ماسک هایی برای رفع کک و مک

ماسک هایی برای رفع کک و مک

زیبایی و بهداشت پوست و مو

 كك و مك عارضه ای است كه بیشتر در زنان و مردان سفید رو و موبور پدیدار و باعث ناراحتی آنها می‌شود. كك و مك نتیجه طبیعی عمل سلول های رنگساز است. نقاطی از بدن كه در معرض تشعشع آفتاب قرار می‌گیرد، بیشتر دچار كك و مك می‌شود و این بدان علت است كه در اثر تابش آفتاب و اشعه ماورای بنفش، ملانین(ماده رنگی پوست) كه از سلول های رنگساز پوست ترشح می‌شود، به طور ناهماهنگ در سطح پوست جمع، و باعث به وجود آمدن كك و مك می‌شود.

شما اگردارای كك و مك هستید بهتر از هركسی می‌دانید كه كك و مك هایتان در تابستان بیشتر و پررنگ تر از فصل های دیگر است و این به علت نور آفتاب و اثر مستقیم آن در تابستان بر روی پوست صورت(كه احتمالا خشك یا معمولی هم هست) می‌باشد. پس بهتر است از رفتن به زیر نور خورشید و اثر مستقیم نور آفتاب بر روی پوست صورتتان جلوگیری كنید. بهترین توصیه استفاده از كرم های ضد آفتاب است. (توجه داشته باشید كه حتماً از مارك مرغوب كشور خودتان كه متناسب با آب و هوای محل ساخته شده استفاده نمایید.)

باید دانست كه كك و مك به مرور زمان در اثر تأثیر اكسیژن هوا كم رنگ می‌شود و از بین می‌رود و به طوركلی مواد آنتی‌اکسیدان در بهبودی آنها مؤثرند. یادتان باشد كه كك و مك برگشت پذیر است، بنابراین پس از مداوا نیز باید از پوست صورتتان مراقبت نمایید.

روش گیاهی برای جلوگیری از بروز كك و مك و حفظ پوست از اثر نور خورشید، استفاده از لعاب لوبیا و یا استفاده از پماد گنه گنه است كه بهتر است پوست را با یكی از آنها چرب نمود.

برای از بین بردن كك و مك صورت و محو نمودن آنها بهترین روش هایی كه می‌توان برگزید از این قرارند:

– ابتدا پوست صورت تمیز می‌کنیم و بعد از ماسك های زیر استفاده می‌نماییم . ( انتخاب بهترین و مناسب ترین ماسك كه اختصاصا اثرات بیشتری برروی پوست شما دارند برعهده خودتان است .)

1- پس از تمیز کردن پوست، آن را با ورقه های نازك پوست گوجه فرنگی كاملا می‌پوشانید و می‌گذارید تا یك ساعت روی صورت بماند وبعد صورت را با  آب گرم می‌شویید . این عمل را روزی دوبار تكراركنید . خواهید دید هر روز كه  می‌گذارد ازكك و مك صورت شما كاسته می‌شود.

2- بعد از تمیز کردن پوست، آب تمشك  یا آلبالو را گرفته  وآن را روی پوست صورت خود بمالید، به مدت  یك  ساعت ، این عمل را روزی دوبار تازمانی  ادامه دهید كه  كك و مك شما از بین  برود . بعد ازاستفاده از این ماسك صورت را با آب گرم بشویید .

تدكر : درهریك ازدوروش  بالا اگرقبلا به پوست خودلیمو ترش تازه نیزبمالید  روش های  درمانی فوق موثرتر خواهند بود  .

3- یكی دیگراز راه های از بین بردن كك ومك صورت ، استفاده  ازروش زیراست :

پیاز نرگس را كاملا له وسپس سركه را به آن اضافه كنید  و حدود یك ساعت بگذارید  بماند . بعد این مخلوط را به مدت 30 دقیقه روی صورت ثابت نگه دارید.

 4- مقداری عسل را روی بخار آب قراردهید تا حالت مایع  وروان پیدا كند . بعد به آن مقداری دارچین كوبیده  شده كه  در مقدار اندكی  آب حل كرده اید  اضافه نمایید . ( به جای  آب بهتر  است ازسركه  استفاده  كنید ) تا زمانی  كه عسل گرم است ( طوری  كه صورت را نسوزاند ) این ماسك  را به صورت بمالید  وحدود 40  دقیقه روی پوست  قرار دهید .بعد صورت را با آب ولرم شست وشو دهید.

 تذكر: یكی ازاثرات مفید عسل این است كه باعث  ازبین رفتن كلیه لكه های موجود  در روی  پوست  صورت  می‌شود .

5- پوست نارگیل را پس ازجدا نمودن ازمیوه اش می‌سوزانید  و خاكستر حاصل را بر روی كك ومك صورت  بماند  و پس ازجدا نمودن ازمیوه اش می‌سوزانید و خاكستر حاصل را برروی كك ومك صورت بمالید . اجازه  بدهید این ماسك خشك، حدود 1ساعت برروی صورت بماند و پس از آن صورت را می‌شویید.

تذكر: قبل از استفاده از این ماسك لازم نیست پوست را نازك نمایید. همچنین این ماسك برای درمان خارش مفید بوده و رنگ رخسار را  نیز باز می‌كند.

6- مقداری برگ اسفناج تمیز و شسته شده را درظرفی با كمك چاقو ساتوری كنید تا كاملا ریز و له شود . سپس به آن مقداری روغن زیتون اضافه كنید و به مدت 24 ساعت بگذارید بماند. پس ازآن مدت 30 دقیقه روی حرارت قرار دهید . بعد آن را صاف كنید . حالا این مایع  را روی كك ومك صورت بمالید . بقیه آن را درجایی نگهداری و به تدریج از آن استفاده كنید .

تذكر: این ماسك باعث می‌شود تا رنگ چهره نیز باز شود.

7- میوه موز را  له نموده ، سپس آن را با مغز تخم خربزه مخلوط كنید این ماسك را روی كك ومك صورت بمالید و پس از گذشت 20 دقیقه صورت را با آب سرد  بشویید .

 


راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان