غذاهای موثر بر تقویت و زیبایی مو

غذاهای موثر بر تقویت و زیبایی مو

همانطور که در ذهن عموم مواردی چون شست وشوی بهتر پوست سر ، شامپوهای مناسب و ویتامینه ،پرویتامینه و …. راه هایی مناسب برای دستیابی به سلامت مو و پوست سر است مواد معدنی مانند آهن، کلسیم، پتاسیم، سلنیوم، منیزیم و غیره نقش اساسی در حفظ سلامت مو و پوست سر دارند.،باید بدانید که کمبود پروتئین موجب شکننده شدن مو شده و در نهایت مو رنگ خوب و طبیعی خود را از دست خواهد داد .یکی از دلایل سفید شدن مو زودتر از موعد کمبود پروتئین است . راه های دیگری نیز وجود دارد که به نوع تغذیه بستگی دارد .در این پست غذاهایی به شما معرفی میکنیم تا با مصرف این غذا ها از مویی لطیف و نرم بهره مند شوید .

 

غلات سبوس دار

غلات سبوس دار در مقایسه با نوع بی سبوس خود از مواد معدنی و مغذی بیشتری برخوردارند . فیبر موجود در این غذا ها موجب هضم راحت تر غذا و جلوگیری از بروز بیماری هایی شبیه سرطان و … است .علاوه بر این سبوس دارای ترکیباتیست که به سلامت مو کمک می کند .

غذاهای حاوی ویتامین C

ویتامین سی دارای ترکیباتی پروتئینی است که در حفظ فولیکول های مو عروق خونی و پوست سر موثرند . میوه هایی همچون توت فرنگی پرتقال لیمو آناناس و… سرشار از ویتامین سی هستند آهن نیز یکی دیگر از موادیست که به سلامت مو کمک می کنند.

برنج قهوه ای

برنج قهوه ای حاوی موادیست که برای سلامت و در خشندگی مو ها اهمیت زیادی دارد علاوه بر این به دلیل ترکیبات غنی این برنج با یکبار مصرف آن به مدتی طولانی احساس گرسنگی نمی کنید.این برنج شامل درصد زیادی از ویتامین و فیبر است.

غذاهای حاوی کلسیم

کلسیم یکی از موادیست که نقش مهمی در سلامت پوست و مو دارد در حال حاضر کمبود لسیم میتواند موجب بسیاری از اختلالاتی شود که در مو و کیفیت آن دخیل است .برای بهتر شدن وضعیت جنس و درخشندگی مو بهتر است روزانه چند بار کلسیم مصرف شود .فراورده های لبنی ترکیباتی برای تغذیه مو هستند فراموش نکنید که کلسیم برای استخوان بندی ها نیز مفیدند اما مصرف بیش از اندازه آن می تواند موجب اختلالات کلیوی شود.


راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان