ماه رمضان
 یادگیری، همیشه، همه جا با فرادرس
 یادگیری، همیشه، همه جا با فرادرس
ماه رمضان

مسیر ویژه و جالب برای افراد معتاد به موبایل!!! + عکس

مسیر ویژه و جالب برای افراد معتاد به موبایل!!! + عکس

 

 اگر فکر می‌کنید چنین چیزی را قبلا دیده‌اید اشتباه نکرده‌اید چرا که پیش از این و در تیر ماه چیزی شبیه به این طرح به صورت آزمایشی از سوی نشنال جئوگرافیک اجرا شده بود.

 

معمولا در کلانشهرها مسیرهای برای تردد ویژه اتوبوس‌ها، موتورسیکلت‌ها و حتی دوچرخه‌سواران تعبیه می‌شود اما حالا برای اولین بار در یکی از کلانشهرهای چین مسیری ویژه برای کاربرانی که جرات دل‌کندن از گوشی هوشمند خود ندارند و نگاه از آن بر نمی‌دارند ایجاد شده است.

 در شهر چونگ‌کینگ سیتی چین به عنوان یکی از پنج شهر بزرگ این کشور و در خیابانی که با نام خیابان خارجی‌ها شناخته می‌شود، پیاده‌رو خیابان با رنگ‌ سفید تقسیم‌بندی شده تا همانطور که باید از بروز حوادث رانندگی و برخورد خودروها با یکدیگر جلوگیری کرد حالا ظاهرا باید از بروز حوادث احتمالی در برخورد انسان‌ها با یکدیگر جلوگیری شود!

 

اگر فکر می‌کنید چنین چیزی را قبلا دیده‌اید اشتباه نکرده‌اید چرا که پیش از این و در تیر ماه چیزی شبیه به این طرح به صورت آزمایشی از سوی نشنال جئوگرافیک اجرا شده بود. در پیاده‌رو این خیابان مسیر به این صورت تقسیم‌بندی شده که در یک مسیر نوشته شده: ” استفاده از تلفن همراه ممنوع!”‌ و در بخش دیگر نوشته شده: “تلفن‌های همراه! راه رفتن در این مسیر با ریسک خودتان است!”

 اما اگر به دنبال نتیجه اجرای این طرح هستید بد نیست بدانید که مجریان این طرح دریافته‌اند که اصولا این افراد چشم از تلفن خود بر نمی‌دارند و اصلا حواسشان به این نشانه‌های نوشته شده بر روی زمین نیست!


a