عالی ترین ترفندهای دکوراسیونی و شیک (عکس)

عالی ترین ترفندهای دکوراسیونی و شیک (عکس)

ترفندهای عالی در چیدمان و دکوراسیون ها شیک و مدرن

 

در فصل گرم، مهمانی‌ها را خارج از خانه برگزار کنید

عالی ترین ترفندهای دکوراسیونی و شیک (عکس)

اگر تراس، حیاط خلوت یا حیاط اختصاصی در خانه دارید، دورهمی و مهمانی‌های دوستانه و خانوادگی را در آن فضاها برپا کنید. برای زیباسازی این فضا می‌توانید از انواع گلدان‌های بلند، درختچه‌های آپارتمانی، آباژور، تخت‌های راحتی، میز غذاخوری حتی وسایل دکوری که مناسب فضای بیرون هستند استفاده کنید.

 

 

از جادوی رنگ‌ها استفاده کنید

عالی ترین ترفندهای دکوراسیونی و شیک (عکس)

در اتاق‌ها و فضاهایی که رنگ روشن و واحدی دارند و همه در و دیوار و پنجره و پرده، مثلا سفید رنگ هستند برای اینکه فضا را از سردی یا بی‌روح بودن نجات دهید، از رنگ‌های شاد و کاملا متفاوت بهره بگیرید. البته منظور این نیست که خیلی رنگ به چنین فضایی اضافه کنید. یک اشاره کوچک کافی است. به طور مثال، در اتاق خوابی که همه چیز سفید است، یک قالی به رنگ نارنجی یا حتی یک لباس به رنگ سبز که از در کمد آویزان است، می تواند یک دنیا تغییر در اتاق ایجاد کند. اشاره‌های رنگی کوچک، نقطه عطف اتاق می‌شوند و در نگاه نخست، جلب توجه می‌کنند.

 

 

به ورودی خانه  بیشتر اهمیت دهید

عالی ترین ترفندهای دکوراسیونی و شیک (عکس)

یکی از مواردی که هنگام دکور خانه باید در نظر داشته باشید، ورودی است. ورودی خانه در نگاه اولِ کسی که برای نخستین بار وارد خانه شده، تاثیر بسیاری دارد. حتی خودتان هم هر روز می‌توانید از همان لحظه ورود زیبایی‌ها را ببینید و روحیه‌تان عوض شود. رنگ‌ سفید و طرح چوب در کنار هم منظره زیبایی درست می‌کنند. یک نیمکت چوبی، یک قاب عکس ساده با تصویری زیبا و دلنشین و مجموعه‌ای از کتاب‌هایی که به طور نامنظم در کنار هم چیده شده‌اند، ایده جالب و متفاوتی به نظر می‌رسد. برای حفظ هویت ورودی بودن این دکور، در زیر نیمکت پایه‌کوتاه، یک سبد برای شال یا جوراب و یک جفت کفش هم به صورت تزئینی قرار دهید.

 

 

کنتراست ایجاد کنید

عالی ترین ترفندهای دکوراسیونی و شیک (عکس)

آیا آشپزخانه شما به نوسازی و ترمیم نیاز دارد؟ دیوارهای آن را تیره کنید تا وسایل آشپزخانه به خوبی خودنمایی کنند و یک تنوع اساسی در خانه ایجاد شود. یخچال یا اجاق گاز سفید در مقابل دیوار مشکی (یا سرمه‌ای، قهوه‌ای،  نیلی و ..) خیلی بهتر از دیوارهای سفید دیده می‌شوند. یک تاقچه شناور بالای اجاق گاز نصب کنید و روی آن گلدان‌هایی با سبزیجات تازه، روغن و دستمال حوله‌ای بگذارید. سبد سیب‌زمینی و پیاز را هم عوض کنید و نوع آویز آنها را بخرید و در کنار گاز یا یخچال نصب کنید. همه این کارهای به ظاهر کوچک، تغییرات بزرگی در آشپزخانه ایجاد می‌کنند.

 

 

سنتی فکر کنید

عالی ترین ترفندهای دکوراسیونی و شیک (عکس)

همه خانه‌های قدیمی این طوری بودند که از کف زمین تا سقف خانه سفید رنگ می‌شد. اصلا رنگی غیر از سفید برای اتاق‌های نشیمن و پذیرایی، مفهومی نداشت. از همین دیدگاه قدیمی و کلاسیک استفاده مدرن داشته باشید. به این مفهوم که همه دیوارها را سفید نقاشی کنید. اما همین طور آنها را به حال خود رها نکنید: از وسایل دکوری چوبی برای تکمیل زیبایی بهره بگیرید. مثلا بالای شومینه، یک آینه چوبی بگذارید. در کنار آن از جاشمعی های برنزی، برنجی، مسی یا … استفاده کنید. این روش، در گوشه‌وکنار خانه تضاد و کنتراست جالبی ایجاد می‌کند.

