moharam

مجری جوایز اسکار ۸۵ معرفی شد +عکس

مجموعه : فرهنگ و هنر
مجری جوایز اسکار ۸۵ معرفی شد +عکس
 ست مک‌فارلین خالق سریال تلویزیونی «مرد خانواده» و کارگردان فیلم سینمایی «تد» اجرای هشتاد و پنجمین دوره جوایز اسکار را به عهده دارد.
به گزارش نازوب، آکادمی علوم و هنرهای سینمایی این خبر را دوشنبه شب اعلام کرد. به جرات می‌توان گفت ست مک‌فارلین از زمانی که اسکار از تلویزیون پخش می‌شود، در میان کسانی که اجرای مراسم را به عهده داشته‌اند، کمترین شهرت را دارد.
او یکی از چهره‌های موفق هالیوود است، اما بیشتر پشت دوربین کار کرده است. مک‌فارلین 39 ساله تا قبل از امسال بیش از همه به عنوان خالق، مدیر تولید و صداپیشه سریال انیمیشن موفق «مرد خانواده» و دو سریال تقلیدی آن «پدر آمریکایی» و «نمایش کلیولند» شهرت داشت.
 
او سال 2012 برای اولین بار موفقیت در سینما را تجربه کرد. مک‌فارلین فیلم «تد» را کارگردانی کرد، یکی از فیلمنامه‌نویسان آن بود و بجای شخصیتی که نام فیلم از او گرفته شده، حرف زد. «تد» در دنیا بیش از 420 میلیون دلار فروخت.
هرچند مشخص نیست مک‌فارلین روز 24 فوریه (دوشنبه هفتم اسفند به وقت ایران) در مراسم جوایز اسکار 2013 در نوکیا تیه‌تر لس آنجلس چگونه عمل می‌کند، اما مشخص است برگزارکنندگان جوایز اسکار تلاش می‌کنند تماشاگران جوان‌تر را به دیدن پخش زنده این مراسم از شبکه ای‌بی‌سی ترغیب کنند.
 
کریگ زیدان و نیل مرون تهیه‌کنندگان پخش تلویزیونی هشتاد و پنجمین دوره جوایز اسکار در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند از این که مک‌فارلین اجرای هشتاد و پنجمین دوره جوایز اسکار را به عهده دارد، «هیجان‌زده» هستند.
آن‌ها گفتند: «توانایی‌های او در اجرا به خوبی با ایده‌های ما برای اینکه برنامه سرگرم‌کننده و تازه باشد، تناسب دارد. او یک مجری کامل خواهد بود و ما خیلی خوشحالیم با او همکاری می‌کنیم.»
 
هاک کاچ رئیس آکادمی نیز گفت: «ست به طرز عجیبی بااستعداد است. از داشتین تیمی چنین خلاق خوشحالیم. ما شروعی بسیار خوب داشتیم.»
پارسال بیلی کریستال برای نهمین بار اجرای مراسم اسکار را به عهده داشت. کریستال در 1997 و 1998 دو دوره پشت سر هم مجری مراسم اسکار بود. از آن زمان تاکنون مجری مراسم اسکار هر سال تغییر کرده است.
در 13 اخیر کریستال (سه بار دیگر)، استیو مارتین (دو بار و یک بار دیگر به همراه الک بالدوین)، ووپی گلدبرگ (دو بار)، جان استیوارت (دو بار)، الن دجنرس، هیو جکمن، کریس راک و سال 2011 آن هاتاوی و جیمز فرانکو به طور مشترک، مجری این مراسم بوده‌اند.

راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان