اینستاگرام نازوب، رسانه اینستاگرام نازوب، مجله تفریحی سرگرمی نازوب،فن پیج نازوب

چگونه با فرد افسرده درباره افسردگی حرف بزنیم

چگونه با فرد افسرده درباره افسردگی حرف بزنیم
نازوب، گاهی اوقات دانستن اینکه چگونه با فرد افسرده درباره افسردگی صحبت کنیم، کار دشواری است. شما ممکن است از این بترسید که اگر به فرد افسرده اظهار نگرانی کنید، او خشمگین و عصبانی بشود یا نگرانی های شما را نادیده بگیرد. اگر نمی دانید از کجا شروع کنید، پیشنهادات زیر به شما کمک خواهد کرد. اما به یاد داشته باشید که یک شنونده خوب بودن بیش از هر نصیحت کردنی مهم است. فرد افسرده را تشویق کنید در مورد احساساتش صحبت کنید.
بدون قضاوت به صحبت هایش گوش دهید.
 
روش هایی برای آغاز گفتگو :
– اخیرا کمی نگران تو هستم.
– اخیرا متوجه تغییراتی در تو شدم و دوست دارم بدونم حالت چه طور است؟
– به نظر میاد اخیرا زیاد خوشحال نیستی.
 
سوالاتی که می توانید بپرسید
– آیا اتفاقی افتاده که تو را غمگین کرده است؟
– من چه طور می توانم به تو کمک کنم؟
– دوست داری کمی درباره احساساتت صحبت کنی؟
 
جملاتی که می توانید بگویید
– تو در این شرایط تنها نیستی. من هم در کنار تو هستم.
– شاید الان باور نداشته باشی اما مطمئن باش احساساتی که الان داری تغییر خواهند کرد.
– ممکن است که من دقیقا حال تو را درک نکنم اما در کنار تو هستم و می خواهم به تو کمک کنم.
– تو برای من بااهمیت هستی .
– به من بگو که در حال حاضر چه کاری از دست من بر می آید.
 
از گفتن این جملات خودداری کنید
– این فقط در فکر توست.
– همه ما زمان هایی این طور می شویم.
– نیمه پر لیوان را ببین.
– تو چیزهای زیادی برای خوشحال بودن داری.
– تو که مشکلی نداری که ناراحتی.
 
زمانی که به یک فرد افسرده کمک می کنید از خودتان مراقبت کنید
این یک غریزه طبیعی است که بخواهید مشکلات افرادی را که دوستشان دارید، حل کنید اما شما نمی توانید فرد افسرده را کنترل کنید ولی می توانید مراقبت از خودتان را کنترل کنید. سلامت ماندن ، نه تنها برای خودتان مهم است، برای کمک به فرد افسرده نیز از اهمیت ویژه ای دارد. توصیه مهماندار هواپیما را به یاد بیاورید: قبل از کمک به دیگران ماسک اکسیژن خود را بگذارید.
 
– ارتباطات خود را حفظ کنید
ممکن است در زمان هایی که فرد افسرده غمگین است، شما هم در سکوت فرو بروید. اما بهتر است که شما روابط خود با دیگران را حفظ کنید و تحت تاثیر افسردگی او در سکوت فرو نروید.
 
– مرزهایی قرار دهید
درست است که می خواهید کمک کنید اما شما هم ظرفیتی دارید. اگر اجازه دهید زندگی تان تحت تاثیر افسردگی دوست یا عضو خانواده تان کنترل شود، سلامتی تان به خطر خواهد افتاد. برای اجتناب از فرسودگی ، محدودیت های شفافی برای کارهایی که از دستتان بر می آید، قرار دهید. شما درمانگر او نیستید پس مسئولیت بیش از حد بر خود تحمیل نکنید.
 
– زندگی روزمره تان را داشته باشید
با اینکه در زمان مراقبت از دوست افسرده تان برخی از تغییرات در برنامه روزمره اجتناب ناپذیر خواهد بود ، سعی کنید امیدواری و برنامه روزانه خود را تا جای ممکن حفظ کنید. اگر او نمی تواند با شما به پارک یا سینما بیاید، از دوست دیگری بخواهید که همراه شما باشد.
 
– کمک بخواهید
اگر از یک دوست یا فامیل برای حمایت از فرد افسرده کمک بگیرید، هرگز به معنای بی توجهی یا بی محبت بودن شما نیست. پیوستن به یک گروه حمایتی ، صحبت با یک روانشناس یا اعتماد کردن به کمک دوستان قابل اعتماد به شما کمک خواهد کرد که بهتر بتوانید از دوستتان حمایت کنید.
 
فرد افسرده را تشویق کنید که تحت درمان قرار بگیرد
برای بهبودی افسردگی اگرچه حمایت شما لازم است اما کافی نیست. حتما باید مسیر درمانی مناسب طی بشود. راضی کردن فرد افسرده برای پیگیری درمان کار دشواری است. افسردگی باعث تحلیل انرژی و انگیزش فرد می شود. هم چنین افسردگی در ذهن فرد افکار منفی ایجاد می کند مبنی بر اینکه شرایط او ناامید کننده و غیرقابل درمان است. به این دلیل کمک به فرد افسرده برای پذیرفتن مشکل و اینکه مشکل قابل حل است ، یک گام اساسی به شمار می رود.

بیوگرافی هنرمندان