هزینه باورنکردنی فستیوال زیبایی دختران در تهران

هزینه باورنکردنی فستیوال زیبایی دختران در تهران

هزینه باورنکردنی فستیوال زیبایی دختران در تهران

 

هزینه های باورنکردنی و عجیب برای زیبایی دختران و زنان در پایتخت

نازوب، در خیابان‌های تهران که قدم می‌زنی رقابت تنگاتنگ برای دلرباشدن را به وضوح مشاهده می‌کنی و هر روز می‌توانی چهره متفاوتی را از دختران پایتخت شاهد باشی، تب زیبایی تا جایی پیش رفته است که دیگر خیابان‌ها به محلی برای نمایش زیبایی و دلربایی چهره‌ها تبدیل شده است اما باید دید در پس این زیبایی تصنعی چه چهره‌ای نهفته است؟

این روزها صورت زیبا در ذهن و اندیشه جوانان جایگزین سیرت زیبا شده است و این بیت که “صورت زیبای ظاهر هیچ نیست ای برادر سیرت زیبا بیار” موجب تمسخر جوانان است.

در روزگاری که همه چیز با ملاک زیبایی سنجیده می‌شود و یافتن کار، ازدواج و تحسین و تمجید افراد بر مبنای زیبایی ظاهری آنها صورت می‌گیرد، نباید از دیدن افرادی که برای دلرباتر شدن هزینه‌های فراوانی را صرف می‌کنند، متعجب شد.

مدل‌های عجیب مو که این روزها در چهره اغلب دختران پایتخت توجه بسیاری از رهگذران و به ویژه پسران جوان را به خود جلب می‌کند عمدتاً از مدل‌های غربی ریشه گرفته و توسط آرایشگران داخلی ارائه می‌شود.

شتری کردن لبها با ترزیق ژل، گونه های فاحش مثلثی شدن صورت، نخودی کردن دماغ! کاشت های عجیب هندسی ناخن، تاتوهای ابرو و چشم های گربه ای، مش‌های فانتزی، بافت‌های‌ آفریقایی و مکزیکی، گذاشتن حلقه در مو، اکستنشن مو و ابرو، بخشی از تلاش دختران برای افزایش زیبایی و دلربایی است.

 

هزینه باورنکردنی فستیوال زیبایی دختران در تهران

اما تمام این تلاش‌ها برای نمایش زیبایی در سطح خیابان‌های شهر صورت می‌گیرد به گونه‌ای که خیابان‌های پایتخت به نمایشگاه عرضه مدل‌های مو و آرایش صورت تبدیل شده است و برای آگاهی از جدیدترین مدل‌های مو و آرایش کافی است چند ساعتی را در یکی از مراکز خرید پایتخت قدم بزنی.

در این رقابت سخت و تنگاتنگ به منظور افزایش زیبایی و دلربایی تصنعی، آرایشگاه‌های زنانه بازار داغی را برای خود فراهم کرده‌اند و با انواع و اقسام مدل‌های غربی که تلفظ نام بسیاری از آنها نیز برایت دشوار است تلاش می‌کنند تا به تب زیبایی در میان دختران جوان دامن بزنند.

 

هزینه باورنکردنی فستیوال زیبایی دختران در تهران

 

رنگ‌ و مش‌، اکستنشن مو (افزایش طول و حجم مو)، تاتوی ابرو و ویتامینه پوست تنها بخشی از خدماتی است که در آرایشگاه‌های زنانه با قیمت‌های متفاوت و گاه حیرت‌آور ارائه می‌شوند.

اعتماد به آرایشگر برای تنوع در چهره

از درب آرایشگاهی واقع در شرق تهران که وارد می‌شوی جمعیت انبوهی از افراد را مشاهده می‌کنی که منتظرند تا نوبت آنها برسد.
دختر جوانی که برای اکستنشن مو به این آرایشگاه مراجعه کرده است با شوق فراوان از پایان یافتن ماه‌ها انتظار برای بلند شدن موهایش صحبت می‌کند و می‌گوید: با استفاده از اکستنشن مو و اطمینان به آرایشگر خود هر چند وقت یکبار ظاهر خود را کاملاً تغییر می‌دهم.

 

هزینه باورنکردنی فستیوال زیبایی دختران در تهران

اما تمام این تلاش‌ها برای افزایش زیبایی و دلربایی با صرف هزینه‌های فراوان انجام می‌شود تا پس از آن، این افراد با اعتماد به نفس کامل در سطح خیابان‌های شهر قدم زده و زیبایی خود را به نمایش بگذارند بدون اینکه خود و دیگران بدانند این زیبایی آنها نیست بلکه ثمره تلاش بسیار آرایشگر و صرف هزینه‌های فراوان است!!

 

نرخ خدمات آرایشگاه‌ها برای افزایش زیبایی

اما آرایشگاه‌های زنانه خدمات مختلف خود را به چه قیمتی ارائه می‌کنند؟ با وجود اینکه اتحادیه نظارت بر آرایشگاه‌های زنانه هر سال نرخ قیمت‌ها را تعیین می‌کند اما به وضوح می‌توان تفاوت قیمت را در میان آرایشگاه‌های شمال و جنوب شهر شاهد بود.

آرایش موی سر بیشترین تنوع را به خود اختصاص داده است و برای یک کوتاهی ساده مو قیمت‌های متفاوتی را از آرایشگاه‌های سطح شهر می‌شنوی و هر چه به مناطق شمالی شهر نزدیکتر شوی نرخ هزینه‌ها نیز افزایش پیدا می‌کند.

 

تفاوت بسیار هزینه‌ها در آرایشگاه‌های شمال و جنوب شهر

مثلا کوتاهی مو در آرایشگاه‌های جنوب و مرکز شهر با یک آرایشگاه معروف‌تر در خیابان‌های شمال تهران بین 8 تا 10 برابر تفاوت قیمت دارد!!

اکستنشن که فعلا بورس ترین مدل زیباییست یا اضافه کردن مو در لابه لای موهای طبیعی که برای بلندتر کردن و پرپشت نشان دادن مو به کار می‌رود از سایر خدمات ارائه شده در آرایشگاه‌های زنانه بیشتر است.

 

رقم‌های نجومی برای پر كردن كچلی‌های موهای خانم‌های گیسو كمند!

اکستنشن مو در آرایشگاه‌های مختلف قیمت متفاوتی دارد هرشاخه مویی که اضافه می شود از 250 هزار شروع می شود تا 700 هزار!

بافت مو نیز این روزها در میان دختران رواج بسیاری یافته است و شاهد انواع مدل‌های بافت از آفریقایی و مکزیکی تا خلیجی و عربی هستیم.

بافت آفریقایی فقط برای جلوی موها 450 هزار تومان هزینه دارد و مبلغ بافت تمام مو در آرایشگاه‌های شمال تهران از یک میلیون و هشت هزار تا 3000000 تومان متغیر است و هر چه بافت ریزتر باشد هزینه آن بیشتر می‌شود؛ مش مو نیز از 2000000 تومان شروع شده و گاه تا 15000000تومان برای برخی از افراد هزینه به همراه دارد.

کاشت 10 ناخن 800 هزار تومان!

ناخن نیز یکی دیگر از اعضای بدن است که از تیغ زیبایی آرایشگر در امان نمانده است و کاشت ناخن و فرنچ آن برای زیباتر شدن این عضو در آرایشگاه‌های زنانه انجام می‌شود و گاه کاشت ناخن به قدری با روش‌های نامناسب و غیر بهداشتی انجام می‌شود که موجب عفونت می‌شود اما کاشت ناخن چه مقدار هزینه به همراه دارد؟

 

تاتو های مد شده

بدانید که همیشه این طور نیست، پس از تاتو چهره فرد زیباتر شود چرا که در برخی از مواقع تاتوی ابرو موجب زخم شدن آن می‌شود همچنین بیشتر افرادی که اقدام به تاتو کرده‌اند پس از مدتی پشیمان شده و می‌خواهند آن را پاک کنند

اما اگر این تاتو دائم باشد به سختی از بین می‌رود و برای رفع آن باید دست به دامان متخصصان پوست و استفاده از لیزر شد تازه با این روش‌ها نیز امکان پاک شدن کامل آن کم است.

 

هزینه باورنکردنی فستیوال زیبایی دختران در تهران

سلامتی؛ فدای زیبایی

در هنگام انجام روش‌های مختلف برای زیباتر شدن حوادث بسیاری ممکن است رخ دهد به عنوان مثال در هنگام تاتو اگر از روش‌های غیر بهداشتی استفاده شود امکان ابتلای زنان به عفونت و در برخی از مواقع ایدز وجود دارد.

زمانی که به آرایشگاه‌های مختلف در بالای شهر و پایین شهر سر می‌زنی با قیمت‌های متفاوت مواجه خواهی شد، هزینه‌های آرایشگاه‌های شمال تهران دو تا سه برابر آرایشگاه‌های جنوب شهر است و یکی از ملاک‌های این آرایشگاه‌ها برای دریافت هزینه‌ بیشتر اسم و رسم‌دار بودن آنهاست.

اما این روزها چه چیزی موجب شده است تا زیبایی به یکی از دغدغه‌های اصلی دختران جوان تبدیل شود؟ چیزی كه برای رسیدن به آن جیب‌های بسیاری خالی و زمان‌ بسیاری هدر می‌رود.

آیا كسی می‌داند در پس چهره زنان پر رنگ و لعابی كه امروز در سطح جامعه رنگین كمان فساد شده‌اند، چه چهره‌ای پنهان است و این همه هزینه برای نمایش این زیبایی‌های ساختگی در سطح جامعه چیست؟

 

بله متاسفانه وجود خانه های فساد، ساعت های بسیار کم لذت بردن در مقابل گرفتن پولهای گزاف دلیلی اصلی رنگ و لعاب های مصنوعی بسیاری از دختران و زنان جامعه شده است!

به کجا می رویم با این همه زیبایی های مصنوعی، پوچ و توخالی!…


راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان