falhafezz
بیوگرافی بازیگرانlaghariراهنمای اقامت و مهاجرت
falhafezz

بهترین رژیم برای روزهای سخت کنکور و امتحان

مجموعه : تغذیه مناسب
بهترین رژیم برای روزهای سخت کنکور و امتحان
صبحانه كامل می‌تواند ذهن و مغز را تا انتهای شب فعال نگه دارد همچنین دیگر دردهای عضلانی نیز به …
 
نازوب، فصل امتحانات آغاز شده است و دانش آموزان سخت در حال تلاش هستند.از آنجایی كه قشر جوان و نوجوان در این روزها وقت بیشتری برای درس خواندن می‌گذارند،باید به فكر تغذیه درست و مناسب خود باشند.

 باید گفت این روزها بسیاری از نوجوانان از كم اشتهایی و دردهای زودهنگام رنج می‌برند كه بخش اعظمی از این بیماری‌ها به علت خوردن فست فود و غذاهای نا مناسب در بدنشان ایجاد می‌كنند.

این رورها با همه این مشكلات فصل امتحانات نیز فرا رسیده و زمان آن است كه تغییراتی در رژیم غذایی ایجاد كنید. در ادامه بهترین رژیم غذایی كه می‌توان در این دوران استفاده كرد را آورده ایم.

صبحانه عالی

اولین نكته برای هر نوجوانی نحوه آغاز روز است. صبحانه كامل می‌تواند ذهن و مغز را تا انتهای شب فعال نگه دارد همچنین دیگر دردهای عضلانی نیز به سراغ آن‌ها نخواهد آمد.در این مواقع خوردن میزان زیادی از غلات و میوه‌ها در هنگام صبحانه برای روزهای امتحان توصیه شده است.

دقت داشته باشید كه شربت‌ها یا حتی آبمیوه‌های طبیعی جزو انواع میوه بشمار نمی‌روند و بهتر است دقیقا از خود میوه تازه استفاده شود.

همچنین خوردن پنیر را كمی كاهش دهید و به جای آن از مكمل‌های سبوس‌دار استفاده كنید.

 باقی وعده‌ها

در حد امكان در كنار هر غذایی از سبزی‌ها استفاده كنید چرا كه خوردن سبزی به هضم غذا كمك كرده و آن را آسان‌تر می‌كند. سبزی‌ها همچنین بیشتر بدن را شارژ می‌كنند تا دیرتر خسته شوید. البته در این مورد دقت داشته باشید كه از سبزی‌های كنسرو شده یا مانده استفاده نكنید و تا حد امكان سبزی‌های مصرفی تازه بخورید. استفاده از كربوهیدرات‌ها نیز برای زمان امتحانات توصیه می‌شود.

 میان وعده ها

در این روزها میان وعده‌ها را فراموش نكنید چرا كه به اندازه غذای اصلی می‌توانند مفید باشند. استفاده از میان وعده‌هایی ماننده میوه‌های تازه یا حتی یك لقمه نان و كره یا به مقدار كمی پنیر و گردو می‌تواند میزان قند خون را كنترل كرده و از بیحال شدن یا عدم تمركز شما جلوگیری كند. استفاده از آجیل‌هایی مانند بادام زمینی و بادام نیز بسیار مفید باشد.

 نان و روغن

دو عنصر دیگر در سلامت بدن نان و روغنی است كه مصرف می‌كنید. برای روزهای امتحانی نان‌های سبوس‌دار می‌تواند مفید باشد. استفاده از نان‌هایی مانند بربری یا سنگك را فراموش نكنید همچنین نان‌هایی مانند باگت و لواش را به طور كلی از سبد غذایی خارج كنید. در مورد روغن نیز دقت داشته باشید كه استفاده از روغن‌های صنعتی خیلی برای سلامتی خوب نیست. می‌توانید از روغن‌های حیوانی یا روغن زیتون برای طبخ غذا استفاده كنید.


بیوگرافی هنرمندان