توصیه های پزشکی به دانش آموزان در فصل سرما

مجموعه : پزشکی
توصیه های پزشکی به دانش آموزان در فصل سرما

نازوب، معاون سلامت و پیشگیری وزارت آموزش و پرورش گفت: بیماری‌های شایع در مدارس با توجه به شرایط اقلیمی و فصول سال متغیر است. در فصل سرما، عفونت‌های تنفسی بیش از هر بیماری دیگری در میان دانش‌آموزان مشاهده می‌شود.
 
 وی در گفتگو با ایرنا همچنین از اولیای دانش‌‌آموزان خواست در فصل سرما از فرزندان خود مراقبت بیشتری كنند و پوشیدن لباس‌های گرم و مناسب را به فرزندان تاكید نمایند.
 
وی با اشاره به ابتلای دانش‌آموزان در فصل سرما به بیماری‌های عفونی گفت: در فصل سرما دانش‌آموزان بیشتر به عفونت‌های تنفسی مبتلا می‌شوند و این بیماری عامل اصلی غیبت دانش‌آموزان در مدرسه است.
 
تسلیمی با بیان این‌كه بیماری‌های تنفسی، سبب عفونت گلو می‌شوند، در خصوص راهكارهای پیشگیری از این نوع بیماری‌ها گفت: لازم است با توجه به فصل سرما، در خصوص بهسازی سیستم‌های گرمایشی مدارس اقدامات لازم صورت گیرد.
 
وی افزود: استفاده از لوازم شخصی، مصرف میوه و سبزیجات تازه، مصرف شیر و لبنیات و رعایت بهداشت فردی مهم‌ترین راهكار پیشگیری از این نوع بیماری‌هاست.
 
معاون سلامت و پیشگیری وزارت آموزش و پرورش، از دانش‌آموزان خواست در صورت ابتلا به این بیماری و جلوگیری از انتقال آن به سایر دانش‌آموزان، از حضور در مدرسه در دوره بیماری خودداری كنند و در طول مدت بیماری نیز از ماسك مخصوص استفاده كنند.
 

راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان