moharam

خانمی با قدرت بینایی فوق بشری ! + عکس

خانمی با قدرت بینایی فوق بشری ! + عکس
خانم دکتر گابریل جردن، محقق و عصب شناس، طی 20 سال گذشته همواره در جست و جوی شخصی با قدرت بینایی فوق بشری بوده است و اخیرا تلاش های او به نتیجه رسیده است.
 
به گزارش نازوب به نقل از برترین ها او موفق به یافتن زنی شده است که می تواند رنگ های بسیار بیشتری را تشخیص دهد، یعنی 99 میلیون رنگ بیشتر ازرنگ هایی که افراد معمولی قادر به تشخیصشان هستند.
 
 
بینایی یکی از پیچیده ترین حواس انسان است و چگوگی تشخیص رنگ ها در چشم به سلول هایی به نام Cones مربوط است. اکثر افراد دارای 3 نوع سلول Cones هستند و دکتر جردن در طی این 20 سال در جست و جوی کسی بود که 4 نوع سلول Cones داشته باشد. افرادی که به بیماری کوررنگی مبتلا هستند تنها دو نوع سلول Cones دارند.
 
 
این زن که نامش فاش نشده و تنها به عنوان سوژه 29cDa شناخته می شود، پزشکی از اهالی انگلستان است. اگر چه دکتر جردن و همکارانش در طول تحقیقات خود توانستند چندین نفر را پیدا کنند که 4 نوع سلول Cones در چشم هایشان وجود داشت
 
 
ولی این زن تنها کسی بود که توانست تست ها را با موفقیت پشت سر بگذارد. از جمله این تست ها تشخیص حلقه های رنگی بود که افراد معمولی نمی توانستند تفاوت آنها را درک کنند.

راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان