زندگی جالب این دختران در روستایی به شکل آقایان!

زندگی جالب این دختران در روستایی به شکل آقایان!
این زنان زمانی دختران جوانی بودند که دوست داشتند ازدواج کرده و مثل زنان دیگر مادر شوند، در حالی که خانواده‌هایشان از آنها می‌خواهند عهد کنند هیچ‌گاه ازدواج نکرده و تا آخر عمر دختر باقی بمانند. به گزارش نازوب جیل پیترز، عکاس مشهور آمریکایی، در یک پروژه عکاسی و مستندسازی به سراغ گروهی از زنان در کشور آلبانی رفته که معروف به “دختران مردنما” هستند.
این زنان، زنانی نیستند که بخواهند راهب صومعه‌سرا باشند. آنها به این دلیل ازدواج نکرده‌اند که مسوولیت محافظت از خانه و خانواده خود را به طریق اینکه در اجتماع خود تغییر نقش داده و به جای زن تبدیل به مرد شوند، به دست آورده‌اند.
 
زندگی جالب این دختران در روستایی به شکل آقایان!

 زندگی جالب این دختران در روستایی به شکل آقایان!

 

در گذشته در دهکده‌های مناطق روستایی کوهستانی در آلبانی اغلب فضایی قبیله‌ای و مردسالار برقرار بوده که در آنها خصومت‌های طایفه‌ای و قتل‌های ناموسی رایج بوده است، به همین دلیل در این مناطق تعداد زیادی از این زنان است که مجبور می‌شوند تبدیل به مرد شده و سرپرست خانواده خود شوند.
 
آنها در ازای قربانی کردن ماهیت زنانه خود، از امتیازات دنیای مردانه برخوردار می‌شوند. دامن و بلوز زنانه را کنار گذاشته و شلوار و پیراهن مردانه را به تن می‌کنند و موی بلند خود را نیز تبدیل به موی کوتاه مردانه می‌ کنند.
 
 
They put aside women’s skirts and blouses, wear men’s pants and shirts, and turn their long hair into men’s short hair.

 

زندگی جالب این دختران در روستایی به شکل آقایان!
 
 
آنها با دیگر مردان همکار شده، سیگار کشیده و با غرور مردانه در شهر راه می‌روند. به آنها دیگر “خاله” یا “خانم” نمی‌گویند، بلکه آنها را به عنوان “آقا” و “عمو” صدا می‌زنند.
 
تغییر هویت مطلق این زنان از زن به مرد در جوامع آنها کاملا پذیرفته شده و مفروض است بدون آنکه مشکلی نسبت به این اتفاق داشته باشند.امروزه از این زنان که به «باکره های قسم‌خورده» معروفند، تنها تعداد معدودی زنده هستند.
 

 

زنانی که عجیب ترین روش را برای اثبات خیانت شوهرشان انجام دادند

زنان عجیب و دیدنی یک قبیله آفریقایی (تصاویر)

زنان و دخترانی که عجیب ترین زایمان های جهان را داشتند+ تصاویر

سنت عجیب و حیرت آور زنان چین/ زنان در بند پابند!

 

راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان