تکنیک های ظریف و اصولی در اتوکشی

تکنیک های ظریف و اصولی در اتوکشی

تکنیک های ظریف و اصولی در اتوکشی

 

نازوب: شست وشوی لباس ها که این روزها اغلب وظیفه ماشین لباسشویی است و درباره شیوه های مختلف پاک کردن انواع لکه ها هم بارها صحبت شده است؛

اما آن چیزی که شاید کمی مشکل ساز شود، نحوه صحیح اتو کردن لباس هاست.

لباسی که خریداری می کنید حتی اگر بهترین مارک باشد جدا از اصول شستشو اگر اتوی مناسبی نداشته باشد علاوه بر دفرمه بودن لباس شما بر شخصیت شما نیز تاثیر بسزایی دارد. پ

 

تکنیک های اصولی اتو و اتو کشی را دراین بخش آموزش ببیند و حتی لباسهایی که مارک نیستند را هم به خوبی لباس های مارک دار کنید!

 

 

برای دستگاه اتو

 

هر آبی داخل اتو نریزید

هنگام استفاده از اتوهای بخار دقت داشته باشید زمانی که اتو روشن است، هیچ وقت آب داخل آن نریزید. بنابراین توصیه می شود قبل از شروع کار و وقتی که هنوز اتو را به برق نزده اید، آب را داخل محفظه اتو بریزید.
 
همچنین برای این که منافذ اتو بسته نشود، بهتر است به جای استفاده از آب معمولی، آب جوشیده ای که سرد شده است داخل آن بریزید آب مقطر بهتر است.

کلر و گچ های ریز در آب منافد اتو را می بیند و از طرفی گاهی بعد از بخار شدن روی لباس شما برفکی هایی به جا می ماند.
 
اگر هم منافذ اتو بسته باشد، برای باز کردن آن می توانید از مخلوط آب و سرکه استفاده کنید؛ باید این مخلوط را داخل محفظه اتو ریخته و آن را روشن کنید تا گرم شود.

 

بعد از این که کمی اتو روشن ماند و بخار آن خارج شد، می توانید مخلوط آب و سرکه را دور ریخته و به جای آن مقداری آب خالص داخل محفظه اتو بریزید تا بخوبی تمیز شود و همه جرم ها بیرون بیاید.

 
وقتی کار اتوکشی تمام می شود هم فراموش نکنید آب داخل محفظه را خالی کنید؛ باقی ماندن آب داخل مخزن موجب ایجاد رسوب شده و می تواند سوراخ های اتو را مسدود کند.

درجه اتو را کنترل کنید

خیلی ها قبل از شستن و اتوکردن لباس، اصلاً توجهی به علائم روی برچسب لباس و دستور العملی که برای آن ذکر شده است، ندارند و هر طور خودشان دوست داشته باشند لباس را می شویند و اتو می کنند.

در حالی که یکی از ساده ترین و البته مهم ترین نکات برای حفظ لباس به بهترین شکل ممکن، رعایت این نکات و دستورالعمل هاست.
در ضمن، اگر برچسب لباس نشان می دهد که نباید آن را اتو کنید، به هیچ وجه این کار را انجام ندهید.

 

میز اتو را تنظیم کنید

این روزها میزهایی مخصوص اتو کشیدن طراحی شده و در بازار وجود دارد که استفاده از آنها به نفع خانم های خانه دار است. ارتفاع این میزها معمولا قابل تنظیم است و به هر فردی اجازه می دهد به طور جداگانه میز را برای خودش تنظیم کند تا بدون کوچک ترین مشکلی کار به پایان برسد.

اتو کردن روی میزی که خیلی کوتاه یا خیلی بلند است نه تنها باعث می شود کار اتوکشی راحت و سریع و با بهترین نتیجه انجام نشود، بلکه حتی عاملی است برای ایجاد کمر درد و دست درد. بنابراین بسادگی از کنار این موضوع نگذرید و حتما میز اتویی مناسب برای خودتان تهیه کنید.

 

کف اتو باید تمیز باشد

معمولا، به مرور زمان لکه هایی کف اتو ایجاد می شود که اگر آنها را به حال خودشان بگذاریم، می تواند به لباس ها منتقل شده و آنها را هم کثیف​ کند. بنابراین زمانی که ​چنین لکه هایی را کف اتو مشاهده کردید، حتماً باید به شیوه های مناسب آنها را پاک کنید.

یکی از ساده ترین کارها برای از بین بردن این لکه ها استفاده از اسکاچ نرم است تا به کمک سرکه یا الکل این لکه ها را پاک کنید.

همچنین اگر جای سوختگی لباس روی اتو مانده است، می توانید روی دستمالی تمیز و نمدار مقداری نمک بریزید و چندین بار اتوی ولرم را روی آن بکشید تا جای سوختگی از بین برود.

 

مراقب باشید​ لباس ها برق نیفتد

مهم ترین مسئله ای که بسیاری از شما نمی دانید این است که باید هنگام اتو لباس را وراونه کنید. هر جنسی که باشد بهترین و مطمئن ترین روش برای اتو کشی و عدم برق افتادن لباس پشت و رو کردن آن است.

تنها برای شلوارها که خط اتو باید داشته باشند روی لباس حتما یک پارچه ی نخی تمیز پهن کنیدو اتو کشی کنید.

 

مهم ترین وسایل مورد نیاز هنگام اتو کشی

پارچه تمیز (سفید) تترون

یک آب پاش

محلول نرم کننده که با کمی آب رقیق شده باشد

و میز اتو

اگر میز اتو ندارید یک بالش محکم و بزرگ را مخصوص اتو کشی بگذارید.

 

همیشه تمیز و نظیف باشی تا پیش همه عزیز باشین😜😜


راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان