falhafezz
بیوگرافی بازیگرانlaghariراهنمای اقامت و مهاجرت
falhafezz

بانوان فوتبالیست و اتفاقات عجیب این تیم !

بانوان فوتبالیست و اتفاقات عجیب این تیم !
به گزارش سایت دردونه فوتبال بانوان جمعه گذشته با قهرمانی شهرداری بم به پایان رسید و آنچه بیش از سطح فنی مسابقات به چشم می‌آمد، مسائل حاشیه‌ای بود. ضعف اطلاع‌رسانی، تغییر پی در پی زمان مسابقات به بهانه‌های مختلف و انصراف برخی تیم‌ها از لیگ برتر از مهمترین حواشی لیگ برتر فوتبال بانوان در نیم فصل اول به شمار می‌رفت.
مشکلات عمده در برگزاری مسابقات نیم فصل بانوان این باور را در اذهان عمومی به وجود آورد که فوتبال بانوان در بین رشته‌های تیمی لیگ برتر در این دوره عنوان بی‌نظم‌ترین لیگ‌ را به خود اختصاص داد. مؤید این نکته نگاهی به وضعیت برگزاری مسابقات فوتبال بانوان در نیم فصل اول است؛ البته این اولین بار نیست که در حوزه ورزشی بانوان مواردی نظیر این بی نظمی‌ها مشاهده می شود چرا که پیش از این نیز در بازی‌های فوتسال چنین مشکلاتی مشهود بود.
 
* انصراف کرمانشاه در هفته اول و به هم خوردن برنامه مسابقات بارزترین مشکل لیگ فوتبال بانوان را می‌توان در نحوه قرعه‌کشی‌ها و برگزاری مسابقات دانست چرا که در قرعه‌کشی این لیگ 13 تیم حضور داشت اما این رقم در آغاز لیگ به 10 تیم کاهش پیدا کرد. نام بعضی از تیم‌ها از جمله شهدای آب منطقه کرمانشاه که انصراف خود را از مسابقات اعلام نکرده بود، در جدول رقابت‌ها به چشم می‌خورد و این تیم با حاضر نشدن در اولین دیدار 3 امتیاز را به حریف تقدیم کرد.
انصراف این تیم در زمان مسابقات باعث شد برنامه‌های کمیته بانوان دچار مشکل شود و حتی با وجود اعلام برنامه هفته اول تا سوم روی خروجی سایت فدراسیون، این برنامه تغییر کرد. هفته اول مسابقات لیگ 10 تیمی تنها با برگزاری 3 دیدار پیگیری شد و در همان ابتدا دیدار تیم‌های پاس همدان با شهدای آب منطقه کرمانشاه و اوج نصر با ون کردستان چند بار به تعویق افتاد که در نهایت با انصراف کرمانشاه مواجه شد. این انصراف‌ها آغازی شد برای بی‌نظمی‌های لیگ برتر فوتبال بانوان.
 
* بهانه‌های مختلف تیم‌ها برای حاضر نشدن در مسابقات این حاضر نشدن‌ها به دلایل مختلف ادامه یافت. در طول فصل مشخص شد هر تیمی که بازیکنانش آمادگی نداشته باشد و یا مسافت زیادی را باید برای حضور در مسابقه طی کند، این اختیار را دارد که به راحتی از حضور در مسابقات لیگ برتر خودداری کند. جالب‌تر اینجاست که مربیان این تیم‌ها در پاسخ به این سؤال که آیا فدراسیون برای این مسئله جریمه‌ای برای آنها در نظر می‌گیرد یا خیر عنوان می‌کردند هر تیمی می‌تواند تا 3 مسابقه انصراف خود را اعلام کند!
کمیته انضباطی دلایل تیم‌ها را بررسی کرده و با توجه به شرایط حکم خود را صادر می‌کند ولی اطلاعات کسب شده حکایت از آن دارد که در صورتی که یک تیم بیش از 3 بار در مسابقه‌ای شرکت نکند، از ادامه مسابقات کنار خواهد رفت. بیان خان‌زادپور یکی از مربیانی بود که پیش از این از احتمال عدم حضور در بازی مقابل دلوار کشتی صحبت کرده بود.
سرمربی تیم ون کردستان در این باره گفته بود: با توجه به مصدومانی که داریم و همچنین کارت زرد تعدادی از بازیکنان احتمال دارد در این مسابقه حاضر نشویم. از دست دادن 3 امتیاز بهتر از این است که تعداد مصدومان افزایش پیدا کند.
 
* شجاعی: مشکلات لیگ را از علی‌پور پیگیری کنید برای پیگیری چرایی این موضوع و البته برخورد فدراسیون فوتبال بانوان با این اتفاقات سراغ نایب رئیس این فدراسیون رفتیم. فریده شجاعی با تأکید بر اینکه نباید برای بانوان سخت‌گیری کرد گفت: این مشکلات اتفاق می‌افتد و باید با آن کنار آمد. وی از ارائه توضیحات جامع خودداری کرد و از ما خواست در این خصوص با علی‌پور رئیس سازمان لیگ بانوان صحبت کند. تماس‌های مکرری با علی‌پور و کمیته بانوان داشتیم که تا ساعت انتشار این گزارش تلاش برای برقراری ارتباط با آنها بی‌نتیجه ماند.
 
