20 دسر هیجانی و خوشمزه با بستی (قسمت اول)

20 دسر هیجانی و خوشمزه با بستی (قسمت اول)

در این بخش با 10 دسر فوق العاده از 20 دسر بستی با ما همراه باشید.

 

 

با شما موافق هستیم. بستنی به خودی خود هم یک دسر خوشمزه است ولی تصویر کنید اگر بخواهید از همین دسر به عنوان ماده اولیه دسرهای  دیگر استفاده کنید چقدر هیجان انگیز خواهد شد. در این  پرونده به آموزش بیست مدل دسر بستنی پرداخته ایم که برای مهمانی های عصرانه و دسرهای بعد از غذا بی نظیر است.
1. دسر موز و بستنی

۶ عدد موز را پوست کنده و به صورت طولی به ۲ نیم کنید، سپس نصف ۵۰گرم کره را در تابه‌ای بزرگ بریزید و روی حرارت اجاق گاز قرار دهید تا آب شود. پس از آن، نیمی از موز‌ها را داخل کره ریخته و تا اندازه‌ای سرخ کنید که طلایی رنگ شوند. حالا موز‌ها را برگردانده و طرف دیگر آنها را هم سرخ کنید. باقیمانده کره را در تابه دیگری ریخته و روی شعله اجاق گاز، گرم کنید، سپس 6 دانه هل و ۵۰ گرم بادام را به آن اضافه کرده و تفت دهید.

در طول این مدت، مرتب مواد را هم بزنید تا طلایی رنگ شود. پوست رنده شده یک عدد لیموترش را همراه با ۵۰گرم پودر قند و 2 قاشق سوپخوری آب پرتقال  به آنها اضافه کرده و مقداری حرارت دهید تا کمی غلیظ شود. در پایان، موزهای سرخ شده را داخل ظرفی چیده و سس را روی آن بریزید و با بستنی سرو کنید.

 

2. دسر ژله بستنی دورنگ

۲ بسته پودر ژله (طعم توت فرنگی) را داخل کاسه‌ای بریزید. ۲ لیوان آب جوش را به پودر ژله اضافه کنید و کاسه را روی حرارت بخار آب قرار دهید و هم بزنید تا شفاف شود، سپس نصف ژله را داخل قالبی که چرب کرده‌اید بریزید و داخل یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد.

20 دسر هیجانی و خوشمزه با بستی (قسمت اول)

شما می‌توانید برای راحتی کار و جلوگیری از چسبیدن ژله ته قالب سلفون قرار دهید.  نصف دیگر ژله را با ۲ لیوان بستنی که به دمای محیط رسیده مخلوط کنید و هم بزنید تا یکدست شود، پس از اینکه ژله خودش را گرفت از یخچال خارج کنید و مخلوط ژله بستنی را روی ژله ساده بریزید. قالب ژله را مجدد داخل یخچال قرار دهید تا لایه‌ها سفت شود و دسر خودش را بگیرد،  سپس از یخچال خارج کنید و به شکل قلب و یا هر شکلی که دوست دارید قالب بزنید و همراه با خامه و تکه‌های میوه آن را تزیین کنید.

 

3. ساندویچ بستنی توت فرنگی

در یک کاسه متوسط سه چهارم پیمانه آردسفید، یک دوم پیمانه پودر کاکائو، یک دوم قاشق چایخوری بیکینگ پودر ویک چهارم قاشق چایخوری نمک را با هم الک کنید. در یک کاسه جداگانه ۲۰۰ گرم کره نرم شده، یک قاشق چایخوری وانیل و یک پیمانه شکر را ریخته و با هم زن مخلوط کنید و بعد ۲ عدد تخم مرغ و یک لیوان شیر را اضافه کنید و همه را با هم بزنید تا مخلوط شوند. مخلوط آرد را به مواد اضافه کنید و آرام هم بزنید تا به شکل خمیر در بیاید. خمیر را به دو قسمت مساوی تقسیم کنید و هر قسمت را درون پلاستیک قرار دهید و حدود یک ساعت به خمیر استراحت دهید.

 

فر را روی 180 درجه سانتی گراد قرار دهید و از قبل گرم کنید. خمیر‌ها را روی یک سطح صاف به شکل ورقه‌های نازک پهن کنید و با قالب به شکل قلب برش دهید. روی خمیر را با چنگال سوراخ کنید تا زمان پخت پف نکند. به مدت ۳۰ دقیقه بگذارید بپزد ،سپس ۱۰ دقیقه استراحت دهید تا خنک شوند. بعد از سرد شدن کوکی‌ها، روی آنها به مقدار دلخواه بستنی توت فرنگی‌ قرار دهید  یک کوکی دیگر روی بستنی بگذرید تا به شکل ساندویچ شود. ساندویچ هارا در فریزر قرار دهید تا سفت شوند.  این کار را با کوکی‌های دیگر هم انجام دهید. ساندویچ‌ها را می‌توان تا ۳ روز در ظروف در بسته در فریزر نگه داری کرد.

 

4. دسرمافین بستنی

به تعداد مورد نیاز مافین کشمشی تهیه کنید و قسمت بالایی آن را به آرامی برش دهید. به طوریکه در آن باز باشد. با لبه چاقو به آرامی داخل آن یک حفره باز کنید. تا فقط یک دیواره با قطر یک سانت باقی بماند.

20 دسر هیجانی و خوشمزه با بستی (قسمت اول)

100 گرم خامه را با 2 قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید و کف یک سینی کوچک پهن کنید و داخل فریزر قرار دهید. 1 قاشق غذاخوری میوه خشک خرد شده و 2 قاشق غذاخوری شکلات خرد شده را با نیم لیتر بستنی مخلوط کنید. خامه منجمد را از فریزر دربیاورید و خرد کنید. مخلوط بستنی و خامه و شکلات را داخل مافین ها بریزید و در  آنها را بگذارید. هرمافین را در فویل بپیچید و 3 ساعت داخل فریزر قرار دهید.

 

5. سان شاین دسر بستنی و ژله

یک بسته ژله سبز (طالبی)، یک بسته ژله قرمز (آلبالو) و یک بسته ژله آبی (بلوبری) را جداگانه در قالب ریخته و یخچال بگذارید تا بسته شوند و آن را به صورت مکعب های ریز برش دهید. دو عدد موز و دو پیمانه توت فرنگی را خردکنید. نیم لیتر بستنی ساده وانیلی به دمای محیط رسیده  را همراه ژله خرد شده و میوه ها لایه لایه در ظرف های یک نفره بریزید و با میوه تزیین کنید.
6. دسربستنی سرخ شده

ابتدا دو و نیم پیمانه کورن فلکس را در یک کیسه پلاستیکی بریزید و بکوبید تا کاملا خرد شوند،  سپس دو قاشق غذاخوری پودر نارگیل و یک قاشق مرباخوری پودر دارچین را به آن اضافه کنید و مواد را خوب با هم مخلوط کنید. حالا آن را  در ظرفی بریزید. با اسکوپ،  بستنی را به شکل گرد قالب بزنید و در سینی قرار دهید و به مدت یک ساعت در فریزر بگذارید تا سرد شود. حالا ۲ عدد تخم مرغ را با یک قاشق غذاخوری شیر مخلوط کنید و با چنگال به مدت یک دقیقه هم بزنید تا کف کند.

20 دسر هیجانی و خوشمزه با بستی (قسمت اول)

بعد بستنی‌های قالب زده را از فریزر بیرون بیاورید و در مخلوط کورن فلکس و نارگیل بغلتانید و بعد در مخلوط تخم مرغ و شیر قرار دهید. در آخر مجددا در مخلوط پودر نارگیل و کورن فلکس بغلتانید و بعد در فریزر به مدت ۳ ساعت قرار دهید. یک و نیم پیمانه روغن را در تابه بریزید تا داغ شود و بستنی‌ها را داخل روغن بیندازید تا سرخ شوند.  مدت لازم برای سرخ شدن هر بستنی حدود ۲۰ ثانیه است.

 

7. ژله بستنی طالبی

۲ بسته پودر ژله طالبی یا لیمو را با یک لیوان آب داغ و یک لیوان آب سرد مخلوط کنید و کنار بگذارید. در مخلوط کن ۳ لیوان طالبی خرد شده را به صورت مایه یکنواختی درآورید و به مایه ژله اضافه کنید و خوب این مخلوط را هم بزنید، سپس آن را در ظرفی بریزید و ۳ ساعت در یخچال بگذارید تا کاملا خود را بگیرد.

