خدا

راه اندازی شبکه ماهواره ای برای زنان نقاب دار

مجموعه : اخبار
راه اندازی شبکه ماهواره ای برای زنان نقاب دار
یک شبکه ماهواره ای مخصوص زنانی که بر روی صورت خود نقاب (پوشیه) میزنند در مصر راه اندازی شد. به گزارش نازوب در این شبکه، تمامی مجریان آن ، زنان نقاب دار هستند. ابواسلام احمد عبدالله روحانی سلفی مصری مالک این شبکه تلویزیونی پیش بینی کرده است که این شبکه در ماه رمضان، شاهد بیشترین مخاطبان و بینندگان باشد.
 
 

راه اندازی شبکه ماهواره ای برای زنان نقاب دار
 
وی در مصاحبه ای با خبرگزاری ایتالیا (آکی) می گوید ایده راه اندازی شبکه ماهواره ای برای زنان نقاب دار با هدف مقابله با تبعیض علیه این بخش از جامعه صورت می گیرد. او این پرسش را مطرح می کند: چرا زنانی که خودنمایی می کنند، فرصت های کاری پیدا می کنند ولی علیه زنان نقاب دار به دلیل پوشش آنها، تبعیض اعمال می شود به همین دلیل تصمیم گرفتم تا این شبکه را راه اندازی و این فضا را برای آنها باز کنم.
 
 
این روحانی قبل از این شبکه الامه با موضوع برنامه های سلفی اسلامی را راه اندازی کرده بود. نام این شبکه نیز از نام یک زن مسیحی مصری به نام "ماریا" گرفته شده است که پس از اسلام آوردن، به همسری پیامبر اسلام درآمد. در استدیوی این شبکه تنها زنان نقاب دار جلوی دوربین حاضر می شوند و برنامه اجرا می کنند.
 
آنها علاوه بر پوشیدن چادری که تمام بدن آنها را می پوشاند نقابی نیز بر روی صورتشان می گذارند تا تنها چشمانشان دیده شود. رنگ چادر بزرگ و نقاب، مشکی رنگ است اما برخی از زنان و دختران جوان تر سعی می کنند از رنگ های دیگری مانند آبی یا قهوه ای هم استفاده کنند.

بیوگرافی هنرمندان