moharam

4 باور غلط و مصلحتی جالبی که نمی دانیم

4 باور غلط و مصلحتی جالبی که نمی دانیم

چهار باور غلط و بسیار جالبی که حقیقت آن را نمی دانیم.

 

آگاهی در زمینه ی سلامتی، تغذیه و سبک زندگی یکی از لازمه های موفقیت و زیبا زیستی است. غلط ها و اشتباه های رایج زیادی بیان می شود که بدون هیچ تحقیقی آن را می پذیریم و باور می کنیم.

بدانید که ناآگاهی ریشه شر است.

حتما شنیده‌اید که می‌گویند استرس، موها را سفید می‌کند یا لکه‌های سفید زیر ناخن به دلیل کمبود کلسیم است یا اینکه اگر روغن روی محل سوختگی بمالید، درد آن را تسکین می‌‌دهد.

بیشتر ما از قدیمی‌ها چیزهایی را شنیده‌ایم و آن را نسل به نسل به فرزندان‌مان یاد می‌دهیم اما خیلی از آنها چندان درست نیستند و پایه و اساس علمی ندارند.

می‌خواهیم چند نمونه از این عقاید بی‌اساس را با هم مرور کنیم تا روایت صحیح آنها را بدانیم و به درستی، به فرزندان‌ خودمان نیز بیاموزیم.

 

4 باور غلط و مصلحتی جالبی که نمی دانیم

 

  • آیا استرس موها را سفید می‌کند؟

سفید شدن موها عوامل بسیار زیادی دارد. یکی از اصلی ترین علت سفید شدن موها، که بر اثر سن مو، پیگمنت های رنگی خود را از دست میدهد و باعث سفیدی مو می شود.

بله استرس و غصه و ناراحتی عاملی بر تشدید سفید شدن مو است ولی تنها علت سفیدی مو نیست.

پس باور اینکه تنها غم و غصه و استرس علت سفیدی مو است کاملا غلط است.

 

 

4 باور غلط و مصلحتی جالبی که نمی دانیم

 

  • آیا سفیدی‌ زیر ناخن‌ها به دلیل کمبود کلسیم است؟

از کودکی شنیده ایم که سفیدی ناخن ها مربوط به کمبود کلسیم است. و مادرها علاوه بر تقویت شیر خود کودکان را به شیر می بستند! تا کمبود کلسیم آنها جبران شود و سفیدی ناخن ها از بین برود.

اما کمبود کلسیم و سفیدی ناخن ها کاملا غلط و اشتباه است. علت اصلی سفیدک زدن صدف ناخن ها بیماری و ناراحتی های قلبی، ریوی است که باعث بروز مشکل سفیدی ناخن می شود.

کسانی که سفیدی ناخن دارند بدون مشورت با پزشک هیچ اقدام و دارویی استفاده نکنند و آن را جدی بگیرند.

 

4 باور غلط و مصلحتی جالبی که نمی دانیم

 

  •  آیا آنتی‌بیوتیک‌ها خواب‌آورند؟

وای چقدر زیبا! آنتی بیوتیک اصلا خواب آور نیست. پس از مراجعه به پزشک و تجویز آنتی بیوتیک، این داروهای مبارز با میکروب های بدن می جنگند و با دفع و شکست این میکروب ها بدن شما کاملا آسوده می شود و احساس سبکی و ارامش می گیرید و سپس خواب به چشمانتان می آید.

حتی یک درصد آنتی بیوتیک خواب آور نیست می توان گفت آرامبخش است!!! وقتی سیستم ایمنی بدن شما آسوده شود با حیال راحت هم می خوابد☺️.

 

  •  آیا روی سوختگی باید روغن مالید یا خمیردندان؟

این مورد هم یکی از کاربردی ترین باورهای غلط است. سوختگی که ممکن است در هرجا و مکانی صورت گیرد اولین تجویزهای مامان بزرگی و خانگی خمیر دندان و روغن است!

روغن یا خمیردندان خود مواد شیمیایی دارند و استعمال آن روی سوختگی که خود فرسایشی هستند سوختگی را تشدید می کند. خنکی لحظه ای خمیردندان دلیل بر تسکین نیست. مواد ph داخل خمیردندان باعث خنکی لحظه ای شده و پس از چند ثانیه سوختگی را بدتر می سوزاند.

تنها راه درمان تا رسیدن به پزشک و اگر سحطی است، استفاده از آب سرد است. شستن بلافاصله با آب سرد علاوه بر حمع و منقبض شدن پوست، کرخی به سطح عمقی پوست می رود و تاثیر بیشتری در بهبود سوزش دارد.

 

4 باور غلط و مصلحتی جالبی که نمی دانیم

 

بسیاری از تجویزهای خانگی و قدیمی پایه و اساس علمی ندارند و تنها باور است که باعث بهبود دردها و … می شود.

نتیجه می گیریم:

که هر آنچه در ذهن بکاریم و پرورش دهیم برداشت می کنیم! حقیقتی انکار نشدنی ست. سعی کنید بدون آگاهی چیزی را نپذیرید و به اشتباه آن را در فکر و روحتان پرورش دهید.


راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان