moharam

اغفال‌كننده ی دختران و زنان جوان در اینترنت

مجموعه : اخبار
اغفال‌كننده ی دختران و زنان جوان در اینترنت
سرهنگ مهدی یارندی با اعلام این خبر گفت : در پی مراجعه زن جوانی به پلیس فتای استان البرز و اعلام شكایت مبنی بر اینكه از طریق یكی از سایت‌های اینترنتی در دام فردی به نام «وحید» افتاده و این فرد از او اخاذی و كلاهبرداری كرده، پیگیری موضوع در دستور كار ماموران قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی اظهارات این زن مشخص شد كه وی حدود سه ماه است كه از طریق یكی از سایت‌های اینترنتی با این فرد آشنا شده و متهم پس از برقراری روابط عاطفی و چرب زبانی به بهانه‌های مختلف در چندین نوبت مبلغ 55 میلیون ریال از وی كلاهبرداری كرده و ناپدید شده و دیگر از او خبری ندارد.

 معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان البرز یادآورشد: ماموران پلیس فتا با توجه به اظهارات مالباخته برای شناسایی متهم به این سایت مراجعه كردند اما پروفایل متهم به دلیل آن كه ردی از خود برجای نگذاشته بود مسدود و غیرقابل دسترسی شده بود، همین امر امكان شناسایی متهم را از طریق سایت غیرممكن می‌كرد.
 
 یارندی اظهارداشت: با این وجود با تلاش شبانه‌روزی كارشناسان این پلیس و مراجعه مكرر ماموران سایبری پلیس فتا به این سایت و بررسی‌های كارشناسانه آنها مشخص شد كه متهم با ساختن چندین پروفایل با اسامی گوناگون از تعداد زیادی از افراد كه اغلب نیز زنان و دختران بودند اخاذی و كلاهبرداری كرده است.
 

وی خاطرنشان کرد: در نهایت ماموران با انجام تحقیقات نامحسوس و بررسی‌های مكرر این سایت اینترنتی در چندین نوبت مختلف و ثبت زمان حضور متهم در سایت رد این فرد كلاهبردار را در یكی از شهرهای شمالی شناسایی و با هماهنگی قضایی و تحت نظر قرار دادن محل سكونت وی، با اقدام به موقع او را دستگیر و برای تحقیقات بیشتر به پلیس فتا استان البرز منتقل كردند.

 معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان البرز گفت: متهم دستگیرشده در اعترافات خود به ماموران به جرمش مبنی بر كلاهبرداری از زنان و دختران با سوء‌استفاده از عواطف آنان، چرب‌زبانی و دادن وعده‌های دروغین اقرار كرد.
 

به گفته وی متهم پس از تشكیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل دادسرا شد.


راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان