falhafezz
بیوگرافی بازیگرانlaghariراهنمای اقامت و مهاجرت
falhafezz

طنز باحال، مهم دور هم بودنه

طنز باحال، مهم دور هم بودنه

مهم دور هم بودنه ، طنز خواندنی تخلفی که احمد توکلی از آن پرده برداری کرد ! ….

 

 

آید‌‌‌‌‌‌ین سیارسریع در روزنامه قانون نوشت:

تخلفی که اخیرا احمد توکلی از آن پرده برداشت یعنی برداشت از صندوق توسعه ملی و عدم بازپرداخت کامل آن متاسفانه روی زمین مانده و هیچ کدام از دولت ها حاضر نیستند آن را بردارند. بار اول که توکلی افشاگری کرد همه گفتند تخلف از سوی دولت دهم است. ماشاءا… کارنامه دولت دهم طوری است که اگر بگویند اصلاحات ارضی هم در دوره دولت مهرورز بود همه باور می کنند. بعد از مدتی که همه رسانه ها نوشتند تخلف 105 میلیاردی در دولت دهم، توکلی نامه نوشت و گفت چی میگین شما؟ دولت یازدهم باید بر می‌گردانده که نصفه و نیمه پرداخت کرده. بعد یک عده از آنها که با شوق و ذوق از قول او آن تیتر را زده بودند،گفتند توکلی الان سنش بالا رفته نمی دونه چی میگه. همون دولت دهم درسته! یه سری هم یادداشت نوشتند خطاب به توکلی و گفتند:

 

 

آقای توکلی جلب توجه به چه قیمت؟ می خواهی جلب توجه کنی یه صفحه اینستاگرام بساز، بعد با انتشار عکس هایی از خودت به شبکه جم بپیوند! این کارها دیگه چیه؟ ملاحظه می فرمایید اشخاص مادامی که موافق منافع ما باشند هر چی بگویند صحیح است و هر فحشی هم بدهند شکر است.

 

 

 (مثل بچه ای که به عمه اش فحش می دهد و مادرش قربون صدقه‌اش می رود) وقتی بفهمیم خلاف ما حرفی زده اند می شوند متوهم دیوانه کچلِ بدتیپ! اصلاح طلب و اصولگرا هم ندارد. یکی از اخلاق‌های دیرینه و زیبای ماست یعنی روزنامه نگاری که باید دنبال کشف حقیقت و رسوایی مفاسد و اصلاح امور باشد یا به خاطر علایق جناحی و منافع شخصی ترجیح می دهد فساد را به صورت گزینشی افشا کند یا اصلا می نشیند خارج گود و می گوید فساد هست که هست! انسان جایزالخطاست دیگه، من خودم کم فساد دارم!؟ اصلا چه کاریه همدیگه‌رو جاج کنیم؟ والا! یکسری هم در نقش جاروبرقی ظاهر می‌شوند.

 

 

 

رئیس شان که خودش از رجال است جاهایی که باید تمیز کند را نشان می‌دهد و می‌گوید: بیا اینجا رو افشا کن! آها … بیشتر … ای بابا، سیمت چرا اینقدر کوتاهه؟ یه جوری افشا کن که طرف دیگه بلند نشه ها. آفرین. این وضعیت رسانه های ماست. حالا سیاسیون ما اینقدر پیچیدگی ندارن بحمدا… . این میگه من میگم. اونم میگه منم میگم! بعد سریع به توافق می رسن که من نمیگم تو هم نگو. بعد روی همدیگر را می‌بوسند و به همین صورت غائله ختم به خیر  می شود. الان هم توکلی یک حرفی انداخته وسط. این دولت می زند توی سر آن دولت، آن دولت می زند توی سر این دولت. کیهان هم که در آن هشت سال شکلاتی رنگ این‌گونه برداشت ها از صندوق توسعه ملی را نمک زندگی می دانست به طرفین دعوا اضافه شده و دارد از عنکبوت های صندوق توسعه علیه دولت اعتراف  می گیرد. پایان قضیه هم معلوم است.

 

 

آنقدر درگیر این بازی‌های سیاسی می شویم که اصل قضیه فراموش  می شود. در یک روز زیبای بهاری در حالی که من و شما به علت تعدیل نیرو داریم از بیکاری اینستاگرام را بالا و پایین می کنیم چشم مان به آقاپسری می افتد که پایین برج ایفل عکس گذاشته و نوشته «من و ایفل، شما همه» … دیگر چاره ای نمی بینیم جز آن که اظهار امیدواری کنیم لااقل فرانسوی ها از این پول صندوق توسعه ملی به خوبی استفاده کنند!‌


بیوگرافی هنرمندان