moharam

محبوب‌ترین عدد در جهان چیست؟

محبوب‌ترین عدد در جهان چیست؟

خاص و محبوب ترین عدد جهان را بشناسید

بررسی عدد هفت شگفت انگیز ترین عدد عالم هستی! اعداد یکی از پررمز و راز ترین شگفتی های بی نظیر این جهان است. وجود هر عدد با تفسیر و معنای خاص خود، این عالم بینهایت را به ما می فهماند و بشر هر لحظه در پی کشف بیشتر عجایب اعداد روی زمین است.

خاص ترین عدد دنیا

در اسلام عدد هفت نشانگر 7 آسمان و زمین است، در بودایی عدد عروج و در عبری این عدد نماد هوش است و هفت روز مقدس در تقویم سال یهودی وجود دارند.

تحقیق و بررسی در اکتشافات این جهان سبب شد طی یک نظرسنجی جهانی میزان علاقه مردم جهان به اعداد را بشناسند و سپس علت این میزان علاقه بیان شود.

به گزارش نازوب، در این نظرسنجی آنلاین با حضور بیش از هزاران نفر از مردم جهان، عدد 7 رتبه نخست محبوب‌ترین عدد جهان را از آن خود کرد و اعداد سه و هشت به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم قرار گرفتند.

شرکت کنندگان در این نظرسنجی 1123 عدد از میان 30025 گرینه پیشنهادی را انتخاب کردند که نیمی از انتخاب ها، اعداد بین یک تا 10 بود؛ تمامی اعداد یک تا 100 نیز انتخاب شده بودند.

همچنین 472 عدد انتخابی دیگر بین یک تا 1000 بودند و کمترین عدد انتخابی دست کم 110 بار توسط مردم انخاب شده بود.

 

محبوب‌ترین عدد در جهان چیست؟

 

علت میزان علاقه مردم به عدد 7 چیست؟

محققان ریشه این گرایش را مرتبط با باورهای اعتقادی و مذهبی زیر می‌دانند.

 1. نشان هفت آسمان که در کتب اسلامی آمده است.
 2. نماد پرواز پرندگان در آسمان بیکران مطابق با نماد 7 فارسی.
 3. 7 شبانه روز اشاره شده در قرآن بر اساس صور فلکی و نجوم شناسی.
 4. عدد هفت در تورات اشاره به سال یوبیل که عید فطیر و عید سایبان بوده و فدیه ها نیز 7 شاخه بودند.
 5. هفت وادی شیرین سلوک از شیخ عطار نیشابوری در منطق‌الطیر و اشاره به 7 وادی سلوک: طلب، عشق، معرفت، استغنا، توحید، فقر، حیرت و فنا؛ که مولوی آن‌ها را هفت‌شهر عشق می‌نامد.

 

محبوب‌ترین عدد در جهان چیست؟

 

همچین:

در چین عدد هفت نشانه خوش‌شانسی است، چرا که مانند کلمات چینی بوجود آمدن و زندگی تلفظ می‌شود؛ و نشانه باهم بودن و روابط خوب است.

عدد شش در چین نشانه بشر است و پس از آن هفت، ارتباط انسان با خالق است نمایانگر هفت جهان و بهشت است. 

7 با تاریخ و فرهنگ نیز در ارتباط است؛ بطور مثال عجایب هفت‌گانه، هفت روز هفته، هفت نت پایه موسیقی و هفت گناه مرگبار بخشی از حضور این عدد عجیب در زندگی مردم محسوب می‌شود.

الکس بلوسی طراح انگلیسی این نظرسنجی معتقد است، عدد هفت بین اعداد یک تا 10 خاص محسوب می‌شود، چراکه به دیگر اعداد این گروه تقسیم نمی‌شود، یعنی مانند شش و هشت و 10 به دو تقسیم نمی شود و مانند 9 به سه تقسیم‌پذیر نیستند.

 

محبوب‌ترین عدد در جهان چیست؟

 

و نتیجه پایانی این نظر سنجی بر تمام اعداد اینگونه اعلام شد:

 1. 7
 2. 3
 3. 8
 4. 4
 5. 5
 6. 9
 7. 6
 8. 2
 9. 1

ترتیب محبوبیت اعداد شگفت انگیز جهان می باشد. بشر شگفت انگیز ترین ذره های این جهان را کشف می کند اما هیچ گاه به اصل این پیدایش متحیر کننده دست پیدا نمی کند! چرا که عظمت این جهان بی پایان است و هر لحظه به برکت این عجایب اضافه می شود.

برکتی که از یک ذره یا ماده به جهان کنونی رسیده است و عنصر عجیب برکت با عمر کوتاه بشر همخوانی ندارد! و اگر سلسله اکتشافات انسان به هم زنجیر شود باز در برابر عظمت این جهان کم می آورد.

خدایا شکرت …


راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان