طب مکمل و جایگزین چیست

طب مکمل و جایگزین چیست

طب مکمل چیست و چه کاربردی دارد؟

استفاده از طب‌ مكمل و طب سنتی هر روز جایگاه ویژه ای در میان مردم باز می کند و بسیاری از بیماران ترجیح می‌دهند از روش‌های طبیعی‌تر و كم‌عارضه‌تر برای درمان بیماری‌هایشان استفاده كنند، اما متاسفانه شناخت درست و كافی از این شاخه‌های طب در میان مردم و حتی جامعه پزشكی وجود ندارد.

و همین عدم شناخت نه تنها در بهبود سلامتی کمک نمی کند که همان بیماری را نیز حادتر می کند.

 

طب مکمل و جایگزین چیست

 

انواع طب و درمان

طب رایج

همان روش‌های درمانی است كه شما می‌توانید آن را در هر بیمارستان یا مركز درمانی بیابید. از جمله جراحی، داروهای شیمیایی، فیزیوتراپی و… که در عموم بیمارستان ها و کلینیک ها انجام می شود.

معرفی طب مکمل یا جایگزین

طب سوزنی، گیاه‌درمانی، داروهای گیاهی، ماساژدرمانی، كایروپراكتیك، تغذیه، رفلكسولوژی، هومیوپاتی، یوگا، تای‌چی و جایگزینی مهم و مناسب برای طب رایج است.

 

طب مکمل و جایگزین چیست

 

انواع طب‌ سنتی

  • طب سنتی ایرانی
  • طب چینی 
  • آیورودا

شاخه‌های مختلف طب سنتی و مكمل دارای ویژگی‌های مشتركی است.

معمولا درمان یك بیماری واحد از فردی به فرد دیگر متفاوت است و این درمان به خصوصیات و شرایط دیگر بیمار نیز بستگی دارد.

درمانگران طب سنتی و مكمل توجه ویژه به شرایط و محیط زندگی بیمار دارند و همواره توصیه‌های فراوانی برای اصلاح سبك و شیوه زندگی می‌كنند.

توصیه‌های غذایی، توجه ویژه به وضعیت روحی ـ روانی بیمار و تاكید بیشتر بر پیشگیری نیز از سایر ویژگی‌های درمان با طب مكمل و سنتی است.

 

طب مکمل و جایگزین چیست

 

 

طب فراگیر چیست؟

طب رایج در درمان بسیاری از بیماری‌ها و بویژه بیماری‌های مزمن، ناتوان بوده و بسیاری از بیماران درمان موثر و قطعی برای مشكلات سلامت خود دریافت نخواهند كرد

از این رو ترکیب طب رایج و مكمل نه‌تنها می‌تواند درمان كامل و جامع‌تری را برای بسیاری از بیماری‌های صعب‌العلاج به ارمغان بیاورد، بلكه قدرت انتخاب بیشتری را به بیماران می‌دهد تا در صورت پاسخ نگرفتن از یك روش درمانی، روش دیگری را مورد استفاده قرار دهند.

با توجه به موثرتر بودن این تركیب درمانی، هرینه‌های بیمار و در نهایت هزینه‌های تحمیل شده به جامعه نیز كاهش می‌یابد.

بنابرابن با شناخت طب مکمل می توانید بسیاری از استرس های درمانی را کاهش دهید و با حس و انرژی مثبت به دنبال درمان و دریافت سلامتی باشید!


راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان