falhafezz
بیوگرافی بازیگرانlaghariراهنمای اقامت و مهاجرت
falhafezz

دستگیری خواننده معروف و مبتذل خوانِ رپ

دستگیری خواننده معروف و مبتذل خوانِ رپ
با افزایش تعداد خوانندگان رپ و بی‌توجهی این افراد به مضامین اخلاقی و فرهنگی، شاهد گسترش كاربرد الفاظ ركیك و مستهجن به صورت ریتمیك در سطح جامعه هستیم.

ابتذال بیش از حد شماری از خوانندگان رپ كه با برگزاری كنسرت‌های مستهجن كه حتی نشریات زرد نیز اقدام آنها را بی‌شرمانه خوانده و خواستار برخورد با خوانندگان و عوامل این نمایش وقیح شده‌اند، موجب نوعی آشفتگی در فضای فرهنگی كشور شده است.

در همین ز مینه با افزایش اعتراضات نسبت به كنسرت مبتذل «ا ـ م»، معروف به «تتلو»، و نیز توهین‌ها و هتاكی‌هایی كه وی در ترانه‌های خود انجام داده است وی پس از بازگشت به ایران بازداشت شد. این در حالی است كه چندی پیش از این نیز شایعاتی درباره دستگیری این خواننده رپ منتشر شده بود كه بعدها تكذیب شد اما این بار بنا بر اظهارات منابع آگاه وی در بازگشت به ایران دستگیر و روانه زندان شده است.

گفتنی است، در كنار رپ‌خوان‌هایی كه با استفاده از الفاظ ركیك و مستهجن و با در هم شكستن فرهنگ جامعه درصدد جذب مخاطب هستند، شماری از گروه‌ها و خوانندگان رپ با استفاده از این قالب جدید و در چهارچوب‌های فرهنگی كشورمان به اظهارنظر در مسائل اجتماعی می‌پردازند كه از آن جمله می‌توان به همدردی برخی گروه‌ها با داغ‌دیدگان حادثه بم اشاره نمود، اما از سوی دیگر نیز برخی از افراد با الگوبرداری نادرست از فرهنگ غربی و زیر پا نهادن مبانی و اصول ملی، نوعی هتاكی و دریدگی فرهنگی و جمعی را تبلیغ می‌كنند كه پیامدهای ناخوشایندی به همراه داشته است.

همچنین باید خاطرنشان كرد كه بنا بر اظهارات برخی منابع خبری، با توجه به نفوذ روز‌افزون رپ‌خوان‌های منفی و تحت‌الشعاع قرار گرفتن افراد و گرو‌‌های مثبتی كه در این زمینه فعالیت می‌كنند، اقدامات گسترده‌ای برای دستگیری رپرهای مستهجن در آینده نزدیك رخ خواهد داد.


بیوگرافی هنرمندان