falhafezz
بیوگرافی بازیگرانlaghariراهنمای اقامت و مهاجرت
falhafezz

دختری که کارگردان مشهور به او تجاوز کرد

مجموعه : جالب ترین ها
دختری که کارگردان مشهور به او تجاوز کرد

گفتگویی داغ و جدید با دختری که کارگردان مشهور سریال های تاریخی به او تجاوز کرد !

 

 

ماجرای تجاوز کارگردان سرشناس به یک دختر

هفته پيش خبری منعکس شد درباره دختر جوانی که از سوی یک کارگردان كه به‌واسطه ساخت سريالهای تلويزيونی اش كه حتی كار مناسبتی را شامل ميشود بيشتر معروف است تا تنها فيلمی كه از او در سينما اكران شده، مورد تعرض قرار گرفته و البته بعد از پیگیری قضایی توانسته حکم محکومیت وی را هم بگیرد.

 

انتشار آن خبر از یک طرف مواجه شد با کامنت های بسیاری از مخاطبان که می‌خواستند از هويت فرد محكوم که نام و نام‌خانوادگی احتمالی‌اش در شبکه های اجتماعی منتشر شده بود اطمینان پیدا کنند و از طرف دیگر نیز برخی مخاطبان به طرح پرسش درباره آنچه فریب دختر جوان قلمداد شده بود پرداخته بودند.

 

سوال این مخاطبان این بود که چطور می شود دختری جوان و دانشجو آن هم در روزگار ما به راحتی  اين چنين به سبك داستان پاورقی های دهه‌های پيش فریب داده شود؟! برای رسیدن به پاسخ این سوال به سراغ این دختر جوان رفتیم.

 

این دختر شاكيه که از اینجا به بعد وی را “ع” می‌نامیم در جواب سوال ما كه از ناباوری مخاطبانمان حكايت داشت کوشید با اشاره به خاستگاه خانوادگیش و البته چگونگی آشنايی با فرد موردنظر، به این پرسش پاسخ دهد.

 

یک دهه هفتادی هستم

“ع” گفت: من یک دهه هفتادی هستم و متولد ۱۳۷۴ در یکی از شهرهای جنوبی کشور. پدرم مردی معتقد است و خانواده ای مذهبی دارم که همواره ما را به رعایت اصول اخلاقی تشویق کرده اند. به دلیل شغل پدرم و به دلیل سکنی گزیدن در یک مجتمع ارگانی حتی در خانه پدری ام ماهواره هم نداشتیم.
وی ادامه داد: من از نوجوانی با فضای هنر و ادبیات مأنوس بودم و بعد از آن که در سال ۹۳ در رشته حسابداری در دانشگاه آزاد شهری حوالی تهران پذیرفته شدم در خوابگاه دانشجویی مستقر شدم و در کنار تحصیل بد ندیدم علاقه خودم به بازیگری را هم از طریق آکادمیک دنبال کنم.

 

پدرم بعد از تحقیق در آموزشگاههای مختلف مرا در آموزشگاه آقای بازیگر ثبت نام کرد

این دختر جوان با اشاره به عدم موافقت ابتدایی پدرش با تحصیل بازیگری اش بیان کرد: به هر حال نگاه خانواده من طوری بود که در ابتدا موافق حضور من در این حیطه نبودند اما بعد از مدتها گفتگو با پدرم بالاخره ایشان را راضی کردم و ایشان هم بعد از آمدن به تهران و تحقیق در میان آموزشگاههای مختلف به سراغ آموزشگاه آقای بازیگر رفت و در آنجا ثبت نام کردیم؛{منظور از آقای بازیگر همان بازیگر برخی از آثار تاریخی سالهای ابتدای انقلاب و آثار مناسبتی سالهای اخیر است}

 

هنگام اجرای یک تئاتر در آموزشگاه موردنظر سروکله فرد موردنظر پیدا شد

“ع” درباره آشنایی خود با کارگردان موردنظر اظهار داشت: در این آموزشگاه سه ترم تحصیل کردم. ترم آخر تحصیل در آموزشگاه که مقارن ابتدای سال ۹۴ بود مشغول اجرای تئاتری بودم كه آن فرد برای ديدن اجرای ما آمد و بعد از تماشای اجرا گفت برای بازی در پروژه جدیدش که “قو” نام داشت قصد دارد از من استفاده کند و این ابتدای آشنایی ما بود.

 

استادمان در آموزشگاه این کارگردان را تأیید کرد

وقتی از این دختر جوان پرسیدیم که آیا درباره این کارگردان با مدیر آموزشگاهش یعنی همان آقای بازیگر مشورت نکرده وی گفت: اتفاقا هم با مشاور ایشان در آموزشگاه و هم با استادمان در آموزشگاه که یکی از چهره های بنام تئاتر است درباره اين فرد صحبت کردم و هر دو ایشان را تأیید کردند و مرا تشویق کردند به همکاری وگرنه من هم که آدمی نبودم بی تحقیق درباره سوابق کارگردان پاسخ مثبت دهم.

 

برای صحبت درباره فیلمنامه مرتب در جلسات مختلف حضور داشتم

او سپس با بیان مراودات بعدی خود با این فرد اظهار داشت: به واسطه فیلمنامه “قو” که ایشان بنا بود با مضمون میزان امنیت در ایران آن را بسازد مرتب در جلسات مختلفی حضور داشتم که به  غير از وي بازیگران دیگری هم در آن حضور داشتند از جمله فرزند یکی از کارگردانان شناخته شده ژانر تاریخی.
وی ادامه داد: مرتب به بهانه آشنایی با کاراکتر و دورخوانی فیلمنامه دور هم جمع می شدیم و در این مدت ایشان مرتب مرا به عنوان بازیگر اصلی فیلم “قو” معرفی می کرد؛ فیلمی که طبق ادعای ایشان بنا بود با سرمایه گذاری یک آلمانی تولید شود! در نهایت نیز به بهانه یکی از همین جلسات کاری، آن اتفاق برایم رقم خورد.

 

تولید فیلمنامه ای که وجود امنیت در ایران را زیر سوال می برد با سرمایه گذاری یک آلمانی!

“ع” با اشاره به اینکه فیلمنامه “قو” درباره دختر جوانی بوده که از آلمان به ایران می آید و در این بین کشمکشی صورت می‌گیرد میان وی و نامزدی که بزرگ شده ایران است درباره میزان امنیت در داخل کشور گفت: فیلمنامه این کار ماهیتی ضدایرانی داشت و در طول فیلمنامه سعی می شد القاء شود زنان در ایران امنیت ندارند. شاید یکی از دلایلی که فیلم سرمایه گذار ایرانی پیدا نکرده بود همین بود و البته دلیل دیگرش به سوابق این کارگردان در تولید دو فیلم توقیفی قبلي بازمی گشت.
از او پرسیدیم که آیا همین مضمون شما را به نگرفتن پروانه ساخت توسط وی مشکوک نکرده بود، او اظهار داشت: در ابتدا که مرتب می‌گفت ظرف روزهای آینده پروانه ساخت خواهیم گرفت ولی در نهایت هم پروانه ساخت نگرفت.

 

من در خانواده معتقدی بزرگ شده بودم

“ع” درباره ماجراهای پس از آن حادثه بيان داشت: من در خانواده معتقدی بزرگ شده بودم و برای همین از هر گونه رابطه قبل از ازدواج پرهیز می کردم و فعلی که از ایشان رخ داد مصداق بارز تعرض بود. ضمن اینکه پیگیری قضایی هم از طریق پزشکی قانونی و هم آزمایش دی.ان.ای تأیید این امر بود.

“ع” با اشاره به وضعیت روحی خرابش در روزهای بعد از آن اتفاق گفت: بعد از آن اتفاق حدودا ده روزی طول کشید تا از ایشان شکایت کنم؛ دلیل اش هم این بود که در شوک روحی بدی به سر می بردم و واقعا قدرت تحلیل این شرایط را نداشتم. بعد از آن اما خیلی زود از ایشان شکایت کردم و وي هم بلافاصله بعد از تأییدیه پزشکی قانونی احضار شد اما منکر قضیه شد و به دنبال آن دستور انجام آزمایش دی.ان.ای صادر شد. انجام این آزمایش حدودا ۶ ماه طول کشید و در این مدت ایشان مرتب برای من پیغام می فرستاد.
او در ادامه گفت: ابتدا پیغام ها از جنس تطميع بود و وعده های مالی و ازدواج اما بعد کار به پیغامهای تهدیدآمیز رسید که همین مرا در پیگیری قضیه راسختر کرد.

 

در روز دادگاه ادعا کرد من صیغه‌اش بوده‌ام

وی افزود: در نهایت اواخر دی ماه به دادگاه رفتیم و نتیجه آزمایش دی.ان.ای كه عليه ايشان بود به او ابلاغ شد. یادم می‌آید در آن جلسه به ایشان تأکید شد که اگر صادقانه برخورد کند به ایشان تخفیف مجازات میخورد اما ایشان باز هم ماجرا را کتمان کرد و وقتی نتیجه دی.ان.ای به او ابلاغ شد ادعا که من همسر صیغه‌ای اش بوده‌ام! اینجا بود که به ایشان تأکید شد دوشيزه بدون اذن پدر نمی‌تواند حتي صيغه كسي شود كه مجددا وي سفسطه کرد و از این گفت که مرا صیغه کرده بود تا حین همکاری به گناه نیفتم که البته هیچ کدام از این گفته ها هم کارگر نیفتد و در نهایت همان روز دادگاه ایشان را بازداشت کردند.

 

صفحه اجتماعی‌اش را از طریق برادرش به‌روز می کرد که کسی شک نکند در زندان است

“ع” خاطرنشان ساخت: از اواخر دی ماه تا اواخر بهمن ماه که حکم صادر شود فرد موردنظر در بازداشت موقت به سر می برد اما سعی می‌کرد صفحه اجتماعی اش را از طریق  برادرش به روزكند تاكسی متوجه ماجرای محكوميتش نشود.

 

اعتراض کردم چون فکر می‌کردم آسیبی که ایشان به من زده به شدت بالاتر از حكم است

او درباره چرایی اعتراضش به حکم صادره که ۱۰۰ ضربه شلاق و دو سال محرومیت از فعالیتهای هنری است, گفت: اعتراض کردم چون فکر می کردم آسیبی که ایشان به من زده به شدت بالاتر است. ایشان نه تنها با آبروی من بازی کرد که با آبروی پدر و خانواده ام هم بازی کرد. حتی در خوابگاه دانشجویی هم از آزارهای ایشان در امان نبودم. این را بگذارید کنار تهدیدات مختلفی که از جانب ایشان حین آغاز پیگیری قضایی شکل گرفت.
“ع” تأکید کرد: من به لحاظ روحی به شدت آسیب دیده ام و این آسیب دیدگی حالا حالاها با من است پس نباید به من خرده بگیرند که چرا در پیگیری شکایتم این قدر راسخ هستم.

 

یک کارگردان زن صاحب‌نام از جسارتم تشکر کرد

او درباره برخورد اهالی هنر با این ماجرا هم روایت جالبی ارائه داده است. وی گفت: اخیرا تماسی با یکی از کارگردانان زن صاحب نام که در همین سالهای اخیر فیلمی درباره تجاوز به دختران ساخته است داشتم و ایشان به شدت از من تشکر کرد که جسارت به خرج داده ام و جلوی این اتفاق ایستاده ام. وی صراحتا به من گفت راهم درست است. با این حال بودند برخی چهره های نه چندان مطرح هم که مرا از عاقبت پیگیری قضایی ترساندند که خوشبختانه حرفهای آنها خللی در اراده من ایجاد نکرد.

 

مطالب مرتبط

تجاوز به دختر 11 ساله به دستور کد خدای روستا!

تجاوز جنجالی چند دختر به پسر مسلمان! تصاویر

عاقبت تجاوز به دختر 7 ساله در ایران (عکس 18+)

فیلمبرداری از تجاوز جنسی به دختر 6 ساله +عکس

تجاوز به دختر 12 ساله در پارک عمومی!+عکس

تجاوز جنجالی پسری به 16 زن در کرمان +عکس


بیوگرافی هنرمندان