moharam

بانوان فوتبالیست و اتفاقات عجیب این تیم!

بانوان فوتبالیست و اتفاقات عجیب این تیم!

بانوان فوتبالیست و ماجرای اتفاق های عجیب این تیم

 

فوتبال بانوان جمعه گذشته با قهرمانی شهرداری بم به پایان رسید و آنچه بیش از سطح فنی مسابقات به چشم می‌آمد، مسائل حاشیه‌ای بود.

ضعف اطلاع‌رسانی، تغییر پی در پی زمان مسابقات به بهانه‌های مختلف و انصراف برخی تیم‌ها از لیگ برتر از مهمترین حواشی لیگ برتر فوتبال بانوان در نیم فصل اول به شمار می‌رفت.
مشکلات عمده در برگزاری مسابقات نیم فصل بانوان این باور را در اذهان عمومی به وجود آورد که فوتبال بانوان در بین رشته‌های تیمی لیگ برتر در این دوره عنوان بی‌نظم‌ترین لیگ‌ را به خود اختصاص داد.

البته این اولین بار نیست که در حوزه ورزشی بانوان مواردی نظیر این بی نظمی‌ها مشاهده می شود چرا که پیش از این نیز در بازی‌های فوتسال چنین مشکلاتی مشهود بود.

 

بانوان فوتبالیست و اتفاقات عجیب این تیم!

 

 انصراف کرمانشاه در هفته اول و به هم خوردن برنامه مسابقات بارزترین مشکل لیگ فوتبال بانوان را می‌توان در نحوه قرعه‌کشی‌ها و برگزاری مسابقات دانست چرا که در قرعه‌کشی این لیگ 13 تیم حضور داشت اما این رقم در آغاز لیگ به 10 تیم کاهش پیدا کرد.

نام بعضی از تیم‌ها از جمله شهدای آب منطقه کرمانشاه که انصراف خود را از مسابقات اعلام نکرده بود، در جدول رقابت‌ها به چشم می‌خورد و این تیم با حاضر نشدن در اولین دیدار 3 امتیاز را به حریف تقدیم کرد.

انصراف این تیم در زمان مسابقات باعث شد برنامه‌های کمیته بانوان دچار مشکل شود و حتی با وجود اعلام برنامه هفته اول تا سوم روی خروجی سایت فدراسیون، این برنامه تغییر کرد.

 

بانوان فوتبالیست و اتفاقات عجیب این تیم!

 

هفته اول مسابقات لیگ 10 تیمی تنها با برگزاری 3 دیدار پیگیری شد و در همان ابتدا دیدار تیم‌های پاس همدان با شهدای آب منطقه کرمانشاه و اوج نصر با ون کردستان چند بار به تعویق افتاد که در نهایت با انصراف کرمانشاه مواجه شد. این انصراف‌ها آغازی شد برای بی‌نظمی‌های لیگ برتر فوتبال بانوان.

 

بهانه‌های مختلف تیم‌ها برای حاضر نشدن در مسابقات

این حاضر نشدن‌ها به دلایل مختلف ادامه داشت، در طول فصل مشخص شد هر تیمی که بازیکنانش آمادگی نداشته باشد و یا مسافت زیادی را باید برای حضور در مسابقه طی کند، این اختیار را دارد که به راحتی از حضور در مسابقات لیگ برتر خودداری کند!

جالب‌تر اینجاست که مربیان این تیم‌ها در پاسخ به این سؤال که آیا فدراسیون برای این مسئله جریمه‌ای برای آنها در نظر می‌گیرد یا خیر عنوان می‌کردند هر تیمی می‌تواند تا 3 مسابقه انصراف خود را اعلام کند!

 

بانوان فوتبالیست و اتفاقات عجیب این تیم!

 

کمیته انضباطی دلایل تیم‌ها را بررسی کرده و با توجه به شرایط حکم خود را صادر می‌کند ولی اطلاعات کسب شده حکایت از آن دارد که در صورتی که یک تیم بیش از 3 بار در مسابقه‌ای شرکت نکند، از ادامه مسابقات کنار خواهد رفت.

بیان خان‌زادپور یکی از مربیانی بود که پیش از این از احتمال عدم حضور در بازی مقابل دلوار کشتی صحبت کرده بود.
سرمربی تیم ون کردستان در این باره گفته بود:

با توجه به مصدومانی که داریم و همچنین کارت زرد تعدادی از بازیکنان احتمال دارد در این مسابقه حاضر نشویم. از دست دادن 3 امتیاز بهتر از این است که تعداد مصدومان افزایش پیدا کند.

شجاعی می گوید: مشکلات لیگ را از علی‌پور پیگیری کنید برای پیگیریِ چرایی این موضوع و البته برخورد فدراسیون فوتبال بانوان با این اتفاقات سراغ نایب رئیس این فدراسیون رفتیم.

فریده شجاعی با تأکید بر اینکه نباید برای بانوان سخت‌گیری کرد گفت: این مشکلات اتفاق می‌افتد و باید با آن کنار آمد. وی از ارائه توضیحات جامع خودداری کرد و از ما خواست در این خصوص با علی‌پور رئیس سازمان لیگ بانوان صحبت کند. تماس‌های مکرری با علی‌پور و کمیته بانوان داشتیم که تا ساعت انتشار این گزارش تلاش برای برقراری ارتباط با آنها بی‌نتیجه ماند.

تأخیر داوران و مهیا نبودن آمبولانس، علت تغییر زمان بازی‌ها علاوه بر انصراف برخی تیم‌ها، لیگ فوتبال بانوان شاهد تغییر زمان بازی‌ها آن هم بدون اطلاع‌رسانی بود.

در این دوره به طور مرتب زمان برگزاری مسابقات با تغییر مواجه شد. این در حالی است که تغییر زمان بعضی از مسابقات روی خروجی سایت قرار نمی‌گرفت.

تغییر بی علت و یا با علت برخی بازی‌ها نه تنها موجب نارضایتی اهالی رسانه شد بلکه صدای مربیان را نیز درآورده بود.
برای پیگیری دلیل تأخیر و تغییر زمان برگزاری مسابقات با کمیته بانوان فدراسیون فوتبال تماس گرفتیم و در پاسخ؛ دلیل این تغییرات، دیر رسیدن داوران و آمبولانس و مهیا نبودن شرایط بازی در بعضی از مسابقات اعلام شد.

این در حالی است که بروز این اتفاقات آن هم در لیگ حرفه‌ای فوتبال دلیل قانع‌کننده‌ای برای برگزاری نا منظم مسابقات نیست. البته شاید این وقایع از دید مسئولانی که خودشان لیگ فوتبال بانوان را غیرحرفه‌ای می‌دانند طبیعی باشد!

در هر صورت با این بی نظمی ها لیگ های فوتبال بانوان رو به سستی می رود، و همین جایگاه را نیز از دست خواهد داد.


راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان