آیا نوشیدن آب قبل از غذا باعث لاغری می شود

آیا نوشیدن آب قبل از غذا باعث لاغری می شود
آیا شما هم این ادعا را شنیده اید که خوردن آب قبل از غذا باعث لاغری می شود؟! این موضوع صحت دارد؟  محققان در آمریکا می‌گویند که نوشیدن آب قبل از غذا می‌تواند به کاهش وزن بدن کمک کند. دانشمندان در ویرجینیا دریافتند: افرادی که رژیم دارند در صورت نوشیدن دو لیوان آب پیش از هر وعده غذایی، پنج پوند (دو کیلو و 270 گرم) وزن کم می‌کنند. آنها این موضوع را بر روی 48 بزرگسال که طی 12 هفته به دو گروه تقسیم شدند، آزمایش کردند.محققان می‌گویند: در حالی که نوشیدن آب ـ با کالری صفر ـ می‌تواند باعث احساس سیری شود، آب زیاد هم می‌تواند خطرات جدی داشته باشد.
 
محققان یافته‌های خود را در نشست ملی انجمن شیمی آمریکا در بوستون ارائه کردند.همه بزرگسالانی که در این مطالعه شرکت کردند، 55 تا 75 سال داشتند. اعضای گروه اول یک رژیم کم کالری مصرف کردند اما پیش از غذا هیچ آب اضافه‌ای ننوشیدند. اعضای گروه دوم یک رژیم کم کالری گرفتند اما پیش از هر وعده غذایی دو لیوان آب نوشیدند.طی یک دوره 12 هفته‌ای آنهایی که آب نوشیدند، بیش از هفت کیلوگرم وزن کم کردند در حالی که سایرین کمتر از پنج کیلوگرم وزن کم کردند.
 
مطالعه‌ای در گذشته نشان داده بود که افراد میانسال و سالخورده که پیش از وعده غذایی دو لیوان آب می‌نوشیدند در جریان مصرف آن وعده 75 تا 90 کالری کمتر می خوردند.پروفسور برندا داوی از اعضای ارشد گروه پژوهشگران از دانشگاه ویرجینیاتِک گفت که علت آن ممکن است این باشد که آب شکم را پر می‌کند.او گفت: مردم باید آب بیشتر و نوشیدنی‌های شیرین و پرکالری کمتری بنوشند. این یک راه ساده برای کمک به کنترل وزن است.
 
به نوشته بی بی سی، محققان می‌گویند که نوشیدنی‌های رژیمی و سایر نوشیدنی‌هایی که در آنها از شیرین کننده‌های مصنوعی (بدون کالری) استفاده می‌شود نیز ممکن است به کاهش مصرف کالری و وزن کمک کند.دکتر داوی گفت که یک نوشیدنی گازدار معمولی حاوی حدود ده قاشق چایخوری شکر است. این مطالعه با کمک مالی موسسه خیریه "بنیاد تحقیقات بهداشت عمومی و آب" انجام شد .

راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان