چه افرادی نمی توانند لیپوساکشن کنند

چه افرادی نمی توانند لیپوساکشن کنند

یک متخصص جراحی عمومی گفت: لیپوساکشن را نمی‌توان به عنوان یک روش کاهش وزن برای افراد معرفی کرد، بلکه تنها برای افرادی که می‌خواهند به بدن خود مدل و شکل بدهند، انجام می‌شود.

دکتر حسین مینایی ترک اظهار داشت: در عمل لیپوساکشن، وسیله ای لوله مانند در زیر پوست قرار می دهند و به وسیله ای کشش ساکشن و فشار منفی، چربی های زاید از بدن جدا می شوند.ش عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در پاسخ به این که عمل لیپوساکشن برای چه افرادی مناسب است؟ گفت: لیپوساکشن برای افرادی که جدار شکم آنها قوی است و چربی های زیر جلدی زیادی دارند، مناسب است؛ شکم خانم هایی که زایمان کرده اند حالت شل شدگی و حالت برجسته به بیرون پیدا کرده و در این صورت ممکن است چربی زیر جلدی این افراد کم باشد، پس عمل لیپوساکشن برای این خانم ها مناسب نیست.

دکتر مینایی ترک عنوان کرد: عمل لیپوساکشن را می توان برای هر جایی از بدن مانند بازوها، ران ها و باسن انجام داد، همچنین این عمل برای افراد در سنین پایین توصیه نمی شود.

وی اظهار کرد: مدت لازم برای استراحت پس از عمل لیپوساکشن، به جایی که عمل روی آن انجام شده بستگی دارد و معمولا 4 یا 5 روز برای استراحت پس از این عمل مشخص شده است. افراد می توانند دو هفته پس از عمل لیپوساکشن، تحرک و ورزش کنند البته باید تنها ورزش های سبک انجام دهند و برای آغاز ورزش های سنگین لازم است 2 ماه از عمل لیپوساکشن گذشته باشد.

این متخصص جراحی عمومی عنوان کرد: برخی افراد پس از عمل لیپوساکشن از ورم اعضای بدن خود شاکی هستند، این مشکل تنها با گذشت زمان بهبود می یابد؛ ورم اعضای بدن پس از عمل به علت مایعاتی است که برای بیمار تجویز می شود. مینایی ترک افزود: اگر افرادی پس از عمل لیپوساکشن رژیم غذایی درست را رعایت نکنند، چربی ها یک بار دیگر جمع می شوند و در این صورت لازم است دوباره عمل لیپوساکشن را انجام دهند.

وی درباره معایب عمل لیپوساکشن گفت: در هر جایی از بدن که برداشت چربی صورت بگیرد، خطرات خاصی نیز با خود دارد، مانند خطر ایجاد آمبولی چربی دار؛ در این عارضه در صورتی که ذرات چربی وارد خون شوند و پس از آن به داخل ریه بروند بیمار دچار مشکل تنفسی می شود و در این صورت احتمال مرگ نسبتا زیاد است. عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز بیان کرد: امکان ایجاد عفونت ها و زخم ها و سیاه شدن پوست از دیگر معایب عمل لیپوساکشن است.

مینایی ترک توصیه کرد: فردی که می خواهد چربی های اضافی بدن خود را با عمل لیپوساکشن از بین ببرد باید نخست کاهش وزن را به روش طبیعی انجام دهد تا عوارض این عمل کم شود زیرا با ورزش و تغذیه مناسب پیش از لیپوساکشن، عوارض هنگام شکل دادن به بدن کاسته می شود.

وی گفت: لیپوساکشن برای افرادی که دیابت دارند توصیه نمی شود، این عمل برای دیابتی ها با عوارض زیادی همراه است. همچنین افرادی که تمام بدن خود را لیپوساکشن می کنند با عارضه آمبولی چربی مواجه خواهند شد که توصیه می شود از عمل لیپوساکشن برای تمام بدن خودداری شود.


راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان