راز گشایی باورنکردنی از فرار ال چاپو (عکس)

راز گشایی باورنکردنی از فرار ال چاپو (عکس)

ماجرای راز گشایی باورنکردنی از فرار ال چاپو از زندان همه را متحیر کرد!…

 

نازوب، در این ویدئو «ال چاپو» پس از عوض کردن کفش های خود پشت دیوار کوتاه حمام می رود و دوش آب را باز می کند.

 

 

او سپس پشت دیوار نیم متری حمام نشسته و بعد از آن یکباره ناپدید می شود.

 

 

کمیسر امنیت ملی آلخادرو در این باره گفت: همه تدابیر امنیتی برای مراقبت از «ال چاپو» اتخاذ شده بود و فضای حمام طبیعی است. در سلول او دو نقطه کور برای دوربین ها وجود داشته که او از همین نقاط برای فرار استفاده کرده است.

 

 

تصاویری که منتشر شده، نشان می دهد «ال چاپو» از طریق تونلی که کف حمام حفر شده، وارد یک تونل به طول یک کیلومتر شده و با یک دستگاه موتورسیکلت که به ژنراتوری متصل بود و در طول تونل روی ریلی حرکت می کرد، فرار کرده است.

 

 

از سوی دیگر ساعتی بعد از فرار، پسر این قاچاقچی عکسی از پدرش را در یک مهمانی، در شبکه های اجتماعی منتشر کرد.

 

 

 

راز گشایی باورنکردنی از فرار ال چاپو (عکس)

 

همدستان این قاچاقچی حرفه ای در فاصله ای حدود یک کیلومتری زندان کارگاهی در یک خانه قدیمی راه اندازی و از یک سال قبل ساخت تونل و کانال برای فرار «ال چاپو» را آغاز کرده بودند.

 

 

دولت مکزیک برای فردی که مخفیگاه زندانی فراری را اعلام کند، بیش از پنج میلیون دلار جایزه تعیین کرده است.

 

 

خوآکین گوسمان لوئرا معروف به «اِل چاپو» از بزرگ ترین قاچاقچیان موادمخدر و سرکرده کارتل سینالوآ بود.

 

راز گشایی باورنکردنی از فرار ال چاپو (عکس)

 

وی سال ۲۰۰۳ و پس از دستگیری رقیبش «اوسیل کاردناس»، به بزرگ ترین تاجر مواد مخدر مکزیک تبدیل شد و طبق گفته های وزارت خزانه داری آمریکا، وی از قدرتمندترین رهبران گروه های جرایم سازمان یافته قاچاق عُمده مواد مخدر در جهان بود.

 

 

گفته می شود کارتل «سینالوآ» در ۴۰ کشور مختلف فعالیت می کند و در واقع یک شرکت بین المللی است و علاوه بر تجارت مواد مخدری مانند کوکائین و ماری جوانا، در تولید و فروش مواد مخدر مصنوعی و شیمیایی نیز دست دارد. وی با «اما گرونل» ملکه زیبایی سابق مکزیک ازدواج کرده و از او دو دختر دوقلو دارد.

 

 

خوآکین گوسمان سال ۱۹۹۳ در گواتمالا دستگیر و تحویل مقامات مکزیک شده بود. در آن زمان او به ۲۰ سال حبس محکوم و به یک زندان فوق امنیتی فرستاده شد، اما هشت سال بعد توانست با پنهان شدن در سبد لباس های چرکین، از زندان فرار کند.

 

 

راز گشایی باورنکردنی از فرار ال چاپو (عکس)

 

وی ۲۲ فوریه ۲۰۱۴ در یک عملیات مشترک بین تفنگداران دریایی مکزیک، اداره مبارزه با مواد مخدر آمریکا و اداره مارشال آمریکا، در هتل محل اقامتش بازداشت شد. چندی پیش از دستگیری، نیرو های نظامی مکزیک عملیات های مختلفی را برای دستگیری و تصرف مکان های متعلق به افراد نزدیک خوآکین گوسمان آغاز کرده بودند.

 

 

وی سرانجام شامگاه شنبه ۱۱جولای ۲۰۱۵ توانست از زندانی در نزدیکی شهر «تولوکا»ی مکزیک برای دومین بار بگریزد.


راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان