چه افرادی بیشتر فست فود می خورند

چه افرادی بیشتر فست فود می خورند
به گزارش ناز وب متخصصان تغذیه و سلامت در آمریکا در یک مطالعه جدید هشدار دادند افرادی که شب‌ها به اندازه کافی نمی‌خوابند، ولع بیشتری برای خوردن انواع فست‌فودها دارند.

«ماتیو واکر» از متخصصان دانشگاه کالیفرنیا در این رابطه گفت: افرادی که در طول شب به خوبی نمی‌خوابند و خواب کافی ندارند بیشتر از فست فودها استفاده می‌کنند و تغییر در فعالیت مغز به دلیل کمبود خواب یکی از دلایل آن است.

در این بررسی، پزشکان به مطالعه نوع غذای انتخابی افراد و عکسبرداری از فعالیت مغز آنها در مواقعی که خواب کافی شبانه داشته یا نداشته‌اند، پرداختند. در این مطالعه مشخص شد افرادی که در شب خواب کافی ندارند غذاهای فست فود را به خوردنی‌های سالم ترجیح می‌دهند. همچنین مغز افراد کم‌خواب، توان و ظرفیت کمتری برای انتخاب بهترین گزینه‌های تغذیه‌ای دارد.

ماتیو واکر همچنین گفت: در انتخاب‌های رفتاری افراد تغییراتی وجود دارد که به نظر می‌آید همزمان با تغییرات مشاهده شده در فعالیت مغز اتفاق می‌افتد. افرادی که از خواب کافی برخوردارند انتخاب غذایی بهتری نیز دارند و بیشتر مواد خوراکی سالم مصرف می‌کنند.

مطالعات اخیر حاکی از آن است که برخی افراد بزرگسال ممکن است در طول شب به 7 ساعت خوابیدن نیاز داشته باشند و برخی دیگر برای داشتن زندگی شادتر و پویاتر لازم است 9 ساعت در شبانه روز بخوابند اما به تمام کودکان و نوجوانان توصیه می‌شود که در طول شب 9 ساعت بخوابند.


راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان