درگذشت مخترع سبک ترین سلاح جنگی +عکس

مجموعه : اخبار
درگذشت مخترع سبک ترین سلاح جنگی +عکس
 
وی فاقد تحصیلات آکادمیک بود و حتی تحصیلات متوسطه خود را نیز نا تمام گذاشته بود. کلاشنیکف که در سن کم جوانی وارد ارتش شوروی شده بود در سال 1941 در یکی از حملات ارتش شوروی به نیروهای آلمان نازی ، زخمی و در بیمارستان بستری شد…
 
به گزارش ناز وب، به نقل از "آر تی" روسیه، کلاشنیکف که از بیماری قلبی رنج می برد امروز در بیمارستانی در شهر " ایژوسک" در منطقه سیبری روسیه در گذشت.
کلاشنیکف در ماه ژوئن برای درمان ناراحتی قلبی خود در بیمارستان مرکزی مسکو تحت مداوا قرار گرفته بود و پس از بهبودی نسبی در ماه سپتامبر به ایژوسک مرکز جمهوری اودمورتی روسیه بازگشت اما از یک ماه پیش بار دیگر در بیمارستان بستری شد.
کلاشنیکف که سبک ترین و رایج ترین اسلحه جهان پس از جنگ دوم جهانی را طراحی کرده است، در سال 1919 در شمال روسیه در روستایی به نام ˈکوریاˈ در استان آلتای منطقه سیبری روسیه متولد شد.
 

درگذشت مخترع سبک ترین سلاح جنگی +عکس
وی فاقد تحصیلات آکادمیک بود و حتی تحصیلات متوسطه خود را نیز نا تمام گذاشته بود. کلاشنیکف که در سن کم جوانی وارد ارتش شوروی شده بود در سال 1941 در یکی از حملات ارتش شوروی به نیروهای آلمان نازی ، زخمی و در بیمارستان بستری شد.
وی در بیمارستان تصمیم گرفت که با درهم آمیختن دو سلاح خودکار M1 grand آمریکایی و تفنگ آلمانی ˈSTG44 ˈ یک تفنگ خودکار طراحی و تولید کند. ساخت این سلاح در سال 1947 تکمیل شده و پس از آن در سال 1949 به طور رسمی وارد ارتش سرخ شوروی شد.
از زمان طراحی کلاشنیکف تاکنون بیش از 100 میلیون قبضه از این نوع تفنگ در کارخانهٔ تولید این سلاح در شهر ایژوسک روسیه و یا سایر کشورها با مجوز قانونی و یا به طور غیر قانونی ساخته شده است.

 


راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان