falhafezz
بیوگرافی بازیگرانlaghariراهنمای اقامت و مهاجرت
falhafezz

تنها عکس دیدنی از اولین انسان بر روی کره ماه

تنها عکس دیدنی از اولین انسان بر روی کره ماه
نازوب: نیل آرمسترانگ اولین انسانی که قدم بر روی کره ماه گذاشت همین چند روز پیش درگذشت. او اولین انسانی بود که قدم بر روی کره ماه گذاشت اما در واقع می‌‌توان گفت که آرمسترانگ اگر قرار بود با عکس‌هایش حضور بر روی کره ماه را ثابت کند با مشکل مواجه می‌شد چرا که تنها یک عکس از حضور او بر روی کره ماه وجود دارد که آنهم به صورت تصادفی گرفته شده است.
 

تنها عکس دیدنی از اولین انسان بر روی کره ماه
بله! در تمامی تصاویر این آلدرین همسفر آرمسترانگ است که در تصاویر دیده می‌شود و نهایتا شاهد تصویر آرمسترانگ بر روی شیشه کلاه آلدرین هستیم. اگر می‌خواهید به سایر تصاویر آرمسترانگ اشاره کنید باید بگویم که در هیچکدام از انها صورت آلدرین به صورت مشخص قابل رویت نیست. حالا به دلیل منحصر بفرد بودن این عکس پی بردید؟!

این عکس توسط دوربین قرار گرفته بر بالای سفینه ایگل (عقاب) در لحظات اول قدم گذاشتن آرمسترانگ بر روی کره ماه گرفته شده و دقیقا با همان کسری از ثانیه که نور بر روی ویزور کلاه فضایی آرمسترانگ نتابیده، مصادف شده تا چهره آرمسترانگ به صورت کامل مشخص شود.

این تصویر را از نگاهی دیگر هم می‌توان دید تا پی به شخصیت نیل آرمسترانگ هم ببریم. تصور کنید او اولین انسانی بود که پا بر روی کره ماه گذاشت اما با توجه به چند خطی که بالاتر نوشتم می‌توانید به این موضوع پی ببرید که برای او تنها ماموریتش و کشورش اهمیت داشته و نه خودش و نه عکس گرفتن بر روی کره ماه! تا امروز تبدیل به قهرمانی شود که همه به او احترام می‌گذارند.


بیوگرافی هنرمندان