چهره های ایرانی و خارجی پایگاه ناز وب

مهارت و ترفندهای زندگی وبسایت ناز وب

دختری که بخاطر مدل لباسش از مدرسه اخراج شد (عکس)

مجموعه : جالب ترین ها
دختری که بخاطر مدل لباسش از مدرسه اخراج شد (عکس)

پوشش دختری که باعث اخراج شدن او از مدرسه شد ….

 

 

والدین دانش آموز مسلمان فرانسوی، از سوی مدیریت مدرسه ای که دخترشان در آن تحصیل می کند نامه ای دریافت کردند که دختر آنان به دلیل پوشیدن دامن بلند، از ادامه تحصیل در مدرسه محروم شده است.

 

 

در ادامه قوانین سکولار و ضد دینی که وزرات آموزش و پرورش “فرانسه” در پیش گرفته است، این بار والدین دانش آموز مسلمان فرانسوی، نامه ای از سوی مدیریت مدرسه ای که دخترشان در آن مشغول به تحصیل می باشد دریافت کردند که فرزند آنان به دلیل پوشیدن دامن بلند، از ادامه تحصیل در این مدرسه محروم شده است.

 

«فانی» ۱۶ ساله، حدود یکسال پیش به دین مقدس اسلام گروید و بنا بر قانونی که در سال ۲۰۰۴ در فرانسه به تصویب رسیده است و طبق آن بر سر کردن روسری و یا مقنعه در مدارس این کشور ممنوع شده است، در هنگام ورود به مدرسه، حجاب خود را از سر بر می دارد ولی از لباس های پوشیده و دامن بلندی که بدن وی را طور کامل می پوشاند استفاده می کند.

 

چند روز پیش مدیریت این مدرسه با بهانه جویی، پوشیدن دامن بلند را نیز برای فانی ممنوع اعلام کرد و از او خواست تا از دامن کوتاه در مدرسه استفاده کند که این درخواست، با مخالفت شدید فانی روبرو شده است.

 

 

 

دختری که بخاطر مدل لباسش از مدرسه اخراج شد (عکس)

در پی مخالفت فانی، مدیر مدرسه وی را به دفتر احضار کرد و به او گفت: تا وقتی از پوشیدن دامن بلند دست نکشد، حق حضور در مدرسه را نخواهد داشت و او را از مدرسه اخراج نموده است.

 

مادر فانی که متدین به دین “مسیحیت” است تلاش زیادی برای گفتگو با مدیریت مدرسه کرد تا او را متقاعد به نوع پوشش دختر مسلمان خود کند ولی تمام این تلاش ها بی ثمر ماند و در نهایت، نامه ای از مدرسه به دست او رسید که طبق آن، فرزند مسلمانش به دلیل نوع پوششی که دارد، از ادامه تحصیل محروم شده است.

 

مادر این دانش آموز مسلمان تصریح کرد که از هر تلاشی برای احیای حقوق فرزند مسلمان خود، فروگذار نخواهد کرد و به این حقیقت آگاه است که اقدام مدیریت مدرسه در محرو م کردن فانی از ادامه تحصیل، اقدامی ناعادلانه و بر خلاف حقوق مسلم دانش آموزی است.

 

یکی دیگر از دبیرستان های فرانسه در شهر “مون پلیه” نیز در اقدامی تبعیض آمیز، به آزار و اذیت دانش آموزان مسلمان این دبیرستان به خاطر نوع پوششی که دارند، پرداخته است.

 

اقدامات تبعیض آمیز علیه دانش آموزان مسلمان فرانسوی روز به روز رو به افزایش است.

 

چندی پیش نامه محرمانه ای از سوی وزارت آموزش و پرورش فرانسه به مدیران مدارس این کشور ارسال شد و از آنان خواسته شده بود تا اسامی دانش آموزانی را که والدین آنان، از پوشش اسلامی استفاده می کنند، به این وزراتخانه ارسال نمایند و این رویه تا علنی شدن این نامه ادامه داشت.

 

بنیادگرایان سکولار در فرانسه عامل بیشترین تنش ها در سیستم آموزشی این کشور هستند و آنان باعث تصویب قانون ممنوعیت استفاده از حجاب در مدارس در سال ۲۰۰۴ میلادی شدند.


 چهره های ایرانی و خارجی پایگاه ناز وب

مطالب داغ چند روز گذشته
بیضه های مردی که 80 کیلو وزنه می زند!! + عکس
بیضه های مردی که 80 کیلو وزنه می زند!! + عکس
مشاهده بیشتر