* تأخیر داوران و مهیا نبودن آمبولانس، علت تغییر زمان بازی‌ها علاوه بر انصراف برخی تیم‌ها، لیگ فوتبال بانوان شاهد تغییر زمان بازی‌ها آن هم بدون اطلاع‌رسانی بود. در این دوره به طور مرتب زمان برگزاری مسابقات با تغییر مواجه شد. این در حالی است که تغییر زمان بعضی از مسابقات روی خروجی سایت قرار نمی‌گرفت. تغییر بی علت و یا با علت برخی بازی‌ها نه تنها موجب نارضایتی اهالی رسانه شد بلکه صدای مربیان را نیز درآورده بود.
برای پیگیری دلیل تأخیر و تغییر زمان برگزاری مسابقات با کمیته بانوان فدراسیون فوتبال تماس گرفتیم و در پاسخ؛ دلیل این تغییرات، دیر رسیدن داوران و آمبولانس و مهیا نبودن شرایط بازی در بعضی از مسابقات اعلام شد. این در حالی است که بروز این اتفاقات آن هم در لیگ حرفه‌ای فوتبال دلیل قانع‌کننده‌ای برای برگزاری نا منظم مسابقات نیست. البته شاید این وقایع از دید مسئولانی که خودشان لیگ فوتبال بانوان را غیرحرفه‌ای می‌دانند طبیعی باشد.
 
* عدم اطلاع‌رسانی فدراسیون و مشکلات خبرنگاران برای کسب نتایج بازی‌ها یکی از دیگر مشکلاتی که همواره در فوتبال بانوان وجود دارد و به این لیگ هم ختم نمی‌شود موضوع مهم "اطلاع‌رسانی نتایج مسابقات لیگ برتر فوتبال بانوان" برای خبرنگاران است. مسابقات فوتبال بانوان در این دوره و دوره‌های گذشته در حالی برگزار شده که مسئولان روابط عمومی این تیم‌ها و یا فدراسیون فوتبال همکاری چندانی با اهالی مطبوعات نداشته‌اند و گواه این موضوع هم اعلام نکردن نتایج مسابقات پس از بازی‌هاست.
برای برگزاری مسابقات هیچ‌ تبلیغاتی وجود ندارد و فدراسیون نیز نتایج را پس از مسابقات روی سایت خود قرار نمی‌دهد و یا با تاخیر چندین ساعته (گاهی اوقات یک روزه) این کار را انجام می‌دهد. خبرنگاران نیز مجبور هستند برای اینکه از نتایج آگاه شوند با تک تک مربیان تماس بگیرند، در حالی که یکی از وظایف روابط‌ عمومی‌ در اختیار دادن اطلاعات بازی‌ها به خبرنگاران است.
فریده شجاعی در این باره گفت: تمام نتایج باید از طریق روابط‌ عمومی اعلام شود، اگر آنها همکاری لازم را با ما نداشته باشند باید به طور رسمی اقدام کنیم. ما می‌توانیم نتایج را از طریق پیامک ارسال کنیم اما روابط‌ عمومی می‌گوید که نتایج باید از طریق سایت اعلام شود.
حسینی مسئول روابط‌ عمومی فدراسیون فوتبال در این زمینه گفت: برای این موضوع پاسخی ندارم و جواب شجاعی را نمی‌دهم. از پاسخ دادن ابایی ندارم اما اگر مشکلی در فدراسیون وجود دارد بهتر است کمیته‌ها قبل از رسانه‌ای شدن آن را حل کنند. وی ادامه داد: کمیته‌ها باید اخبار را در اختیار روابط‌ عمومی قرار دهند. ما مسئول ارتباط با کمیته‌ها هستیم نه مربیان.
اگر نتیجه‌ای در خصوص لیگ برتر فوتبال بانوان روی سایت قرار نمی‌گیرد به علت این است که کمیته بانوان اخبار را به ما نمی‌دهد. این مشکل بارها با نایب‌رئیس بانوان فدراسیون درمیان گذاشته شده اما با وجود قول‌های مساعد پس از گذشت 11 هفته از برگزاری لیگ این مشکل حل نشد. نیم‌فصل اول لیگ برتر فوتبال بانوان با وجود همه این مشکلات و بی‌نظمی‌ها به پایان رسید. امیدواریم فدراسیون در نیم‌فصل دوم چاره‌ای برای این مشکلات بیندیشد تا از این پس شاهد برگزاری مناسب‌تر مسابقات باشیم. آیا این رویا به حقیقت می‌پیوندد؟

بیوگرافی هنرمندان