دو عادت پرهزینه در زندگی!!!

دو عادت پرهزینه در زندگی!!!
نازوب: یكی از بهترین شیوه‌های كاهش هزینه‌های زندگی، شناخت عادت‌های گران قیمت و حذف یا كاهش آنهاست.
اگر شما هم به دور و برتان نگاه كنید و با دقت، كارهایی را كه در طول هفته انجام می‌دهید بررسی نمایید، حتماً متوجه عادت‌های خاصی می‌شوید كه می‌توان آنها را تعدیل كرد تا هزینه‌ها منطقی‌تر از قبل شود. البته بعضی از این عادت‌ها میان افراد زیادی مشترك است و به همین دلیل می‌توان به صورت جمعی، فكری به حال آنها كرد. برخی از این رفتارهای گران‌قیمت را به شما معرفی می‌كنیم تا راحت‌تر و زودتر آنها را تعدیل كنید:
 
_ خیلی آسان و در عین حال جذاب است كه یك روز بعد از ظهر همراه با دوستان یا اعضای خانواده‌تان، از خانه خارج شوید و به رستوران مورد علاقه‌تان سری بزنید یا این‌كه گوشی تلفن را برداشته و سفارش غذای دلخواهتان را بدهید. در حالی‌كه در این مواقع باید یادتان باشد غذا خوردن بیرون از خانه، با این‌كه حس خوبی به شما می‌دهد، ولی هزینه‌هایتان را هم افزایش داده و می‌تواند آخر ماه شما را با مشكل مواجه كند. بنابراین این كار را محدود كنید و اجازه ندهید به عادتی همیشگی تبدیل شود. باز هم تاكید می‌كنیم؛ این عادت‌ها را ترك نكنید؛ بلكه فقط تعدیل‌شان كنید.
_ وقتی یك ماشین می‌خرید، هزینه‌های زیاد آن از بیمه شروع می‌شود و بعد پول سوخت، پاركینگ، تعمیرات و…. البته هزینه اولیه خرید ماشین هم كه مساله دیگری است. اغلب افراد حتی نمی‌توانند تصور كنند كه یك روز بدون ماشین زندگی‌شان را بگذرانند و در واقع این نوع زندگی برایشان غیرممكن و محال است. با این حال خوب است بدانید با این‌كه ماشین به بخش مهمی از زندگی ما تبدیل شده است، ولی هنوز هم می‌توان بدون آن زندگی كرد. بنابراین چنانچه خرید ماشین فعلاً برای شما مقدور نیست یا این‌كه باید پول زیادی برای آن كنار بگذارید، بهتر است یك بار دیگر تصمیم‌تان را بررسی كنید.

اینها فقط دو مورد از عادت‌های گران قیمت این دوره بود؛ قدری در برنامه‌های زندگی خود و آشنایانتان دقت كنید، حتما موارد دیگری را هم پیدا خواهید كرد كه كاملا قابل بازنگری هستند.


راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان