laghari

اینستاگرام نازوب، رسانه اینستاگرام نازوب، مجله تفریحی سرگرمی نازوب،فن پیج نازوب

دختری که با ابتکارش نماد صلح جهانی شد! + عکس

دختری که با ابتکارش نماد صلح جهانی شد! + عکس

 

این دانش آموز ژاپنی در دوران درمان سرطان خون خود هزار مجسمه کاغذی درست کرد. براساس یک افسانه محلی گفته می‌شد هر کسی مجسمه‌ای کاغذی لک لک درست کند زود‌تر به آروز‌هایش می‌رسد.

 

امروز مجسمه‌ای از یک بچه به همراه مجسمه لک لک بر روی سر آن در مرکز شهر هیروشیما نصب شده است تا یادبودی برای بچه‌هایی باشد که در بمباران اتمی شهر هیروشیما کشته شده‌اند. ابتکار دانش آموز ژاپنی بعد از بمباران اتمی شهر هیروشیما باعث شده است امروز لک لک‌های رنگی کاغذی به نمادی برای این شهر و نمادی برای صلح تبدیل شوند.

دختری که با ابتکارش نماد صلح جهانی شد! + عکس

69 سال پیش جنگنده آمریکایی حامل بمب اتمی پلی را در مرکز شهر هیروشیما هدف قرار داد که مدرسه‌ای در نزدیکی آن قرار داشت. در نتیجه تخریب این مدرسه بیش از ۴۰۰ دانش آموز و معلم ژاپنی کشته شدند و تنها یک دانش آموز و معلم دبستانی که بمب به ۵۰۰ کیلومتری آن اصابت کرده بود زنده ماندند. ” ساداکو ساساکی” دانش آموز ژاپنی است که از بمباران اتمی هیروشیما نجات یافت اما ده سال بعد در اثر ابتلا به سرطان خون درگذشت.

دختری که با ابتکارش نماد صلح جهانی شد! + عکس

این دانش آموز ژاپنی در دوران درمان سرطان خون خود هزار مجسمه کاغذی درست کرد. براساس یک افسانه محلی گفته می‌شد هر کسی مجسمه‌ای کاغذی لک لک درست کند زود‌تر به آروز‌هایش می‌رسد. بعد از مرگ این دختر ژاپنی لک لک‌های کاغذی به نمادی برای صلح تبدیل شدند و افراد بیشماری در سراسر جهان لک لک‌های کاغذی درست کردند و به هیروشیما ارسال کردند.

اکنون سالانه ده‌ها میلیون لک لک کاغذی از سراسر ژاپن و دنیا به شهر هیروشیما ارسال می‌شود. در چند دهه گذشته تعداد این لک لک‌های کاغذی چنان زیاد شد که شهرداری هیروشیما چاره‌ای بجز سوزاندن این دست ساخته‌های کاغذی نداشت.

دختری که با ابتکارش نماد صلح جهانی شد! + عکس

اما از سال 2002 شهرداری هیروشیما این مجسمه‌های کاغذی لک لک‌ها را در جایی نگهداری می‌کند و حجم این لک لک‌های کاغذی به حدود ۸۵ هزار تن رسیده است. اکنون این لک لک‌های کاغذی بعد از بازیافت در کارخانه‌های مختلف به پارچه تبدیل می‌شوند و از این پارچه‌ها تی شرت‌هایی تولید می‌شود که به سراسر دنیا ارسال می‌شوند تا نماد صلح همچنان در جهان زنده باقی بماند.


بیوگرافی هنرمندان