10 قدم اساسی برای تب لاغری چاق ها

10 قدم اساسی برای تب لاغری چاق ها

10 قدم اساسی برای تب لاغری چاق ها؛  تب لاغری امروزه بسیاری از جوامع شرقی تا غربی را به خود درگیر کرده است تا جایی که رسانه های غربی نیز زمان زیادی را برای پوشش اخبار لاغری و یا تغییر وزن افراد مشهور از بازیگر تا سیاست مدار و بازیکن فوتبال اختصاص می دهند. همین پوشش خبری و تبلیغ رسانه ای سبب شده تا ذهن مردم بیش از پیش به مسئله وزن و اضافه وزن شان جلب شود و می‌کوشند از طریق رژیم ، گیاهخواری و نخوردن‌های چند روزه لاغر شوند. اما تنها راه معقول و علمی کاهش وزن این است که مقدار کالری که شما می سوزانید، بیشتر از مقداری باشد که دریافت می کنید.

 

در اینجا به 10 نکته که می تواند افراد را 10 قدم به لاغری نزدیک تر کند اشاره کرده ایم.
1 – قبل از هر اقدامی باید تعیین هدف شود
به عبارت دیگر فردی که تصمیم می گیرد لاغر شود، میزان آن را باید تعیین کند، با تعیین هدف افراد بهتر می توانند به آن دست پیدا کنند و اینکه در چه بازه ای از زمان می خواهید وزن خود را کاهش دهید. زمان مشخصی را تعیین کنید و برای آن زمان مشخص، هدف گذاری کنید.

 

2 – کنترل غذا خوردن خود را به دست بگیرید
به غذا و میزان غذایی که میل می کنید توجه کنید و از آن غافل نشوید، به عبارت دیگر تصمیم بگیرید، آگاهانه غذا بخورید.

 

3 – برای غذاهایی که می خورید، یادداشت تهیه کنید
از میزان غذاهایی که می خورید یک یادداشت تهیه کنید و میزان کالری های آنها را در طول یک رو جمع بزنید. هر بار که متوجه می شوید چقدر لاغر شده اید انگیزه تان برای ادمه برنامه رژیم و کاهش وزن بیشتر می شود. اگر می توانید بهتر است به جمع دوستانی بپیوندید که آنها هم رژیم های غذایی را رعایت می کنند و با کسانی که سلامت غذایی و میزان غذای مصرفی برایشان اهمیتی ندارد، کمتر رفت و آمد کنید.

 

4 – هدف کوتاه مدت تعیین کنید
برای رسیدن به اهداف بلند مدت اهداف کوتاه مدت لازم است، مثلا هر هفته به میزان وزن خود دقت کنید که آیا در یک مدت زمان مشخص، به میزانی که قرار بوده است، وزن کم کرده اید یا خیر و اگر به هدف کوتاه خود دست یافته بودید به خودتان پاداش دهید تا برای ادامه، تشویق شوید.

 

5 – آب بیشتری بنوشید
نوشیدن حداقل ۸ لیوان آب در روز، یکی از نکات کلیدی برای کاهش وزن است. آب سیستم بدن شما را پاک می کند، بدن را هیدراته نگاه می دارد و همین موضوع باعث می شود سطح انرژی شما بالا بماند و شما احساس گرسنگی نکنید.

 

6 – بین وعده های غذایی، میان وعده های کوچک و کم کالری مصرف کنید
گرسنگی معمولا به خوردن منجر می شود بنابراین بهتر است قبل از گرسنه شدن یک میان وعده کوچک میل کنید. بهتر است این میان وعده از بین میوه ها و سبزیجات انتخاب شود.

 

7 – رژیم غذای درستی را انتخاب کنید
رژیم های غذایی مختلفی وجود دارد؛ اینکه شما کدام را انتخاب می کنید و کدام بیشتر به سبک زندگی شما نزدیک است تاثیر زیادی در موفقیت شما خواهد داشت.

 

8 – ورزش کنید
ورزش همراه با یک رژیم غذایی مناسب می تواند تاثیر به سزایی بر پایین آوردن وزن شود. پیاده روی تان را بیشتر کنید. چنان چه پیاده روی روزانه تان امری عادی شده است، بهتر است میزان پیاده روی و سرعت آن را تغییر دهید.

 

9 – مواد غذایی پر کالری را فراموش کنید
آشپزخانه خودتان را از هرنوع ماده غذایی پرکالری که معمولاارزش غذایی پایینی دارند، پاک کنید. سعی کنید این ماده های غذایی را از ذهن خود را پاک کنید.

 

10 – سبک زندگی سالم را برای خودتان انتخاب کنید
برای دست یافتن به نتایج بلند مدت با رژیم غذایی مناسب و ورزش منظم، مهمترین نکاتی هستند که باید به آنها توجه کرد. با در پیش گرفتن راه های کوچک و عملی، سریعتر و بهتر به هدف نزدیک می شوید.

 

 

 


راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان