بهترین راه کارها برای کاهش هزینه ها

بهترین راه کارها برای کاهش هزینه ها
ناز وب، به دنبال مصارف پنهان بگردید : آیا میتوانید خدمات تلفن همراه و خدمات تلفن راه دور یا اینترنت ارزانتر پیدا کنید؟ آیا وقت آن نشده که فکری برای پرداخت رهن خانه یا اقساط اتومبیل تان بکنید؟چطور است که از تماس های راه دور صرف نظر کنید یا کارت های تلفن اعتباری بخرید یا در ساعاتی غیر از اوج مصرف استفاده کنید؟

آیا میتوانید از پول عضویت باشگاه صرف نظر کنید و به جای آن میتوانید پیاده‌روی کنید و بدوید؟ شاید بتوانید تنها یک اتومبیل برای همه خانواده داشته باشید و در هزینه بنزین،بیمه، ونگهداری اتومبیل صرفه جویی کنید.حتی کوچکترین تغییرات مثل کم کردن دمای آب گرمکن یا نصب سرشیر دوشهای کم مصرف میتواند هزینه شما را در ماه کاهش دهد.

مواظب کارت های اعتباری باشید : اگر حساب های کارت اعتباری مقدار زیادی از بودجه ماهانه شما را میبلعند، سعی کنید حساب هایتان را یکی کنید یا حسابی با نرخ بهره کمتر را انتخاب کنید.وضعیت کارت های اعتباری خود را بررسی کنید : آیا مبالغی اتوماتیک کسر میشوند ؛ عضویت‌ها یا اجرت ماهانه ، که میتوانید حذفشان کنید؟

سفرهای کم هزینه ترتیب دهید : به جای اقامت در هتل، سعی کنید با دوستان خود سفر کنید و با هم خانه‌ای کرایه کنید ؛ این معمولا ارزانتر از اتاق های هتل است و به شما اجازه می‌دهد تا به جای رفتن به رستوران، خودتان غذای خود را بپزید.

پیشنهادات دیگر: به سفرهای محلی بروید تا بتوانید با اتومبیل خود سفر کنید و مجبور به پرداخت هزینه‌ی پرواز نشوید ؛ یک سردکن پر از لقمه و مواد لازم ساندویچ با خود داشته باشید تا مجبور نشوید در هر وعده از غذای بیرون استفاده کنید ، یک چادر ببرید و هرجا که خواستید اردو بزنید.

از رستوران بپرهیزید : یک خانواده متوسط که چهار بار در هفته بیرون از خانه غذا میخورد مبلغ هنگفتی از بودجه را به غذای فست فود اختصاص میدهد.با ایجاد اصلاحات بی خطر و کوچکی در عادات غذایی میتوانید صرفه جویی زیادی کنید ؛ در شب قرار به جای بیرون رفتن در خانه شامی رویایی زیر نور شمع تهیه کنید.

در روزهای کاری غذای خود را به اداره ببرید و در آخر هفته‌ها ترتیب پیک نیک در پارک یا ساحل را با خانواده بدهید و به جای رفتن به بوفه‌ خوراکی، ساندویچ‌های خود را به زمین بازی ، باغ وحش یا سالن سینما ببرید.همچنین میتوانید با تهیه قهوه در خانه صرفه جویی کنید ، آن قهوه‌های رویایی فقط هزینه سازند ؛ چیزهای جزئی و لیوان سفری خود را شادمانه همه جا ببرید.

سرگرمی های ارزان تر پیدا کنید : به جای رفتن به تئاتر به برنامه‌های عصرانه بروید یا فیلم کرایه کنید ، سعی کنید به جای پرداخت هزینه اشتراک از ویدئو کلوب محل خود ویدئو و دی وی دی قرض بگیرید.آیا وقتیکه میتوانید دی وی دی برنامه های تلویزیونی مورد علاقه تان را اجاره کنید ، واقعا لازم است که تلویزیون کابلی داشته باشید؟

همچنین میتوانید در یافتن راه های کاهش هزینه و پر کردن وقت خانواده خلاقیت به خرج دهید ، به جای بیرون رفتن ، بازی‌های شبانه با خانواده خود ترتیب دهید یا برای کاهش هزینه هدایا سعی کنید کادوهای دسته جمعی تهیه کنید.

خریدار باهوشی باشید : با هزینه مواد غذایی شروع کنید ؛ این معمولا بزرگترین دسته مخارج را تشکیل میدهد و راه های مختلفی برای کاهش آن وجود دارد.عمده بخرید ، از کوپن استفاده کنید و تخفیف بگیرید ؛ میتوانید کوپن های خود را در تابلوی اعلانات داد و ستد با والدین دیگر معاوضه کنید ، محصولات بدون نشان تجاری اغلب ارزان تر از مارک های معروف هستند.

برای خرید لباس ، لوازم کودک و کالاهای شبیه آن، مغازه‌های دست دوم و سمساری جای چانه و تخفیف بسیار دارند یا اگر میخواهید جنس نو خریداری کنید، لباس سال بعد را در حراج آخر فصل بخرید.برای مبلمان و اثاث خانه دنبال مدلهای نمایشی بگردید ؛ مطمئنا تخت تازه‌ای که زده دارد چندان به چشم نمی‌آید ، اما قیمت را تا حد قال توجهی پایین می‌آورد.

آخر آن که به جای سالن های گران قیمت، به دنبال کلاس های آموزش زیبایی باشید ، کلاس‌های زیبایی در ازای خدماتی مثل کوتاه کردن مو و اصلاح صورت تخفیف میدهندزمان کافی کنار بگذارید : برنامه‌ ریزی و تهیه برنامه بودجه ، پیدا کردن کمترین قیمت ها ، جمع‌آوری کوپن و خرید با بهترین قیمتها کار زمان بریست.

خرید عمده و تهیه غذا یا تهیه هدیه به جای خرید آن زمان بیشتری هم میبرد ؛ در هفته هفت ساعت را به کاهش هزینه‌های خانواده اختصاص دهید ؛ از برنامه‌ریزی غذایی تا خرید، تهیه چیزهایی از دور ریزها و دقت به خرج و مخارج خانواده اما وقتی مزایای این کار را در نظر بگیرید، این اصلا چیزی نیست.


راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان