ماه رمضان نازوب

ماه رمضان نازوب

ماجرای جنجالی آزار جنسی دختر فرانسوی در تهران توسط این 4 پسر

ماجرای جنجالی آزار جنسی دختر فرانسوی در تهران توسط این 4 پسر

ماجرای آزار جنسی خانم توریست فرانسوی در فرحزاد تهران را در ادامه مطلب دنبال کنید.

 

زن توریست فرانسوی در آخرین روزهای شهریور امسال در فرحزاد تهران مورد آزار و اذیت 4 تبعه افغانی قرار گرفت.با شکایت این زن در جریان تحقیقات قضایی با شکایت از چهارتبعه افغان غیرمجاز، به‌خاطر دستگیری سریع متهمان از دستگاه قضایی و پلیس ایران تشکر کرد.

ماجرای آزار دختر جوان در آخرین روزهای شهریور امسال همزمان با شکایت این گردشگر فاش شد.به گزارش نازوب پس از تحقیقات مقدماتی و با توجه به حساسیت موضوع، تیمی جنایی با دستور رئیس کل دادگستری استان تهران تحقیقات در این زمینه را آغاز کردند.

این دختر 23 ساله تبعه فرانسه، از کوهنوردان حرفه ای بوده که 14 شهریور امسال از طریق مرز ارمنستان وارد ایران شده بود. او زمانی که برای کوهنوردی به منطقه فرحزاد رفته بود، در دام چهار مرد افغان گرفتار شد. تحقیقات در منطقه مشخص کرد، متهمان به صورت غیرقانونی وارد ایران شده بودند.

با اقدام سریع پلیس، دو نفر از متهمان در تهران و سه همدست آنها قبل از ترک ایران دستگیر شدند.تحقیقات از متهمان در شعبه هشتم دادگاه کیفری استان تهران ادامه یافت و متهمان در تحقیقات اولیه اتهام آزار و اذیت دختر جوان را به گردن یکدیگر انداختند.یکی از متهمان گفت: دختر جوان با پای خودش به محل کار و زندگی ما آمد و خواست شب را آنجا بماند. ما هم وسوسه شدیم.دیگر متهمان نیز سعی کردند خود را بی گناه نشان دهند.

شکایت دارم

همزمان با دستگیری پنج متهم پرونده، اخباری درباره رضایت شاکی در شبکه های اجتماعی منتشر شد. دیروز دختر جوان همراه کنسول فرانسه با مراجعه به شعبه هشتم دادگاه کیفری استان تهران با تکذیب این موضوع، خواستار رسیدگی به پرونده شد.

به گزارش نازوب، گردشگر فرانسوی در شکایتش گفت: در میانه راه مسیر را گم کردم . هوا در حال تاریک شدن بود که نزد پنج مرد افغان رفتم. چهار نفر از آنها مرا مورد آزار قرار دادند. اما یکی از آنها نه تنها کاری با من نداشت بلکه با دوستانش درگیر شد تا مرا نجات دهد. او حتی بعد از آزار مرا تا میانه راه آورد و مسیر را به من نشان داد. از این مرد شکایتی ندارم، اما خواستار رسیدگی به پرونده چهار مرد دیگر هستم.

تشکر از ایران

دختر کوهنورد ادامه داد: من کوهنوردم و خاطره بدی از ایران ندارم. این حادثه امکان داشت در هر کشوری برای من رخ دهد. وقتی در دام چهار مرد گرفتار شدم، فهمیدم آنها از اتباع افغان هستند و ایرانی نیستند. از پلیس و دستگاه قضایی ایران تشکر می کنم که متهمان را خیلی زود دستگیر و به پرونده من رسیدگی کردند.

تعیین وکیل برای متهمان

تحقیقات از پنج افغان غیرمجاز در حالی ادامه دارد که رئیس کل دادگستری استان تهران پیش از این به جام جم اعلام کرده بود، به پرونده خارج از نوبت رسیدگی می شود.همچنین رئیس دادگاه دستور داده برای متهمان به دلیل این که توانایی مالی برای انتخاب وکیل تعیینی ندارند، وکیل تسخیری انتخاب شود تا در جلسه دادگاه از آنها در برابر اتهامشان دفاع کنند.

ورود مهمانان ناخوانده ممنوع!

دکتر بهروز مهاجری – قاضی دادگستری: امنیت یکی از مهم ترین و اساسی ترین خواسته افراد هر جامعه است و بدون آن پیشرفت و توسعه در زمینه های مختلف از جمله اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی امکان پذیر نیست.در پرونده آزار گردشگر خارجی، یک زن فرانسوی مورد آزار و اذیت چند تبعه غیرمجاز افغان قرار گرفته که اقدام به موقع پلیس و قوه قضاییه، دستگیری زودهنگام این متهمان را در پی داشت.

طرفین پرونده غیرایرانی هستند، اما جرم در قلمرو حاکمیت جمهوری اسلامی ایران رخ داده، بنابراین قوه قضایی ما مرجع صالح در رسیدگی است.پس مطابق ماده 224 قانون مجازات اسلامی قانونگذار در صورت احراز جرم، مجازات اعدام را برای عاملان حادثه پیش بینی کرده، حتی اگر شاکی پرونده رضایت دهد؛ البته همان طور که اشاره کردم، این در صورتی است که قضات دادگاه به این نتیجه برسند که تجاوز به عنف صورت گرفته است.

با توجه به این که براساس شواهد و اوضاع و احوال پرونده که اقدام متجاوزان موجبات ارعاب مردم و ناامنی در محیط و جامعه را فراهم آورده است، به موجب ماده 279 قانون مجازات اسلامی اقدام آنان می تواند از مصادیق محاربه باشد.

این حادثه می تواند آسیب های جدی و جبران ناپذیری به چهره کشورمان وارد کند، هرچند ما شرعا وظیفه داریم با این مهمان های ناخوانده (پناهندگان افغان) با رعایت موازین شرعی و قانونی برخورد کنیم، اما این موضوع نمی تواند نفی کننده کنترل و نظارت دقیق بر رفتار، اعمال و کردار آنها باشد بنابراین باید مرزها را بیشتر کنترل کنیم تا شاهد ورود افراد و اتباع غیرمجاز کمتر به داخل کشورمان باشیم.


مطالب داغ چند روز گذشته