وقتی ژله سفت شد، آن را از یخچال بیرون بیاورید و با چنگال تمام آن را بتراشید. برای سرو هم به ازای هر نفر، یک لایه ژله را در ته ظرف بلوری بریزید و در لایه بعدی، بستنی بریزید. به این ترتیب لایه لایه بستنی و ژله را میان یکدیگر بریزید. درانتها هم برگ نعناع را برای تزیین روی ظرف قرار دهید.

 

8. بستنی توت فرنگی

2 پیمانه توت فرنگی را به شکل پوره درآورید و با یک پیمانه شکر خوب مخلوط کنید. 2 پیمانه توت فرنگی را هم به قطعات کوچک خرد کنید و با نصف پیمانه آب و ۲ پیمانه خامه سرد و ۲ پیمانه سرپر شیر به هم بزنید تا ترکیب شوند. مخلوط را در کاسه بستنی ساز بریزید و طبق دستور بستنی ساز بستنی را آماده کنید.

20 دسر هیجانی و خوشمزه با بستی (قسمت اول)

ولی اگر بستنی ساز ندارید، مخلوط را در کاسه  استیل بریزید، در ظرف را بپوشانید و داخل فریزر قرار دهید. یک ساعت بعد ظرف را از فریزر بیرون بیاورید و به مدت چند دقیقه با همزن دستی خوب هم بزنید. بعد از اینکه خوب هم زدید دوباره ظرف را داخل فریزر بگذارید.  این کار را ۲ تا ۳ بار تکرار کنید و در انتها 10 ساعت در فریزر بگذارید تا کاملا منجمد شود.

 

 

9.  ژله بستنی سه رنگ

ابتدا یک بسته پودر ژله رنگ قرمز را در سه چهارم لیوان آب جوش خوب حل کنید یا به روش بن ماری که در کاسه شیشه‌ای ریخته اید، روی بخار کتری هم زنید تا شفاف شود. وقتی پودر ژله حل شد، یک لیوان بستنی را به ژله اضافه ‌کرده و هم بزنیدتا مواد صاف شود، سپس در قالب مورد نظرتان بریزید ودر یخچال به مدت ۴۵ دقیقه بگذارید تا خودش را بگیرد.

بعد از ۴۵ دقیقه دوباره مرحله بالا را تکرار ‌کنید.  فقط با پودر ژله روشن‌تر. بعد دوباره مواد آماده را روی ژله قبلی بریزید و بگذارید خودش را بگیرد. آن را  بلا فاصله در یخچال بگذارید تا ژله زیری آب نشود. همینطور پودر ژله سومی را هم مانند اولی ودومی بعد از ۴۵ دقیقه تکرار کنید و بگذارید یک تا دوساعت بسته شوند. این دسر را هم در ظرف و هم برش داده شده می توانید سرو کنید.

 

10. دسر بستنی یخی میوه‌ای سه رنگ

ابتدا یک شربت ساده از آب و ۲ قاشق غذاخوری شکر درست کنید. به این ترتیب که ترکیب آب و شکر را درون یک ظرف مخلوط کرده و  روی اجاق گاز قرار دهید تا به جوش آید.  وقتی محلول آب و شکر به جوش آمد به مدت ۴ دقیقه روی شعله متوسط محلول را هم زده و از روی حرارت بردارید تا خنک شود.

 

حالا ۱۲۵ گرم کیوی پوست کنده ، ۱۶۵ گرم شاتوت تازه و ۱۶۵ گرم انبه پوست کنده را به صورت جداگانه پوره کنید،حالا شربت را به صورت مساوی بین هر سه ظرف پوره میوه تقسیم کرده ، هم بزنید. ابتدا پوره‌های کیوی را به صورت مساوی در انتهای ۴ عدد لیوان یکبار مصرف بریزید و  لیوان‌ها را به مدت یک ساعت در فریزر قرار دهید و بعد پوره انبه را اضافه کنید و مجدد لیوان‌ها را درون فریزر قرار دهید، بعد از 20 دقیقه پوره شاتوت را اضافه کنید و چوب بستنی را به آرامی داخل مواد بگذارید، حالا لیوان‌ها را به مدت 20 ساعت درون فریزر قرار دهید تا کاملا منجمد شود.


راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان