جنجال خرید سیب زمینی دانه ای 100 هزار تومان در

مجموعه : اخبار
جنجال خرید سیب زمینی دانه ای 100 هزار تومان در
سیب زمینی (مانند بوقلمون!) غذایی تازه وارد است و به جز بومیان آمریکا، کمتر از 300 سال است که وارد منوی غذایی ملت‌ها شده است….
سیب زمینی، این غذای ارزان قیمت فقرا را یک آفت جدید و بسیار خطرناک تهدید می‌کند. تهدید جدید آن قدر جدی است که شاید به زود آن را از رژیم غذیی مردم زمین حذف کند. احتمالا خیلی از شما نمی‌توانید از چیپس و ماست موسیر بگذرید. می‌خواهید یک خبر ناراحت کننده بشنوید؟ احتمالا تا چند سال دیگر، باید فکر دیگری برای هله هوله در حین فیلم دیدن خود بکنید، چراکه این غذا به تاریخ خواهد پیوست. البته مشکل از ماست نیست. این چیپس است که از بین می‌رود.
 
به گزارش دیلی تلگراف، اگر اوضاع به همین ترتیب پیش برود، تا چند سال دیگر سیب زمینی کاملا منقرض می‌شود، یا دست کم آن قدر گران می‌شود که خریدن آن تنها از طبقه اغنیا بر خواهد آمد.اغلب مردم قابلیت‌های سیب زمینی را نادیده می‌گیرند. این ماده غذایی نسبت به گندم منبع بهتری از نشاسته است، و نسبت به محصولات دیگر مثل دانه سویا، در مساحت یکسان بر روی زمین، مقدار پروتئین بیشتری تولید می‌کند. سیب‌زمینی شامل منابع غنی از ویتامین است، و تنها با خوردن یک سیب زمینی بزرگ می‌توان نیاز روزانه بدن به ویتامین C را تامین کرد.

سیب زمینی (مانند بوقلمون!) غذایی تازه وارد است و به جز بومیان آمریکا، کمتر از 300 سال است که وارد منوی غذایی ملت‌ها شده است. این گیاه موجب انفجار جمعیتی هم شده است. در 70 سال اولیه پس از رسیدن این محصول به ایرلند، تعداد ساکنان آن جزیره از 2 تا 9 میلیون نفر افزایش یافت. خیلی از مردم از رژیم غذایی ثابت و ساده سیب زمینی به علاوه شیر یا پنیر استفاده می‌کنند که هر چند تکراری و خسته کننده است، اما شما را زنده نگاه می‌دارد. هر جایی که سیب زمینی وارد شده است، درصد مرگ و میر کودکان به میزان چشمگیری کاهش یافته است. اثر این گیاه بر سلامتی را می‌توان با افزایش چشم‌گیر 2.5 سانتی‌متری قد در هر جایی که وارد سبد غذایی شده، نشان داد.


راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان