خانم های ولخرج خود را سیلی بزنند

خانم های ولخرج خود را سیلی بزنند
یک قاضی سعودی در اظهارنظری عجیب گفت: "شوهران اجازه دارند به همسران ولخرج خود سیلی بزنند!"
قاضی «حمد الرازین» در جریان سمیناری مربوط به خشونت های خانوادگی خطاب به حاضران اظهار داشت: "اگر زنان بیش از حد ولخرجی کنند شوهران آنها اجازه دارند که به صورت همسرشان سیلی بزنند".

این قاضی سعودی با ذکر مثالی در این زمینه افزود: "اگر شخصی مبلغ یک هزار و 200 ریال سعودی (320 دلار) به همسر خود بدهد و این خانم حدود 900 ریال آن (240 دلار)، یعنی بیش از نیمی از این مبلغ را صرف خرید یک چادر بلند مشکی کند آنگاه شوهر این حق را دارد در واکنش به اقدام همسرش، او را با زدن سیلی تنبیه کند".

براساس این گزارش، سخنان قاضی سعودی چندان به مذاق زنان حاضر در این سمینار خوش نیامد به نحوی که حاضران فوراً و با صدای بلند اعتراض خود را به اظهارات الرازین نشان دادند و حتی برخی از آنها از شنیدن این سخنان، آن هم از جانب یک قاضی شگفت زده شدند.

به گزارش نازوب به نقل از عرب نیوز، این قاضی سعودی، اظهارات جنجال آفرین خود را در زمانی ابراز کرد که تلاش می‌کرد توضیح دهد چرا حوادث خشونت خانوادگی در عربستان افزایش یافته است.
وی با مقصر دانستن زنان در این حوادث گفت: "زنان و مردان دارای مسوولیت‌های مشترکی هستند اما هیچ کسی حتی یک ذره هم زنان را در این حوادث مقصر نمی‌داند".
الرازین ادامه داد: "یکی از عوامل افزایش خشونت‌های خانوادگی در عربستان ، رفتارهای ناشایست زنان و استفاده آنها از لغات توهین آمیز علیه شوهرانشان است".

وجیهه الهویدر، یک فعال زن می‌گوید: "مردان سعودی با این فرهنگ بزرگ شده اند که شان یک زن را کمتر از یک شخص عادی می‌دانند. از نظر من تعجب آور نیست که یک قاضی یا یک فرد مذهبی اینچنین سخن بگوید، آنها در همین فرهنگ رشد یافته اند، فرهنگی که به شما می‌گوید بلند کردن دست بر روی یک زن جایز است".

جنجال آفرینی‌های قضات سعودی به همین جا ختم نمی‌شود به طوری که ماه گذشته نیز یک قاضی سعودی دو بار با درخواست یک دختر 8 سال برای گرفتن طلاق از شوهر 47 ساله‌اش مخالفت کرد که همین امر باعث بروز مشاجرات زیادی شد.
سرانجام پس از اعتراضات گروه های حقوق بشر، این دختر خردسال توانست از شوهرش طلاق بگیرد.

راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان