عکسی که روح المپیک کشتی را نشان داد !!

عکسی که روح المپیک کشتی را نشان داد !!
به گزارش سایت نازوب به نقل از پایگاه خبری هافینگتون : ابتدا جك مور از تارنمای بازفید تصویر باروفس آمریكایی وحریف ایرانی وی گودرزی را بعد از پیروزی و تصاحب مدال طلا در حالی كه یكدیگر را بغل كرده اند، ارسال كرد.
 

عکسی که روح المپیک کشتی را نشان داد !!
باروفس با شكست گودرزی در رقابتهای كشتی آزاد المپیك مدال طلا گرفت. به گفته مور بعد از این مسابقه وبرگزاری مراسم اهدای مدال باروفس این عكس را در شبكه اجتماعی اینترنتی قرار داد.
وی نوشت: چه كسی می گوید، ایران و آمریكا با هم كنار نمی آیند؟ شاید من باید رییس جمهور می شدم.

قبل از مسابقه امید زیادی به زورآزمایی ایران و آمریكا بر روی تشك كشتی وجود داشت. بنیامین واینتال ازنیویورك دیلی نیوز، می نویسد، اگر چه كشتی غالبا با سبعیت ورزشهای رزمی مرتبط شناخته شده، اما پیش بینی رفتار و واكنش حریف در واقع یك كار علمی است. مشخصه كشتی سطح بالا غالبا صبر هوشمندانه و هجومی است.
 

عکسی که روح المپیک کشتی را نشان داد !!
مهربانی باروفس و گودرزی بعد از مسابقه نشان داد المپیك جایی برای گردهم آمدن ملت ها كنار هم است. المپیك تنهاكسب مدال طلانیست، بلكه گردهم آمدن ملت ها درصلح برای انجام رقابتهای دوستانه است.

هیثر رید استاد و رییس كرسی فلسفه در دانشكده مورنینگ ساید گفت: مفهوم مهم اخلاقی بازیهای المپیك در اصطلاح یونان باستان كمال نامیده می شود كه به معنای پرهیزكاری یا فضیلت است.این مفهوم در مورد تلاش برای بهترین بودن به عنوان یك انسان است.

وی گفت: مراسم افتتاحیه و اختتامیه المپیك بخشی از این بازیهای باستانی است. مشعل بازیها در زمان و مكان خاصی روشن می شود و براین اساس ما باید در مورد توانایی هایمان به عنوان یك انسان و آنچه كه می توانیم به عنوان یك جهان باشیم فكر كنیم.


راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان