falhafezz
بیوگرافی بازیگرانlaghariراهنمای اقامت و مهاجرت
falhafezz

طرز تهیه ماسک معجزه آسای هندوانه

طرز تهیه ماسک معجزه آسای هندوانه

 

از این پس وقتی این میوه  خوشمزه یعنی هنداونه را می خورید ، بخشی را نیز برای یک ماسک طبیعی و تازه کننده پوست صورتتان نگه دارید و معجزه این ماسک را نیز لمس کنید!

 

هندوانه با داشتن آنتی اکسیدان های فراوان و ویتامین A و C یکی از گزینه های سالم و بسیار مفید برای مراقبت و جوانسازی پوست است. .

ماسک پاک کننده
1 – 2 فنجان هندوانه (بدون هسته)
2 – کاسه تمیز
دو فنجان هندوانه را داخل کاسه ریخته با استفاده از چنگال آن را له کنید. دراز کشیده و آن را روی پوست تمیز بگذارید و اجازه دهید 10 دقیقه روی پوست باقی بماند. به صورت حرکات دورانی به آرامی سراسر پوست را با آن تمیز کنید. اسیدهای طبیعی میوه هندوانه همچنین قادر به لایه برداری هستند. ماسک را با آب سرد آبکشی کنید.

ماسک مرطوب کننده
1 – 1/2 فنجان هندوانه (بدون هسته)
2 – 1/4 فنجان انبه
3 – 1/2 فنجان موز
4 – 2 قاشق چای خوری شیر خالص (چربی یا آب آن گرفته نشده باشد)
5 – کاسه تمیز

در یک کاسه تمیز با استفاده از چنگال از تمام مواد را خرد کنید تا شکل خمیر درآید. می توانید از مخلوط کن نیز استفاده کنید ولی نباید زیاد آن ها را میکس کنید تا جایی که تبدیل به آب روان شود! اگر خمیر زیاد سفت بود می توانید شیر بیشتر و اگر خیلی رقیق بود می توانید موز بیشتری به آن اضافه کنید. بر روی صورت تمیز یک لایه نازک از آن را زده و بگذارید 15 الی 20 دقیقه روی پوست بماند و سپس با آب سرد بشویید.

ماسک درخشان کننده
1 – 1 فنجان هندوانه (بدون هسته)
2 – 1/2 موز رسیده
3 – 1/2 فنجان ماست ساده
4 – کاسه تمیز

در یک کاسه تمیز با چنگال مواد را با هم ترکیب کرده تا شکل خمیر در آیند. همان طور که در بالا ذکر شد از مخلوط کن نیز می توان استفاده کرد به شرطی که مواد آبکی نشود. اگر خمیر سفت شد می توانید به آن مقداری آب اضافه کنید و اگر بسیار رقیق بود می توانید به آن ماست بیشتری بزنید. ماسک را داخل یک ظرف تمیز ریخته و به مدت حداقل 1 ساعت بگذارید در یخچال بماند. سپس لایه نازکی از آن را به مدت 15 الی 20 دقیقه روی پوست تمیز قرار دهید. با آب سرد صورت آبکشی کنید.

نکته :
مانند تمام دستورالعمل های خانگی و… اگر تاکنون استفاده نکردید، در قسمت کوچکی از پوست آن را تست کنید تا در صورت بروز آلرژی متوجه شوید.


بیوگرافی هنرمندان