 

 

از هندسه کمک بگیرید

عالی ترین ترفندهای دکوراسیونی و شیک (عکس)

در خانه هایی که به طور کامل سفید یا روشن هستند، خوب است از آثار هنری هندسی استفاده کنید. یا مثلا در کنار شومینه، هیزم ها را به صورت تزئینی به همراه یک سطل بچینید. در این فضا، دکوری های مونوکرومیک (تک رنگ) نیز به جاذبه بیشتر فضا کمک می کند.

 

 

با یک وسیله یا رنگ برجسته، تنوع ایجاد کنید

عالی ترین ترفندهای دکوراسیونی و شیک (عکس)

این آیتم برای خانه ای است که شومینه دارد: برای ایجاد تنوع، در نخستین قدم، شومینه را مشکی کنید. همین یک قدم در این قسمت از خانه کلی تغییر ایجاد می کند. در قدم بعدی، مثلا از یک پتوی رومبلی راه‌راه بهره بگیرید. اگر سفید و سیاه باشد، بهتر است. یک صندلی چوبی و راحت با رنگی متفاوت و بی‌ربط، همانند صورتی در کنار شومینه بگذارید. حالا، یک منطقه امن و ساکت و آرام برای خود ساخته‌اید که کاملا شخصی است.

 

 

از پسرانه بودن دکوراسیون نترسید

عالی ترین ترفندهای دکوراسیونی و شیک (عکس)

گاهی خوب است به فضای خانه، حس مردانه بودن ببخشید. مثلا از وسایلی استفاده کنید که خیلی ظریف نیستند. یا رنگ های تیره برای مبلمان و قالی. دیوارها را با رنگ های خنثی اما زیبا نقاشی کنید. یا کارهایی همانند قرار دادن نیمکت، درست کردن یک نمایشگاه عکس اختصاصی و … که می توانید در عکس نیز ببینید.

 

 

نور را زیاد کنید

عالی ترین ترفندهای دکوراسیونی و شیک (عکس)

اگر به دنبال یک محل ساکت و پرنور برای مطالعه هستید، اتاقی را انتخاب کنید که تراس دارد. درب های آن را فرانسوی (شیشه ای) انتخاب کنید تا با کشیدن پرده ها علاوه بر تماشای منظره بیرون، نور آفتاب هم به طور کامل وارد اتاق شود. یک قفسه یا کتابخانه زمینی در قسمت پایین تخت، یا گوشه اتاق قرار دهید تا علاوه بر جنبه تزئینی، دسترسی راحتی نیز برای کتاب ها ایجاد شود.

 

 

در حمام خانه خود تنوع ایجاد کنید

عالی ترین ترفندهای دکوراسیونی و شیک (عکس)

برای ایجاد تنوع در حمام باز هم رنگ مشکی را توصیه می کنیم. قسمت بیرونی وان را مشکی کنید. برای اینکه حمام تمیزتر و مرتب تر دیده شود، شامپو و دیگر وسایل حمام را در گوشه ای مخفی بگذارید تا دیده نشوند. گلدانی زیبا که البته به نور نیاز ندارد، برای زیبایی بیشتر در حمام بگذارید. ترکیب سیاه و سفید، بسیار تاثیرگذار و اصطلاحا به‌چشم‌بیا هستند.

 

 

از وسایل و سبک جدید استفاده کنید

عالی ترین ترفندهای دکوراسیونی و شیک (عکس)

روش های استاندارد و همیشگی را کنار بگذارید. مثلا به جای نصب تابلو به دیوار، تاقچه های طبقه ای روی دیوار نصب کنید. وسایل تزئینی و دکوری موردعلاقه خود را روی تاقچه ها قرار دهید. قاب هایی که می خواستید با میخ به دیوار بکوبید را روی تاقچه بگذارید.

 

 

درها را عوض کنید

عالی ترین ترفندهای دکوراسیونی و شیک (عکس)

یکی از جالب ترین کارهایی که برای زیباسازی فضا می توانید انجام دهید، تغییر درهای اتاق است. دری را انتخاب کنید که شکل و رنگ زیبا و متفاوتی دارد. سپس در را باز بگذارید تا حسابی خودش را نشان دهد. فضای اطراف آن را نیز می توانید به سلیقه خود تزئین و دکوره کنید.

 

 

گذشته‌ها را به نمایش بگذارید

عالی ترین ترفندهای دکوراسیونی و شیک (عکس)

می توانید بخشی از اتاق یا حتی اتاق نشیمن را به ثبت و نمایش خاطرات، مهارت ها و کارهای هنری خود اختصاص دهید. همه عکس، وسیله، لباس و … را طوری روی دیوار بچینید که جنبه تزئینی پیدا کند.

 

 


راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان