ماه رمضان نازوب

ماه رمضان نازوب

رقابت های پنهان ستاره های پاپ!

رقابت های پنهان ستاره های پاپ!
                                                        
 
 
 
 
 
گمانه زنی‌ها از جدید‌ترین آلبوم‌های پاپ که بزودی وارد بازار موسیقی کشور خواهد شد.  با نزدیک شدن به پایان ماه مبارک رمضان، یکی دیگر از فصل‌های پرطرفدار انتشار آلبوم‌های موسیقی شروع می‌شود. ستاره‌های پاپ یکی پس از دیگری در تدارک آلبوم‌های جدیدشان هستند که در این بین قطعیت انتشار چند آلبوم تا حد زیادی مشخص شده. در این گزارش سعی کرده‌ایم به جزئیات و آخرین اخبار این آثار بپردازیم.

یکی از اتفاقات جالبی که ظاهرا در شرف وقوع است، انتشار همزمان آلبوم‌های «محسن یگانه» و «احسان خواجه امیری» در بازار موسیقی کشور است که در صورت عملی شدن این موضوع اهالی موسیقی و مخاطبان پاپ باید شاهد رقابت خاموش و مخفی این دو هنرمند باشند. سه سال پیش هم وقتی سیروان خسروی و بنیامین بهادری به صورت همزمان آلبوم‌هایشان را در بازار موسیقی کشور منتشر کردند، این رقابت خاموش و مخفی آرام آرام به جنگ رسانه‌ای بزرگی تبدیل شد تا همین حاشیه‌ها باعث شود هر دوی این آلبوم‌ها از فروشی قابل توجه برخوردار شوند. هم «بنیامین ۸۸» و هم «ساعت ۹» در زمان انتشارشان با انتقادات گسترده‌ای درباره انتشار همزمان از سوی فعالان بازار رو به رو شدند ولی در ‌‌نهایت انتشار همزمان این دو آلبوم باعث فروش و شنیده شدن بیشتر هر دو اثر شد. باید دید این حربه امسال هم در مورد محسن یگانه و احسان خواجه امیری می‌تواند مثمر ثمر باشد یا خیر.

 آلبوم مرگ
عرف نانوشته بازار موسیقی پاپ اینگونه بوده که چهره‌های زیر زمینی به محض انتشار آثارشان به صورت رسمی در آلبوم‌های اول و دوم به شدت خوب و تاثیر گذار ظاهر می‌شوند. به مرور سیر نزولی پیدا می‌کنند و ارام آرام و پس از تثبیت جایگاه‌شان، کیفیت آلبوم‌های بعدی به شدت افت می‌کند و به نوعی می‌توان آلبوم سوم هر خواننده را در ایران «آلبوم مرگ» لقب داد.

محسن یگانه پس از انتشار موفق آلبوم اول و اتفاق ویژه‌ای که با «رگ خواب» در بازار موسیقی کشور برایش افتاد، در حساسترین موقعیت دوران هنری‌اش قرار دارد و باید دید آلبوم سوم این خواننده تا چه حدی می‌تواند موقعیت‌اش را در بازار دگرگون کند. آلبومی که خود یگانه در مورد آن روی صفحات شخصی‌اش نوشته: «آلبوم موسیقی پاپ «حباب» که عنوان سومین آلبوم رسمی من را با خود یدک می‌کشد بعد از ماه مبارک رمضان منتشر و وارد بازار موسیقی خواهد شد. تمامی ترانه‌های آلبوم «حباب» را من سروده‌ام و آهنگهای آن نیز همگی از ساخته‌های من است. اما در تنظیم سعی کرده‌ام برای رعایت سلیقه‌های مختلف، با تنظیم کننده‌های مختلفی همکاری کنم. به همین دلیل در زمینه تنظیم از همکاری تنظیم کننده‌هایی همچون شهاب اکبری، علی ثابت و مهران عباسی بهره‌مند شده‌ام. حباب، بخند، یادته، تو که می‌دونی، نرو و… عنوان قطعات این آلبوم هستند که همگی در ژانر پاپ ساخته و تنظیم شده‌اند. سعی کرده‌ام آلبوم «حباب» نسبت به آلبوم‌های «نفس‌های بی‌هدف» و «رگ خواب» متفاوت‌تر باشد. به همین دلیل سعی کردم با موسیقی روز پیش بروم و توقع مخاطبان و سلیقه آن‌ها را نیز در آن لحاظ کنم.» یگانه در تمام این سال‌ها نشان داده که ترانه سرای خوبی است و از ملودی‌های خوبی نیز برای ترانه‌هایش استفاده می‌کند.

شنیده‌ها حاکی از آن است که در روزهای بعد از ماه مبارک رمضان «حباب» به صورت گسترده در بازار موسیقی کشور منتشر خواهد شد.

 احسان و این همه حاشیه؟
همه کسانی که در بازار موسیقی کشور فعالیت دارند و پیگیر آن هستند، احسان خواجه امیری را خواننده‌ای بی‌حاشیه و بی‌سر و صدا می‌دانند. اما در چند ماه اخیر این خواننده به قدری خبر ساز شده که عده زیادی اعتقاد دارند او در استانه انتشار البوم‌اش، تصمیم گرفته با این قبیل خبر سازی‌ها حضور پر رنگی در رسانه‌ها داشته باشد تا بتواند به نوعی آلبوم جدیدش را در بازار تبلیغ کند. با نزدیک شدن تاریخ انتشار آلبوم جدید این خواننده، او در یک همکاری پر رنگ با رسانه‌ها، همه اطلاعات آلبوم جدیدش را در اختیار رسانه‌ها قرار داد تا بر خلاف همیشه که آلبومش در سکوت کامل خبری وارد بازار می‌شد، این بار چهره‌ای جدید را از او شاهد باشیم.

علیرضا افکاری و احسان خواجه امیری آهنگسازی این آ‌لبوم را برعهده داشته‌اند. روزبه بمانی کلیه ترانه‌های این اثر موسیقایی را سروده و تنظیم کلیه قطعه‌ها نیز برعهده سیروان خسروی و هومن نامداری است. بنا بر اخباری که موسسه صاحب امتیاز آلبوم در اختیار رسانه‌ها قرار داده، «یک لحظه رویایی» به احتمال زیاد در ده روز اول شهریور ماه در بازار موسیقی کشور منتشر خواهد شد.

 دیگران
بنیامین بهادری، گروه آریان، رضا صادقی، مازیار فلاحی، روزبه نعمت اللهی، محسن چاووشی و… دیگر چهره‌هایی هستند که به نظر در یکی دو ماه اخیر آلبوم‌هایشان در بازار موسیقی منتشر خواهد شد که هنوز اطلاعات چندانی از آن‌ها به بیرون درز نکرده است. هرچند حمید عسکری هم در تدارک آلبوم چهارمش به نام «سرنوشت» است که گویا در بهمن ماه منتشر خواهد شد.


جدیدترین مطالب

دیگر مطالب امروز
مطالب داغ چند روز گذشته