فنجان در روز) خلق‌وخو، تمرکز و عملکرد ذهنی شما را افزایش می‌دهد و احتمال ابتلا به دیابت نوع دو و برخی از انواع سرطان‌ها را کاهش می‌دهد.

قهوه مخلوط با خامه و شکر؛ تباه‌کننده روند لاغری

وقتی شما به قهوه ،خامه و شربت‌های طعم دار می‌افزایید قهوه سیاه را با مقادیر فراوانی از چربی و شکر پرکالری می‌کنید. در نتیجه هر فنجان قهوه ممکن است تا 570 کالری، به انرژی‌اش افزوده شود. یعنی به‌اندازه کالری یک وعده کامل غذایی. اگر قهوه سیاه را دوست ندارید کمی شیر و مقداری شیرین‌کننده طبیعی مانند عسل به آن بیفزایید تا کالری آن همچنان پایین بماند.

 
چای سبز؛ کمک‌کننده روند لاغری

اگر شما می‌خواهید کمی لاغر کنید، چای سبز گزینه مناسبی است. چای سبز بدون کالری است. تحقیقات نشان می‌دهد که چای سبز کاهش وزن را تحریک می‌کند. ریزمغذی به نام کاتچین و کافئین، نقش مهمی در اثرات کاهش وزن چای سبز دارند. حداقل دو بار در روز چای سبز بنوشید تا اثرات آن را مشاهده نمایید.

 

 


راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان